Arnaud Demare (Groupama-FDJ) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap wyścigu Boucles de la Mayenne.
Mistrz Francji na kresce ubiegł Kristoffera Halvorsena (Uno-X) i Nilsa Eekhoffa (Team DSM).
Mistrz Polski Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB) zajął 5. miejsce.
Demare objął prowadzenie w wyścigu.
🇫🇷@ArnaudDemare of 🇫🇷@GroupamaFDJ wins stage 3 of 🇫🇷@boucles53 via @lachainelequipe #boucles53 pic.twitter.com/pBAwilWAgb
— World Cycling Stats (@wcsbike) May 29, 2021
Wyniki 3. etapu Boucles de la Mayenne 2021 (2.Pro), Saint-Berthevin - Craon (182 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 4:18:48 |
2. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
3. | Nils Eekhoff | Team DSM | |
4. | Arvid de Kleijn | Rally Cycling | |
5. | Stanisław Aniołkowski | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
6. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
7. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | |
8. | Emiel Vermeulen | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
9. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
10. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
11. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | |
12. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | |
13. | Pierre Barbier | Delko | |
14. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
15. | Dylan Kowalski | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
16. | Matteo Malucelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
17. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
18. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
19. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | |
20. | Julien Trarieux | Delko | |
21. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 00:04 |
22. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
23. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | |
24. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | |
25. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | |
26. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
27. | Casper Pedersen | Team DSM | |
28. | Ziga Jerman | Androni Giocattoli-Sidermec | |
29. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | |
30. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | |
31. | Alexandre Delettre | Delko | |
32. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
33. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
34. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
35. | Jonas Koch | Intermarche-Wanty-Gobert | |
36. | Pieter Vanspeybrouck | Intermarche-Wanty-Gobert | |
37. | Donavan Grondin | Team Arkéa Samsic | |
38. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | |
39. | Orluis Aular | Caja Rural-Seguros RGA | |
40. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
41. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | |
42. | Samuel Leroux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
43. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
44. | Jasha Sutterlin | Team DSM | |
45. | Felipe Orts | Burgos-BH | |
46. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
47. | Dušan Rajovic | Delko | |
48. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
49. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
50. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | |
51. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
52. | Maxime Urruty | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
53. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | |
54. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
55. | Jérémy Leveau | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
56. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
57. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | |
58. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
59. | Eduard Prades | Delko | |
60. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | |
61. | Pier-André Cote | Rally Cycling | |
62. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | |
63. | Alessandro Fedeli | Delko | |
64. | Benoît Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
65. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:16 |
66. | Mathijs Paasschens | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
67. | Jon Irisarri | Caja Rural-Seguros RGA | |
68. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | |
69. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | |
70. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | |
71. | Nathan Brown | Rally Cycling | |
72. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
73. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | |
74. | Victor Langellotti | Burgos-BH | |
75. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
76. | Adam de Vos | Rally Cycling | |
77. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | |
78. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | |
79. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | 00:22 |
80. | Jonas Iversby Hvideberg | Uno-X Pro Cycling Team | 00:24 |
81. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
82. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
83. | Markus Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
84. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
85. | Thomas Champion | Cofidis, Solutions Crédits | |
86. | Ludwig de Winter | Intermarche-Wanty-Gobert | |
87. | Diego Lopez | Equipo Kern Pharma | |
88. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | |
89. | Julien Antomarchi | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
90. | Stéphane Rossetto | St Michel-Auber93 | |
91. | Kévin Reza | B&B Hotels p/b KTM | 00:29 |
92. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | |
93. | Jérémy Lecroq | B&B Hotels p/b KTM | 00:38 |
94. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | |
95. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
96. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
97. | David van der Poel | Alpecin-Fenix | 00:41 |
98. | Eddy Fine | Cofidis, Solutions Crédits | 00:44 |
99. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 00:48 |
100. | Chris Lawless | Team Total Direct Energie | |
101. | Matteo Dal-cin | Rally Cycling | 00:51 |
102. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | 01:13 |
103. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | |
104. | Mattia Viel | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:22 |
105. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:25 |
106. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | 01:28 |
107. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | 00:04 |
108. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 02:07 |
109. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | 02:51 |
110. | Damiano Cima | Gazprom-RusVelo | |
111. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | 03:28 |
112. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | 03:36 |
113. | Clément Davy | Groupama-FDJ | 03:38 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 12:29:55 |
2. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | 00:02 |
3. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:14 |
4. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | 00:18 |
5. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
6. | Nils Eekhoff | Team DSM | 00:20 |
7. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | 00:24 |
8. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
9. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | 00:26 |
10. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | 00:28 |
11. | Emiel Vermeulen | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 00:30 |
12. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
13. | Stanisław Aniołkowski | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
14. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
15. | Matteo Malucelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
16. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
17. | Julien Trarieux | Delko | |
18. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | |
19. | Dylan Kowalski | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
20. | Benoît Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 00:31 |
21. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 00:32 |
22. | Jonas Koch | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:34 |
23. | Alexandre Delettre | Delko | |
24. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
25. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
26. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
27. | Alessandro Fedeli | Delko | |
28. | Pier-André Cote | Rally Cycling | |
29. | Jasha Sutterlin | Team DSM | |
30. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | |
31. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 00:39 |
32. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:40 |
33. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 00:43 |
34. | Jetse Bol | Burgos-BH | 00:44 |
35. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
36. | Jérémy Leveau | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
37. | Orluis Aular | Caja Rural-Seguros RGA | |
38. | Felipe Orts | Burgos-BH | |
39. | Casper Pedersen | Team DSM | |
40. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
41. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | |
42. | Pieter Vanspeybrouck | Intermarche-Wanty-Gobert | |
43. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | |
44. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | |
45. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
46. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | |
47. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | |
48. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
49. | Eduard Prades | Delko | |
50. | Mathijs Paasschens | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:56 |
51. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
52. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | 01:04 |
53. | Donavan Grondin | Team Arkéa Samsic | 01:10 |
54. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | 01:13 |
55. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 01:14 |
56. | Nathan Brown | Rally Cycling | 01:16 |
57. | Stéphane Rossetto | St Michel-Auber93 | 01:21 |
58. | Samuel Leroux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 01:23 |
59. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | |
60. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | 01:24 |
61. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 01:25 |
62. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | |
63. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 01:28 |
64. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | 01:29 |
65. | Diego Lopez | Equipo Kern Pharma | 01:45 |
66. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | 01:48 |
67. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | 01:53 |
68. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
69. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 02:00 |
70. | Eddy Fine | Cofidis, Solutions Crédits | 02:03 |
71. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:29 |
72. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
73. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | 02:35 |
74. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | 02:38 |
75. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | 02:44 |
76. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 02:59 |
77. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | 03:32 |
78. | Markus Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | 03:46 |
79. | Jérémy Lecroq | B&B Hotels p/b KTM | 03:54 |
80. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 04:09 |
81. | Jon Irisarri | Caja Rural-Seguros RGA | 04:22 |
82. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | 05:05 |
83. | Kévin Reza | B&B Hotels p/b KTM | 05:58 |
84. | Arvid de Kleijn | Rally Cycling | 06:57 |
85. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | 07:09 |
86. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 07:21 |
87. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | 07:37 |
88. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | 09:15 |
89. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | 09:52 |
90. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | 11:34 |
91. | Jonas Iversby Hvideberg | Uno-X Pro Cycling Team | 12:51 |
92. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 12:53 |
93. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 13:11 |
94. | Pierre Barbier | Delko | 13:29 |
95. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 13:32 |
96. | Dušan Rajovic | Delko | 13:33 |
97. | Victor Langellotti | Burgos-BH | 16:00 |
98. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 16:55 |
99. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | 17:06 |
100. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | 17:28 |
101. | Maxime Urruty | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 17:38 |
102. | Ziga Jerman | Androni Giocattoli-Sidermec | 17:43 |
103. | Clément Davy | Groupama-FDJ | 17:45 |
104. | Chris Lawless | Team Total Direct Energie | 18:05 |
105. | Mattia Viel | Androni Giocattoli-Sidermec | 18:15 |
106. | Matteo Dal-cin | Rally Cycling | 18:41 |
107. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 20:44 |
108. | Adam de Vos | Rally Cycling | 22:13 |
109. | Thomas Champion | Cofidis, Solutions Crédits | 24:11 |
110. | Julien Antomarchi | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 26:28 |
111. | Ludwig de Winter | Intermarche-Wanty-Gobert | 26:43 |
112. | David van der Poel | Alpecin-Fenix | 29:29 |
113. | Damiano Cima | Gazprom-RusVelo | 29:48 |