Dunka Emma Norsgaard (Movistar Team) po finiszu z peletonu wygrała szósty etap wyścigu Giro d’Italia Donne.
21-latka pokonała na ostatnich metrach Amerykankę Coryn Riverę (Team DSM) oraz Holenderkę Marianne Vos (Jumbo-Visma Women).
Liderką wyścigu pozostała Holenderka Anna van der Breggen (Team SD Worx).
Wyniki 6. etapu Giro Rosa - Giro d'Italia Donne 2021 (2.Pro), Colico - Colico (155 km):
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Emma Norsgaard | Movistar Team | 3:41:39 |
2. | Coryn Rivera | Team DSM | |
3. | Marianne Vos | Jumbo-Visma Women | |
4. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | |
5. | Lisa Brennauer | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
6. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo Women | |
7. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | |
8. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | |
9. | Maria Vittoria Sperotto | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
10. | Elena Cecchini | SD Worx | |
11. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
12. | Eleonora Camilla Gasparrini | Valcar-Travel & Service | |
13. | Jesse Vandenbulcke | Lotto Soudal Ladies | |
14. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
15. | Silvia Zanardi | Bepink | |
16. | Lorena Wiebes | Team DSM | |
17. | Lea Curinier | Team Arkéa | |
18. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | |
19. | Silke Smulders | Lotto Soudal Ladies | |
20. | Jeanne Korevaar | Liv Racing | |
21. | Michaela Drummond | Bepink | |
22. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
23. | Letizia Borghesi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
24. | Alice Gasparini | Isolmant-Premac-Vittoria | |
25. | Soraya Paladin | Liv Racing | |
26. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
27. | Lone Meertens | Lotto Soudal Ladies | |
28. | Sarah Roy | Team BikeExchange | |
29. | Giorgia Vettorello | Top Girls Fassa Bortolo | |
30. | Greta Richioud | Team Arkéa | |
31. | Marta Cavalli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
32. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | |
33. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | |
34. | Debora Silvestri | Top Girls Fassa Bortolo | |
35. | Juliette Labous | Team DSM | |
36. | Anna Trevisi | Alé BTC Ljubljana | |
37. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | |
38. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | |
39. | Gaia Realini | Isolmant-Premac-Vittoria | |
40. | Demi Vollering | SD Worx | |
41. | Leah Thomas | Movistar Team | |
42. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma Women | |
43. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | |
44. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | |
45. | Niamh Fisher-black | SD Worx | |
46. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
47. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | |
48. | Hanna Nilsson | Lotto Soudal Ladies | |
49. | Eider Merino | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
50. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | |
51. | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | |
52. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
53. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
54. | Ashleigh Moolman | SD Worx | |
55. | Camilla Alessio | Bepink | |
56. | Maria Giulia Confalonieri | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
57. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | |
58. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | |
59. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women | |
60. | Anouska Koster | Jumbo-Visma Women | |
61. | Chantal van Den Broek-blaak | SD Worx | |
62. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | |
63. | Anna van der Breggen | SD Worx | |
64. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | |
65. | Kristen Faulkner | Team TIBCO-SVB | |
66. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | |
67. | Nadia Quagliotto | Bepink | |
68. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | |
69. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
70. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
71. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | |
72. | Inga Cesuliene | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
73. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | |
74. | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
75. | Pauline Allin | Team Arkéa | |
76. | Floortje Mackaij | Team DSM | |
77. | Anna Potokina | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
78. | Grace Brown | Team BikeExchange | |
79. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | |
80. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
81. | Nancy van der Burg | Jumbo-Visma Women | |
82. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | 00:22 |
83. | Georgia Williams | Team BikeExchange | |
84. | Liane Lippert | Team DSM | |
85. | Aude Biannic | Movistar Team | |
86. | Sara Martin | Movistar Team | |
87. | Julie van de Velde | Jumbo-Visma Women | |
88. | Silvia Valsecchi | Bepink | |
89. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 00:32 |
90. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
91. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 00:36 |
92. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | |
93. | Leah Kirchmann | Team DSM | 00:41 |
94. | Noemi Lucrezia Eremita | Isolmant-Premac-Vittoria | 01:33 |
95. | Katie Clouse | Rally Cycling Women | 02:15 |
96. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | 14:38 |
97. | Amandine Fouquenet | Team Arkéa | |
98. | Lucie Jounier | Team Arkéa | |
99. | Matilde Vitillo | Bepink | |
100. | Valentina Scandolara | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
101. | Alice Palazzi | Born To Win G20 Ambedo | |
102. | Francjasca Pisciali | Isolmant-Premac-Vittoria | |
103. | Lara Krahemann | Born To Win G20 Ambedo | |
104. | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
105. | Francjasca Baroni | Isolmant-Premac-Vittoria | |
106. | Maria Novolodskaia | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
107. | Sara Casasola | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
108. | Lina Svarinska | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
109. | Asia Zontone | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
110. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | |
111. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | |
112. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | |
113. | Clara Honsinger | Team TIBCO-SVB | |
114. | Anastasia Carbonari | Born To Win G20 Ambedo | |
115. | Natalia Studenikina | Born To Win G20 Ambedo | |
116. | Marta Jaskulska | Liv Racing | |
117. | Gemma Sernissi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 24:52 |
118. | Diana Penuela | Team TIBCO-SVB | |
119. | Carlotta Borello | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
120. | Nadja Heigl | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
121. | Leah Dixon | Team TIBCO-SVB | |
122. | Typhaine Laurance | Team Arkéa |
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anna van der Breggen | SD Worx | 14:11:47 |
2. | Ashleigh Moolman | SD Worx | 02:51 |
3. | Demi Vollering | SD Worx | 03:03 |
4. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | 05:53 |
5. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | 06:12 |
6. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 06:35 |
7. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | 06:57 |
8. | Juliette Labous | Team DSM | 07:01 |
9. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 07:22 |
10. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | 07:24 |
11. | Marta Cavalli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 07:48 |
12. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 07:56 |
13. | Gaia Realini | Isolmant-Premac-Vittoria | 08:04 |
14. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 08:53 |
15. | Katrine Aalerud | Movistar Team | 09:12 |
16. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | 09:30 |
17. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 10:05 |
18. | Eider Merino | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 10:10 |
19. | Liane Lippert | Team DSM | 10:18 |
20. | Soraya Paladin | Liv Racing | 11:42 |
21. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | 12:00 |
22. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 12:06 |
23. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 12:19 |
24. | Leah Thomas | Movistar Team | 12:43 |
25. | Kristen Faulkner | Team TIBCO-SVB | 13:07 |
26. | Lisa Brennauer | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 13:39 |
27. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | 14:25 |
28. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 14:46 |
29. | Floortje Mackaij | Team DSM | 15:14 |
30. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 15:33 |
31. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 15:55 |
32. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | 16:38 |
33. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | 16:41 |
34. | Hanna Nilsson | Lotto Soudal Ladies | 17:07 |
35. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | 17:48 |
36. | Marianne Vos | Jumbo-Visma Women | 17:59 |
37. | Grace Brown | Team BikeExchange | 18:49 |
38. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 19:36 |
39. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 20:04 |
40. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | 20:17 |
41. | Coryn Rivera | Team DSM | 20:45 |
42. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 21:03 |
43. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women | 21:15 |
44. | Camilla Alessio | Bepink | 21:21 |
45. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo Women | 21:33 |
46. | Silke Smulders | Lotto Soudal Ladies | 21:34 |
47. | Lea Curinier | Team Arkéa | 21:57 |
48. | Nadia Quagliotto | Bepink | 22:34 |
49. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma Women | 22:59 |
50. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | 23:04 |
51. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | 23:57 |
52. | Anouska Koster | Jumbo-Visma Women | 24:09 |
53. | Debora Silvestri | Top Girls Fassa Bortolo | 24:14 |
54. | Emma Norsgaard | Movistar Team | 24:30 |
55. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | 24:34 |
56. | Chantal van Den Broek-blaak | SD Worx | 24:47 |
57. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | 25:15 |
58. | Jeanne Korevaar | Liv Racing | 25:23 |
59. | Sarah Roy | Team BikeExchange | 25:47 |
60. | Inga Cesuliene | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 25:53 |
61. | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 26:05 |
62. | Letizia Borghesi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 26:07 |
63. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | 26:13 |
64. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 26:34 |
65. | Nancy van der Burg | Jumbo-Visma Women | 27:12 |
66. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | 27:17 |
67. | Maria Novolodskaia | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 27:21 |
68. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 27:54 |
69. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | 27:55 |
70. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | 28:00 |
71. | Elena Cecchini | SD Worx | 28:47 |
72. | Sara Martin | Movistar Team | 29:20 |
73. | Silvia Valsecchi | Bepink | 29:32 |
74. | Anna Trevisi | Alé BTC Ljubljana | 30:01 |
75. | Leah Kirchmann | Team DSM | 30:06 |
76. | Julie van de Velde | Jumbo-Visma Women | 30:08 |
77. | Georgia Williams | Team BikeExchange | 30:51 |
78. | Lorena Wiebes | Team DSM | 31:10 |
79. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 31:49 |
80. | Jesse Vandenbulcke | Lotto Soudal Ladies | 32:29 |
81. | Pauline Allin | Team Arkéa | 33:04 |
82. | Anna Potokina | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 33:20 |
83. | Giorgia Vettorello | Top Girls Fassa Bortolo | 33:40 |
84. | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | 33:55 |
85. | Greta Richioud | Team Arkéa | 35:52 |
86. | Clara Honsinger | Team TIBCO-SVB | 36:25 |
87. | Lone Meertens | Lotto Soudal Ladies | 36:34 |
88. | Maria Giulia Confalonieri | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 36:48 |
89. | Eleonora Camilla Gasparrini | Valcar-Travel & Service | 37:40 |
90. | Aude Biannic | Movistar Team | 38:48 |
91. | Noemi Lucrezia Eremita | Isolmant-Premac-Vittoria | 39:22 |
92. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 39:48 |
93. | Alice Gasparini | Isolmant-Premac-Vittoria | 40:39 |
94. | Silvia Zanardi | Bepink | 40:59 |
95. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | 42:05 |
96. | Michaela Drummond | Bepink | 43:37 |
97. | Maria Vittoria Sperotto | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 44:16 |
98. | Francjasca Baroni | Isolmant-Premac-Vittoria | 48:34 |
99. | Katie Clouse | Rally Cycling Women | 48:57 |
100. | Marta Jaskulska | Liv Racing | 49:02 |
101. | Sara Casasola | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 50:32 |
102. | Natalia Studenikina | Born To Win G20 Ambedo | 52:01 |
103. | Anastasia Carbonari | Born To Win G20 Ambedo | 52:25 |
104. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | 54:22 |
105. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | 54:46 |
106. | Francjasca Pisciali | Isolmant-Premac-Vittoria | 54:59 |
107. | Alice Palazzi | Born To Win G20 Ambedo | 55:39 |
108. | Lucie Jounier | Team Arkéa | 55:51 |
109. | Matilde Vitillo | Bepink | 56:45 |
110. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | 57:10 |
111. | Diana Penuela | Team TIBCO-SVB | 57:42 |
112. | Asia Zontone | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 57:49 |
113. | Lina Svarinska | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 59:28 |
114. | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 1:01:44 |
115. | Valentina Scandolara | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 1:02:56 |
116. | Nadja Heigl | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 1:04:32 |
117. | Leah Dixon | Team TIBCO-SVB | 1:06:15 |
118. | Carlotta Borello | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 1:07:55 |
119. | Amandine Fouquenet | Team Arkéa | 1:10:37 |
120. | Gemma Sernissi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 1:10:59 |
121. | Typhaine Laurance | Team Arkéa | 1:22:28 |
122. | Lara Krahemann | Born To Win G20 Ambedo | 1:27:49 |
Mischa Bredewold wygrała etap wyścigu w Kraju Basków. Thibau Nys z kolejnym sukcesem. Oto wyniki i informacje z 10 maja.
Zapowiedź 8. etapu Giro d’Italia 2024. 11 maja (sobota): Spoleto – Prati di Tivo (152 km ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał siódmy etap wyścigu Giro d’Italia, jazdę indywidualną na czas i umocnił się na pozycji…
Mark Cavendish wygrał etap Wyścigu Dookoła Węgier. Pelayo Sanchez wyrwał etap Giro swojemu idolowi. Oto wyniki i informacje z 9…
Zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2024. 10 maja (piątek): Foligno – Perugia (40,6 km, jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️⭐️⭐️).
Pelayo Sanchez wygrał w Rapolano Terme szósty etap wyścigu Giro d'Italia.