Filippo Zana wygrał młodzieżowy Wyścig Pokoju

logo Wyścigu Pokoju

Włoch Filippo Zana wygrał czterodniowy Wyścig Pokoju, zaliczany do młodzieżowego Pucharu Świata.

22-letni zawodnik, na drogach u naszych czeskich sąsiadów, o nieco ponad minutę pokonał Słoweńca Kristjana Hocevara i Belga Toona Clynhensa.

Zana przed tygodniem w barwach Bardiani-CSF-Faizane na 73. miejscu ukończył Giro d’Italia (był 18. w klasyfikacji młodzieżowej). Zwycięstwo zapewnił sobie sukcesem na królewskim etapie, z dwukrotnym podjazdem pod Přístřešek pod Horní nádrží (10 km; 6,7%).

Reprezentanci Polski byli tylko tłem dla swoich rówieśników. Najlepiej spisał się Filip Maciejuk, sklasyfikowany na 26. miejscu. 21-latek był 18. w prologu i 36. na królewskim odcinku.

Klasyfikacja końcowa Wyścigu Pokoju - Course de la Paix Grand Prix Jeseníky 2021 (2.Ncup):