Ethan Hayter (Ineos Grenadiers) po finiszu z przerwanego peletonu triumfował w piątym dniu wyścigu Tour od Britain.
Drugim miejscem musiał zadowolić się Giacomo Nizzolo (Qhubeka-NextHash), a trzecie przypadło Danielowi McLay’owi (Arkéa Samsic). Na siódmej pozycji znalazł się Michał Paluta (Global 6 Cycling).
Peleton na ostatni kilometr wprowadził Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers). Na zakręcie doszło do kraksy, w wyniku której z przodu znalazło się zaledwie kilku zawodników. Z tyłu pozostał lider wyścigu Wout van Aert (Jumbo-Visma), co kosztowało Belga utratę koszulki na rzecz Haytera.
🏆 @ethan_hayter (@INEOSGrenadiers) wins stage five of the @AJBell Tour of Britain 🇬🇧 in Warrington and moves back into the race lead!#TourOfBritain 🔴🔵⚪ pic.twitter.com/5BR9P12Eb0
— AJ Bell Tour of Britain 🇬🇧 (@TourofBritain) September 9, 2021
Wyniki 5. etapu Tour of Britain 2021 (2.Pro), Alderley Park - Warrington (152,2 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 3:33:01 |
2. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka NextHash | |
3. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | |
4. | Luke Lamperti | Trinity Racing | |
5. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | |
6. | Colin Joyce | Rally Cycling | |
7. | Michał Paluta | Global 6 Cycling | |
8. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
9. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | |
10. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | |
11. | Rhys Britton | Wielka Brytania | |
12. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
13. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | |
14. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
15. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
16. | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | |
17. | Matthew Gibson | Ribble Weldtite Pro Cycling | |
18. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | |
19. | James Shaw | Ribble Weldtite Pro Cycling | |
20. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
21. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | |
22. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
23. | Ben Tulett | Alpecin-Fenix | |
24. | Ryan Christensen | Canyon dhb SunGod | |
25. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | |
26. | Mark Donovan | Team DSM | |
27. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
28. | Thomas Mein | Canyon dhb SunGod | |
29. | Tom Mazzone | Saint Piran | |
30. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
31. | Alexandar Richardson | Alpecin-Fenix | |
32. | Tim Naberman | Team DSM | |
33. | Joey Rosskopf | Rally Cycling | |
34. | Alex Peters | SwiftCarbon Pro Cycling | |
35. | Thomas Gloag | Trinity Racing | |
36. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
37. | Robin Carpenter | Rally Cycling | |
38. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | |
39. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | |
40. | Josu Etxeberria | Caja Rural-Seguros RGA | |
41. | Simon Wilson | Ribble Weldtite Pro Cycling | |
42. | William Bjergfelt | SwiftCarbon Pro Cycling | |
43. | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | |
44. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | |
45. | Nicolas Roche | Team DSM | |
46. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | |
47. | Romain Combaud | Team DSM | |
48. | Gavin Mannion | Rally Cycling | |
49. | Gruffudd Lewis | Ribble Weldtite Pro Cycling | |
50. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
51. | Maximilian Stedman | Canyon dhb SunGod | |
52. | Charles Page | Ribble Weldtite Pro Cycling | |
53. | James Mitri | Global 6 Cycling | |
54. | Steven Lampier | Saint Piran | |
55. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
56. | Oliver Maxwell | Saint Piran | |
57. | Ethan Vernon | Wielka Brytania | |
58. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
59. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
60. | Max Rushby | Wielka Brytania | |
61. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
62. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | |
63. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
64. | Matthew Bostock | Canyon dhb SunGod | |
65. | Mauro Schmid | Team Qhubeka NextHash | |
66. | Nickolas Zukowsky | Rally Cycling | |
67. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | |
68. | Daniel Bigham | Ribble Weldtite Pro Cycling | 01:04 |
69. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
70. | Christopher Blevins | Trinity Racing | |
71. | Ross Lamb | SwiftCarbon Pro Cycling | 01:33 |
72. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | |
73. | Oliver Stockwell | Wielka Brytania | |
74. | Robert Donaldson | Wielka Brytania | |
75. | Rory Townsend | Canyon dhb SunGod | |
76. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
77. | Max Walker | Trinity Racing | |
78. | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | 01:50 |
79. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | |
80. | Dario Cataldo | Movistar Team | 02:03 |
81. | Leon Mazzone | Saint Piran | 02:14 |
82. | Ollie Peckover | SwiftCarbon Pro Cycling | |
83. | Bradley Symonds | Saint Piran | 02:17 |
84. | Nic Dlamini | Team Qhubeka NextHash | |
85. | William Tidball | Wielka Brytania | |
86. | Marc Soler | Movistar Team | 02:48 |
87. | Christopher Latham | SwiftCarbon Pro Cycling | |
88. | Nícolas Sessler | Global 6 Cycling | 02:56 |
89. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | |
90. | Ross Holland | Saint Piran | 03:19 |
91. | Nils Eekhoff | Team DSM | |
92. | Kyle Murphy | Rally Cycling | 03:54 |
93. | Andrew Turner | SwiftCarbon Pro Cycling | 04:03 |
94. | Mason Hollyman | Israel Start-Up Nation | |
95. | Ben Healy | Trinity Racing | |
96. | Gabriel Cullaigh | Movistar Team | |
97. | Jacob Scott | Canyon dhb SunGod | |
98. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | |
99. | Hans Becking | Global 6 Cycling | |
100. | Tim Edvard Pettersen | Global 6 Cycling | 04:30 |
101. | Max Kanter | Team DSM | 12:11 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 18:17:42 |
2. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 00:08 |
3. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 00:19 |
4. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 00:29 |
5. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 00:48 |
6. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 00:52 |
7. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 01:04 |
8. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | 01:21 |
9. | Mark Donovan | Team DSM | 01:42 |
10. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | 01:46 |
11. | Nicolas Roche | Team DSM | |
12. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 01:51 |
13. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 01:56 |
14. | James Shaw | Ribble Weldtite Pro Cycling | 02:04 |
15. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 02:11 |
16. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 02:20 |
17. | Robin Carpenter | Rally Cycling | 02:21 |
18. | Gavin Mannion | Rally Cycling | 02:36 |
19. | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | 02:45 |
20. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | 02:54 |
21. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 03:06 |
22. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 03:09 |
23. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 03:15 |
24. | Thomas Gloag | Trinity Racing | |
25. | George Bennett | Jumbo-Visma | 03:18 |
26. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 03:26 |
27. | Alex Peters | SwiftCarbon Pro Cycling | 03:31 |
28. | Colin Joyce | Rally Cycling | 03:57 |
29. | Maximilian Stedman | Canyon dhb SunGod | 04:01 |
30. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 04:22 |
31. | Michał Paluta | Global 6 Cycling | 04:23 |
32. | Steven Lampier | Saint Piran | 05:38 |
33. | Rory Townsend | Canyon dhb SunGod | 05:50 |
34. | Oliver Stockwell | Wielka Brytania | 05:59 |
35. | Ryan Christensen | Canyon dhb SunGod | 06:00 |
36. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 06:05 |
37. | Josu Etxeberria | Caja Rural-Seguros RGA | 06:38 |
38. | Matthew Gibson | Ribble Weldtite Pro Cycling | 06:48 |
39. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 06:53 |
40. | James Mitri | Global 6 Cycling | 07:04 |
41. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka NextHash | 07:10 |
42. | Alexandar Richardson | Alpecin-Fenix | 07:25 |
43. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 07:47 |
44. | Mauro Schmid | Team Qhubeka NextHash | 07:54 |
45. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | 07:59 |
46. | Max Walker | Trinity Racing | 09:08 |
47. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | 09:45 |
48. | Nickolas Zukowsky | Rally Cycling | 09:59 |
49. | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | 10:18 |
50. | Ben Tulett | Alpecin-Fenix | 10:46 |
51. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | 10:50 |
52. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 11:06 |
53. | Robert Donaldson | Wielka Brytania | 11:25 |
54. | Mason Hollyman | Israel Start-Up Nation | 11:32 |
55. | Joey Rosskopf | Rally Cycling | 11:34 |
56. | Dario Cataldo | Movistar Team | 13:25 |
57. | Ethan Vernon | Wielka Brytania | 14:43 |
58. | Christopher Blevins | Trinity Racing | |
59. | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | 15:51 |
60. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 17:12 |
61. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 18:59 |
62. | Marc Soler | Movistar Team | 19:46 |
63. | Romain Combaud | Team DSM | 20:31 |
64. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 21:28 |
65. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 22:16 |
66. | Ben Healy | Trinity Racing | 22:43 |
67. | Kyle Murphy | Rally Cycling | 23:04 |
68. | Max Kanter | Team DSM | 23:37 |
69. | Thomas Mein | Canyon dhb SunGod | 24:27 |
70. | Jacob Scott | Canyon dhb SunGod | 24:37 |
71. | Nic Dlamini | Team Qhubeka NextHash | 26:51 |
72. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | 27:16 |
73. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 27:33 |
74. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | 27:42 |
75. | Luke Lamperti | Trinity Racing | 28:17 |
76. | Leon Mazzone | Saint Piran | 28:23 |
77. | Gruffudd Lewis | Ribble Weldtite Pro Cycling | 28:31 |
78. | Nils Eekhoff | Team DSM | 29:16 |
79. | Ollie Peckover | SwiftCarbon Pro Cycling | 30:03 |
80. | Tim Naberman | Team DSM | 30:44 |
81. | Daniel Bigham | Ribble Weldtite Pro Cycling | 33:10 |
82. | Nícolas Sessler | Global 6 Cycling | 33:23 |
83. | Rhys Britton | Wielka Brytania | 34:07 |
84. | Hans Becking | Global 6 Cycling | 35:17 |
85. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | 35:18 |
86. | Matthew Bostock | Canyon dhb SunGod | 35:35 |
87. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | 35:42 |
88. | Ross Lamb | SwiftCarbon Pro Cycling | 45:13 |
89. | William Bjergfelt | SwiftCarbon Pro Cycling | 45:34 |
90. | Gabriel Cullaigh | Movistar Team | 47:16 |
91. | Oliver Maxwell | Saint Piran | 50:49 |
92. | Simon Wilson | Ribble Weldtite Pro Cycling | 51:32 |
93. | Bradley Symonds | Saint Piran | 53:13 |
94. | Christopher Latham | SwiftCarbon Pro Cycling | 53:33 |
95. | Ross Holland | Saint Piran | 56:25 |
96. | Charles Page | Ribble Weldtite Pro Cycling | 56:41 |
97. | Andrew Turner | SwiftCarbon Pro Cycling | 58:21 |
98. | William Tidball | Wielka Brytania | 59:04 |
99. | Tom Mazzone | Saint Piran | 59:39 |
100. | Max Rushby | Wielka Brytania | 1:00:58 |
101. | Tim Edvard Pettersen | Global 6 Cycling | 1:10:09 |