Marc Hirschi (UAE Team Emirates) wygrał w drugim dniu Wyścigu Dookoła Luksemburga.
Szwajcar po wspinaczce do Eschdorf (3,1 km; 7,2%) pokonał João Almeidę (Deceuninck-Quick Step) i Davida Gaudu (Groupama-FDJ).
Początkowo uciekali Kamil Gradek (Vini Zabu), Kenny Molly (Bingoal Pauwels), Adam de Vos (Rally Cycling) i Sebastian Schönberger (B&B Hotels). Akcję skasował peleton 30 kilometrów przed metą.
Najlepsi wstrzymali się do końcowego podjazdu. Hirschi ruszył 2100 metrów przed kreską. Pomimo pościgu Thibauta Pinota (Groupama-FDJ) i Almeidi, kolarz UAE Team Emirate nie dał się do siebie zbliżyć, tym samym odbierając Portugalczykowi koszulkę lidera wyścigu.
Wyniki 2. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2021 (2.Pro), Steinfort - Eschdorf (186,1 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | 4:45:12 |
2. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 00:08 |
3. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
4. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
5. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
6. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
7. | Pierre Latour | Team TotalEnergies | 00:20 |
8. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
9. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
10. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | |
11. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
12. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 00:26 |
13. | Franck Bonnamour | B&B Hotels p/b KTM | |
14. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
15. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 00:41 |
16. | Oier Lazkano | Caja Rural-Seguros RGA | |
17. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
18. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | |
19. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | |
20. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | |
21. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
22. | Jetse Bol | Burgos-BH | 01:11 |
23. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | 01:13 |
24. | Delio Fernandez | Delko | |
25. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | 01:16 |
26. | Jan Maas | Leopard Pro Cycling | 01:24 |
27. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange | 01:31 |
28. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 02:24 |
29. | Anthony Turgis | Team TotalEnergies | 02:46 |
30. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | 05:00 |
31. | Mauri Vansevenant | Deceuninck-Quick Step | 05:16 |
32. | Arthur Kluckers | Leopard Pro Cycling | 05:41 |
33. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
34. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | |
35. | Eduard Prades | Delko | |
36. | Markus Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
37. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | |
38. | Julien Trarieux | Delko | |
39. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
40. | Jack Bauer | Team BikeExchange | |
41. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
42. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 06:25 |
43. | Callum Scotson | Team BikeExchange | 06:39 |
44. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 06:51 |
45. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
46. | Nathan Brown | Rally Cycling | 07:31 |
47. | Esteban Chaves | Team BikeExchange | 11:33 |
48. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
49. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | 13:02 |
50. | Jarno Mobach | Leopard Pro Cycling | |
51. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
52. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | |
53. | Adam de Vos | Rally Cycling | |
54. | Sebastian Schonberger | B&B Hotels p/b KTM | |
55. | Edvald Boasson Hagen | Team TotalEnergies | |
56. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
57. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | |
58. | Jacques Lebreton | Cofidis, Solutions Crédits | |
59. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
60. | Luc Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
61. | Rémy Mertz | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
62. | Dimitri Peyskens | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
63. | Marlon Gaillard | Team TotalEnergies | |
64. | Evaldas Siskevicius | Delko | |
65. | Jacob Hindsgaul Madsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
66. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
67. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
68. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
69. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | |
70. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
71. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | |
72. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
73. | Pierre Rolland | B&B Hotels p/b KTM | |
74. | Kamil Gradek | Vini Zabù | |
75. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | |
76. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | |
77. | Cédric Beullens | Sport Vlaanderen-Baloise | 13:18 |
78. | August Jensen | Delko | |
79. | Roberto Carlos Gonzalez | Vini Zabù | |
80. | Arne Marit | Sport Vlaanderen-Baloise | |
81. | Ceriel Desal | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
82. | Tim Torn Teutenberg | Leopard Pro Cycling | |
83. | Ben King | Rally Cycling | |
84. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | |
85. | Manuel Penalver | Burgos-BH | |
86. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
87. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | |
88. | Cedric Pries | Leopard Pro Cycling | |
89. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
90. | Dries van Gestel | Team TotalEnergies | |
91. | Angel Fuentes | Burgos-BH | |
92. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | |
93. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
94. | Etienne van Empel | Vini Zabù | |
95. | Santiago Mesa | Burgos-BH | |
96. | Lubomir Petrus | Alpecin-Fenix | |
97. | Geoffrey Soupe | Team TotalEnergies | |
98. | Miguel Heidemann | Leopard Pro Cycling | |
99. | Emerson Oronte | Rally Cycling | |
100. | Ben Gastauer | AG2R Citroën Team | |
101. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
102. | Brent Bookwalter | Team BikeExchange | |
103. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
104. | Kenny Molly | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
105. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 13:53 |
106. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | 8:01:06 |
2. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 00:04 |
3. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 00:19 |
4. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 00:23 |
5. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
6. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
7. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 00:33 |
8. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | 00:35 |
9. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
10. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
11. | Pierre Latour | Team TotalEnergies | |
12. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
13. | Franck Bonnamour | B&B Hotels p/b KTM | 00:41 |
14. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
15. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 00:56 |
16. | Oier Lazkano | Caja Rural-Seguros RGA | |
17. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | |
18. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
19. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
20. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | |
21. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
22. | Jetse Bol | Burgos-BH | 01:26 |
23. | Delio Fernandez | Delko | 01:28 |
24. | Jan Maas | Leopard Pro Cycling | 01:39 |
25. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | 02:23 |
26. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 02:39 |
27. | Anthony Turgis | Team TotalEnergies | 03:01 |
28. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | 03:45 |
29. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange | 04:03 |
30. | Eduard Prades | Delko | 05:56 |
31. | Markus Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
32. | Jack Bauer | Team BikeExchange | 06:28 |
33. | Arthur Kluckers | Leopard Pro Cycling | 06:48 |
34. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 07:06 |
35. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
36. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 07:09 |
37. | Nathan Brown | Rally Cycling | 07:46 |
38. | Mauri Vansevenant | Deceuninck-Quick Step | 07:48 |
39. | Julien Trarieux | Delko | 08:13 |
40. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
41. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | 09:11 |
42. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
43. | Callum Scotson | Team BikeExchange | 10:09 |
44. | Esteban Chaves | Team BikeExchange | 11:48 |
45. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
46. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | 12:12 |
47. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 12:56 |
48. | Luc Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 13:17 |
49. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
50. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | |
51. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
52. | Dimitri Peyskens | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
53. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | |
54. | Jarno Mobach | Leopard Pro Cycling | 13:52 |
55. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | 14:30 |
56. | Roberto Carlos Gonzalez | Vini Zabù | 14:46 |
57. | Adam de Vos | Rally Cycling | 15:33 |
58. | Edvald Boasson Hagen | Team TotalEnergies | 15:34 |
59. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | |
60. | Rémy Mertz | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
61. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
62. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
63. | Pierre Rolland | B&B Hotels p/b KTM | |
64. | Ben King | Rally Cycling | 15:50 |
65. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
66. | Brent Bookwalter | Team BikeExchange | |
67. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 16:25 |
68. | Sebastian Schonberger | B&B Hotels p/b KTM | 16:29 |
69. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | 16:32 |
70. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
71. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 16:48 |
72. | Geoffrey Soupe | Team TotalEnergies | |
73. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
74. | Kamil Gradek | Vini Zabù | 17:04 |
75. | Evaldas Siskevicius | Delko | 17:06 |
76. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | |
77. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | 17:22 |
78. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | 19:33 |
79. | Marlon Gaillard | Team TotalEnergies | |
80. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
81. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | |
82. | Jacob Hindsgaul Madsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
83. | Cédric Beullens | Sport Vlaanderen-Baloise | 19:49 |
84. | Tim Torn Teutenberg | Leopard Pro Cycling | |
85. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | |
86. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | |
87. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
88. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
89. | Kenny Molly | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
90. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | 19:53 |
91. | Miguel Heidemann | Leopard Pro Cycling | 22:02 |
92. | Emerson Oronte | Rally Cycling | 22:36 |
93. | Ben Gastauer | AG2R Citroën Team | 23:48 |
94. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 27:55 |
95. | Jacques Lebreton | Cofidis, Solutions Crédits | |
96. | August Jensen | Delko | 28:11 |
97. | Ceriel Desal | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
98. | Arne Marit | Sport Vlaanderen-Baloise | |
99. | Dries van Gestel | Team TotalEnergies | |
100. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
101. | Cedric Pries | Leopard Pro Cycling | |
102. | Lubomir Petrus | Alpecin-Fenix | |
103. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | 28:46 |
104. | Manuel Penalver | Burgos-BH | 33:00 |
105. | Etienne van Empel | Vini Zabù | |
106. | Santiago Mesa | Burgos-BH |
Mischa Bredewold wygrała etap wyścigu w Kraju Basków. Thibau Nys z kolejnym sukcesem. Oto wyniki i informacje z 10 maja.
Zapowiedź 8. etapu Giro d’Italia 2024. 11 maja (sobota): Spoleto – Prati di Tivo (152 km ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał siódmy etap wyścigu Giro d’Italia, jazdę indywidualną na czas i umocnił się na pozycji…
Mark Cavendish wygrał etap Wyścigu Dookoła Węgier. Pelayo Sanchez wyrwał etap Giro swojemu idolowi. Oto wyniki i informacje z 9…
Zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2024. 10 maja (piątek): Foligno – Perugia (40,6 km, jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️⭐️⭐️).
Pelayo Sanchez wygrał w Rapolano Terme szósty etap wyścigu Giro d'Italia.