Romain Bardet, po ataku na Picon Blanco, wygrał trzeci odcinek Vuelta a Burgos i zdobył koszulkę lidera.
Kolarz Team DSM w Espinosa de los Monteros zameldował się przed Domenico Pozzovivo (Qhubeka NextHash) i Mikelem Landą (Bahrain-Victorious).
Trzeci etap wyścigu prowadził przez Picon Blanco (8 km; 9,2%), który leżał 18 kilometrów przed metą. Nim tam kolarze dojechali na trasie uciekali Guy Niv (Israel Start-Up Nation), Oscar Cabedo (Burgos-BH), Oier Lazkano (Caja Rural-Seguros RGA) i Joan Bou (Euskaltel-Euskadi), odskakując na ponad 7 minut.
Tempo w peletonie narzucały ekipy Bahrain-Victorious i Ineos Grenadiers. U podnóża Picon Blanco pierwszy zameldował się Lazkano, z zapasem wynoszącym poniżej 3 minut.
Strome podejście, o nachyleniu sięgającym 17% zmogło Lazkano. Czoło głównej grupy opanowały czerwone koszulki kolarzy z Bahrainu, jako pierwszy zaatakował jednak kto inny, a mianowicie Simon Carr (EF Education First-Nippo).
Ruch Brytyjczyka zachęcił innych. Ruszył się Romain Bardet, a akcję kolarza DSM zgasił pracujący na czele grupy Egan Bernal (Ineos Grenadiers).
Odskoczyli Mikel Nieve (Team BikeExchange) i Geoffrey Bouchard (AG2R Citroën). Do dwójki przeskoczył, a następnie wyprzedził Bardet. Francuz pierwszy zaliczył górską premię, rozpoczynając zjazd ku mecie, z przewagą 10 sekund nad czwórką Nieve, Bouchard, Mikel Landa i Domenico Pozzovivo.
Zawodnik Team DSM do końca systematycznie powiększał swoją przewagę. Finiszował w Espinosa de los Monteros 39 sekund przed grupą pościgową, odnosząc zwycięstwo po ponad trzyletniej przerwie.
Wyniki 3. etapu Vuelta a Burgos 2021 (2.Pro), Busto de Bureba - Espinosa de los Monteros (173 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Romain Bardet | Team DSM | 4:14:14 |
2. | Domenico Pozzovivo | Team Qhubeka NextHash | 00:39 |
3. | Mikel Landa | Bahrain-Victorious | |
4. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | |
5. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | 00:50 |
6. | Mark Padun | Bahrain-Victorious | |
7. | Fabio Aru | Team Qhubeka NextHash | |
8. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | |
9. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
10. | Oscar Rodriguez | Astana-Premier Tech | |
11. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
12. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
13. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:53 |
14. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | 01:20 |
15. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | 01:35 |
16. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | |
17. | Martijn Tusveld | Team DSM | |
18. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
19. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
20. | Simon Carr | EF Education-Nippo | |
21. | Andrey Zeits | Team BikeExchange | |
22. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
23. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
24. | Santiago Buitrago | Bahrain-Victorious | |
25. | Thymen Arensman | Team DSM | |
26. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 02:12 |
27. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | 02:33 |
28. | Miguel Eduardo Florez | Team Arkéa Samsic | |
29. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | |
30. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | |
31. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
32. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
33. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
34. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
35. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | |
36. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | |
37. | Jetse Bol | Burgos-BH | 02:49 |
38. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
39. | Mark Christian | EOLO-Kometa | |
40. | Sergio Garcia | EOLO-Kometa | |
41. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | 03:58 |
42. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | |
43. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 04:28 |
44. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 04:32 |
45. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
46. | Víctor de La Parte | Team TotalEnergies | |
47. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | |
48. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | |
49. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
50. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
51. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | 04:37 |
52. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | |
53. | Robert Stannard | Team BikeExchange | 04:51 |
54. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
55. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 05:37 |
56. | Carlos Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | |
57. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | |
58. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
59. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | |
60. | Mads Wurtz Schmidt | Israel Start-Up Nation | |
61. | Yuriy Natarov | Astana-Premier Tech | 06:19 |
62. | François Bidard | AG2R Citroën Team | 07:11 |
63. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | |
64. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | |
65. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
66. | Chris Hamilton | Team DSM | |
67. | Will Barta | EF Education-Nippo | |
68. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
69. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 07:54 |
70. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
71. | Sander Armee | Team Qhubeka NextHash | |
72. | Hideto Nakane | EF Education-Nippo | |
73. | Chad Haga | Team DSM | |
74. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
75. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
76. | Marlon Gaillard | Team TotalEnergies | |
77. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | |
78. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | |
79. | Simon Yates | Team BikeExchange | |
80. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | |
81. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 08:06 |
82. | Lawson Craddock | EF Education-Nippo | |
83. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 08:25 |
84. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | 08:57 |
85. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
86. | Rodrigo Contreras | Astana-Premier Tech | |
87. | Oier Lazkano | Caja Rural-Seguros RGA | 10:45 |
88. | Diego Rubio | Burgos-BH | 11:19 |
89. | Alejandro Ropero | EOLO-Kometa | |
90. | Reinardt Janse van Rensburg | Team Qhubeka NextHash | |
91. | Florian Maitre | Team TotalEnergies | |
92. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
93. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
94. | Carlos Canal | Burgos-BH | |
95. | Jay Vine | Alpecin-Fenix | |
96. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | |
97. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-Nippo | |
98. | Matis Louvel | Team Arkéa Samsic | |
99. | Mario Aparicio | Burgos-BH | |
100. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
101. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | 12:44 |
102. | Adam Yates | Ineos Grenadiers | |
103. | Damien Howson | Team BikeExchange | |
104. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | |
105. | Johan Jacobs | Movistar Team | |
106. | Alex Jaime | Equipo Kern Pharma | |
107. | Raúl Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | |
108. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | |
109. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | |
110. | Dylan Sunderland | Team Qhubeka NextHash | |
111. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 13:26 |
112. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | |
113. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
114. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
115. | Stephen Williams | Bahrain-Victorious | |
116. | Itamar Einhorn | Israel Start-Up Nation | 14:01 |
117. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | 15:22 |
118. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | |
119. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
120. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
121. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | |
122. | Adrien Petit | Team TotalEnergies | 16:59 |
123. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
124. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
125. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
126. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | |
127. | Bert-Jan Lindeman | Team Qhubeka NextHash | |
128. | Márton Dina | EOLO-Kometa | |
129. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
130. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 17:17 |
131. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
132. | Nico Denz | Team DSM | |
133. | Mikel Alonso | Euskaltel-Euskadi | |
134. | Chris Lawless | Team TotalEnergies | |
135. | Alberto Dainese | Team DSM | |
136. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
137. | Sacha Modolo | Alpecin-Fenix | |
138. | Jérémy Cabot | Team TotalEnergies | 19:54 |
139. | Damien Gaudin | Team TotalEnergies |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Romain Bardet | Team DSM | 11:44:38 |
2. | Mikel Landa | Bahrain-Victorious | 00:45 |
3. | Domenico Pozzovivo | Team Qhubeka NextHash | 00:58 |
4. | Fabio Aru | Team Qhubeka NextHash | 01:00 |
5. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
6. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
7. | Mark Padun | Bahrain-Victorious | 01:05 |
8. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 01:07 |
9. | Santiago Buitrago | Bahrain-Victorious | 01:33 |
10. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | 01:45 |
11. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
12. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 01:54 |
13. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
14. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | 02:00 |
15. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | 02:11 |
16. | Miguel Eduardo Florez | Team Arkéa Samsic | 02:39 |
17. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
18. | Thymen Arensman | Team DSM | 02:45 |
19. | Martijn Tusveld | Team DSM | |
20. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 02:52 |
21. | Jetse Bol | Burgos-BH | 02:55 |
22. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 03:00 |
23. | Mark Christian | EOLO-Kometa | 03:18 |
24. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | 03:31 |
25. | Oscar Rodriguez | Astana-Premier Tech | 03:35 |
26. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | 03:43 |
27. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 04:06 |
28. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | 04:29 |
29. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
30. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | 04:51 |
31. | Robert Stannard | Team BikeExchange | 04:57 |
32. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | 05:01 |
33. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 05:08 |
34. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
35. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | 05:13 |
36. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | 05:24 |
37. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | 05:31 |
38. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | 05:47 |
39. | Víctor de La Parte | Team TotalEnergies | 06:05 |
40. | Carlos Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | 06:13 |
41. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 06:22 |
42. | Yuriy Natarov | Astana-Premier Tech | 06:55 |
43. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 07:08 |
44. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | 07:17 |
45. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 07:56 |
46. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 08:00 |
47. | Mads Wurtz Schmidt | Israel Start-Up Nation | 08:02 |
48. | Simon Yates | Team BikeExchange | 08:04 |
49. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | 08:18 |
50. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 08:30 |
51. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 08:32 |
52. | François Bidard | AG2R Citroën Team | |
53. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | 08:37 |
54. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 08:46 |
55. | Sergio Garcia | EOLO-Kometa | 09:21 |
56. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 09:52 |
57. | Andrey Zeits | Team BikeExchange | 09:53 |
58. | Chad Haga | Team DSM | 09:56 |
59. | Rodrigo Contreras | Astana-Premier Tech | 10:07 |
60. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
61. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 10:19 |
62. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 10:21 |
63. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 10:28 |
64. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 10:41 |
65. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 11:09 |
66. | Marlon Gaillard | Team TotalEnergies | 11:52 |
67. | Oier Lazkano | Caja Rural-Seguros RGA | 12:10 |
68. | Reinardt Janse van Rensburg | Team Qhubeka NextHash | 12:29 |
69. | Matis Louvel | Team Arkéa Samsic | 12:40 |
70. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | 12:44 |
71. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 12:54 |
72. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | 13:23 |
73. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 13:29 |
74. | Alejandro Ropero | EOLO-Kometa | 13:44 |
75. | Johan Jacobs | Movistar Team | 14:05 |
76. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 14:17 |
77. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 14:25 |
78. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 14:38 |
79. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 15:02 |
80. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | 15:09 |
81. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 15:20 |
82. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 15:51 |
83. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 16:22 |
84. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 16:33 |
85. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | 16:44 |
86. | Lawson Craddock | EF Education-Nippo | 16:51 |
87. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | 16:56 |
88. | Will Barta | EF Education-Nippo | |
89. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | |
90. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | 16:58 |
91. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | 17:02 |
92. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | 17:24 |
93. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 17:27 |
94. | Chris Lawless | Team TotalEnergies | 17:39 |
95. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 17:42 |
96. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 17:47 |
97. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 17:49 |
98. | Alberto Dainese | Team DSM | 18:05 |
99. | Chris Hamilton | Team DSM | 19:24 |
100. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 19:28 |
101. | Diego Rubio | Burgos-BH | 19:39 |
102. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | 19:42 |
103. | Mario Aparicio | Burgos-BH | 19:53 |
104. | Sander Armee | Team Qhubeka NextHash | 19:59 |
105. | Nico Denz | Team DSM | 20:02 |
106. | Damien Howson | Team BikeExchange | |
107. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-Nippo | 20:04 |
108. | Simon Carr | EF Education-Nippo | 20:13 |
109. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 20:24 |
110. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 20:34 |
111. | Márton Dina | EOLO-Kometa | 20:44 |
112. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | 21:02 |
113. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 21:05 |
114. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 21:15 |
115. | Bert-Jan Lindeman | Team Qhubeka NextHash | 21:33 |
116. | Alex Jaime | Equipo Kern Pharma | 21:46 |
117. | Dylan Sunderland | Team Qhubeka NextHash | |
118. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 22:10 |
119. | Jérémy Cabot | Team TotalEnergies | 22:39 |
120. | Florian Maitre | Team TotalEnergies | 23:09 |
121. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 23:24 |
122. | Carlos Canal | Burgos-BH | |
123. | Itamar Einhorn | Israel Start-Up Nation | 23:38 |
124. | Hideto Nakane | EF Education-Nippo | 24:00 |
125. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | 24:37 |
126. | Adam Yates | Ineos Grenadiers | 24:49 |
127. | Adrien Petit | Team TotalEnergies | 25:00 |
128. | Stephen Williams | Bahrain-Victorious | 25:46 |
129. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 25:56 |
130. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 26:26 |
131. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
132. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 26:30 |
133. | Sacha Modolo | Alpecin-Fenix | 27:04 |
134. | Raúl Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | 27:53 |
135. | Jay Vine | Alpecin-Fenix | 29:42 |
136. | Mikel Alonso | Euskaltel-Euskadi | 30:37 |
137. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 30:50 |
138. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | 30:59 |
139. | Damien Gaudin | Team TotalEnergies | 38:35 |
Copyright © rowery.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.