Mistrz Europy Giacomo Nizzolo (Qhubeka ASSOS) został w Weronie zwycięzcą trzynastego etapu Giro d’Italia.
Włoch pokonał na finiszu z peletonu atakującego na ostatnim kilometrze Edoardo Affiniego (Jumbo-Visma) i Petera Sagana (Bora-hansgrohe).
Dla 32-letniego sprintera to pierwsza etapowa wiktoria na trasie Grand Touru. Nizzolo w przeszłości 10 etapów Giro kończył na drugim miejscu.
Właścicielem różowej koszulki lidera pozostał Kolumbijczyk Egan Bernal (Ineos Grenadiers).
Giro d’Italia wrócił do Doliny Padu, prowadząc na długości 198 kilometrów. Teren był pozbawiony podjazdów, dlatego niewielu znalazło się chętnych do zabrania się w straceńczy odjazd, zwłaszcza przed sobotnim Zoncolan. Takich znalazło się trzech: Samuele Rivi (Eolo-Kometa), Umberto Marengo (Bardiani-CSF) i Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec).
Początkowo zdobyli blisko 8 minut przewagi, ale na lotnej premii w Ferrarze (68 km) było już wyraźnie mniej, bo 5 minut. Niezadowolony ze współpracy Pellaud po przegranym przez siebie sprincie postanowił odskoczyć i przez jakiś czas jechał sobie samotnie na czele, kilka sekund przed dwójką Włochów.
Harcownicy udawali, że uciekają, peleton że goni. Kanikuła. Dopiero przed drugą lotną premią w Bagnolo San Vito (53 km przed metą) nudę postanowił przerwać Rivi, uciekając swoim dzisiejszym towarzyszom. Jak się jednak okazało tylko po punkty.
Akcję 7 kilometrów przed metą spokojnie zakończyły ekipy sprinterskie, a w wyścigu pociągów sprinterskich pokazali się Łukasz Wiśniowski (Qhubeka ASSOS) i Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe), pracujący odpowiednio na Giacomo Nizzolo i Petera Sagana.
Na ostatnich metrach sprinterów zaskoczyć chciał Edoardo Affini (Jumbo-Visma), który zgrabnym atakiem zyskał kilkadziesiąt metrów. Pogoń podjął Fernando Gaviria (UAE Team Emirtes), na kole mając Nizzolo, który 150 metrów przed metą ruszył po zwycięstwo. Włoch, który na sukces czekał od lat, tym razem zdołał wyjść z koła Affiniego i jako pierwszy przeciął linię mety.
Wyniki 13. etapu Giro d'Italia 2021 (2.UWT); Rawenna – Werona (198 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | 4:42:19 |
2. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
3. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
4. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
5. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
6. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
7. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | |
8. | Max Kanter | Team DSM | |
9. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
10. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
11. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | |
12. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
13. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
14. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
15. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
16. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | |
17. | Max Walscheid | Qhubeka Assos | |
18. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
19. | Nico Denz | Team DSM | |
20. | Victor Campenaerts | Qhubeka Assos | |
21. | Jan Tratnik | Bahrain-Victorious | |
22. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | |
23. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
24. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
25. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
26. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | |
27. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | |
28. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | |
29. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
30. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
31. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
32. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | |
33. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
34. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
35. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | |
36. | Nikias Arndt | Team DSM | |
37. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
38. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
39. | Michael Hepburn | Team BikeExchange | |
40. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
41. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
42. | Cameron Meyer | Team BikeExchange | |
43. | David Dekker | Jumbo-Visma | |
44. | Romain Bardet | Team DSM | |
45. | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation | |
46. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | |
47. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
48. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | |
49. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | |
50. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
51. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
52. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | |
53. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
54. | Simon Yates | Team BikeExchange | |
55. | Nick Schultz | Team BikeExchange | |
56. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | |
57. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
58. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
59. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | |
60. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
61. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
62. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
63. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
64. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
65. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
66. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | |
67. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
68. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
69. | Alberto Bettiol | EF Education-Nippo | |
70. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | |
71. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | |
72. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
73. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | |
74. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
75. | Bert-Jan Lindeman | Qhubeka Assos | |
76. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | |
77. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
78. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
79. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
80. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
81. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
82. | Eduardo Sepulveda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
83. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
84. | Mauro Schmid | Qhubeka Assos | |
85. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | |
86. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | |
87. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
88. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
89. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
90. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
91. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
92. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | |
93. | Andrii Ponomar | Androni Giocattoli-Sidermec | |
94. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
95. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
96. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
97. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
98. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
99. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
100. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
101. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
102. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
103. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | |
104. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | |
105. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | |
106. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | 00:32 |
107. | Davide Villella | Movistar Team | 00:37 |
108. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | |
109. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | |
110. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 00:43 |
111. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 00:51 |
112. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
113. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | |
114. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
115. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
116. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
117. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
118. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | |
119. | Michael Storer | Team DSM | |
120. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
121. | Natnael Tesfatsion | Androni Giocattoli-Sidermec | |
122. | Nicolas Roche | Team DSM | |
123. | Callum Scotson | Team BikeExchange | |
124. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
125. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
126. | Łukasz Wiśniowski | Qhubeka Assos | 01:07 |
127. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
128. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
129. | Giovanni Visconti | Bardiani-CSF-Faizanè | |
130. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
131. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | |
132. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | |
133. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
134. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
135. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
136. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
137. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
138. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | |
139. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
140. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
141. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
142. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
143. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | |
144. | Márton Dina | EOLO-Kometa | |
145. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | |
146. | Simon Carr | EF Education-Nippo | |
147. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
148. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
149. | Mark Christian | EOLO-Kometa | |
150. | Tejay van Garderen | EF Education-Nippo | |
151. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
152. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
153. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
154. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | |
155. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
156. | Rafael Valls | Bahrain-Victorious | 01:37 |
157. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 01:45 |
158. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 01:50 |
159. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | |
160. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 02:15 |
161. | Chris Hamilton | Team DSM | |
162. | Jai Hindley | Team DSM | |
163. | Albert Torres | Movistar Team | |
164. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | 02:58 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 53:11:42 |
2. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 00:45 |
3. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | 01:12 |
4. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | 01:17 |
5. | Simon Yates | Team BikeExchange | 01:22 |
6. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 01:50 |
7. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 02:22 |
8. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 02:24 |
9. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 02:49 |
10. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 03:15 |
11. | Romain Bardet | Team DSM | 03:29 |
12. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 03:51 |
13. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 04:04 |
14. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | 04:25 |
15. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 05:43 |
16. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 07:04 |
17. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 07:06 |
18. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 07:16 |
19. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 07:49 |
20. | Nick Schultz | Team BikeExchange | 08:45 |
21. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | 10:39 |
22. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | 10:49 |
23. | George Bennett | Jumbo-Visma | 11:21 |
24. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 13:19 |
25. | Jai Hindley | Team DSM | 17:42 |
26. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | 19:05 |
27. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 28:17 |
28. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 30:26 |
29. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | 30:33 |
30. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | 32:48 |
31. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 33:39 |
32. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 34:28 |
33. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 35:34 |
34. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 36:48 |
35. | Alberto Bettiol | EF Education-Nippo | 37:02 |
36. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 38:21 |
37. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | 39:31 |
38. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | 40:13 |
39. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 41:38 |
40. | Michael Storer | Team DSM | 42:07 |
41. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 42:47 |
42. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 42:58 |
43. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 43:27 |
44. | Chris Hamilton | Team DSM | 44:11 |
45. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 44:18 |
46. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 44:27 |
47. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 44:46 |
48. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 44:52 |
49. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 45:02 |
50. | Davide Villella | Movistar Team | 45:16 |
51. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 46:06 |
52. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 47:19 |
53. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 48:28 |
54. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 52:49 |
55. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 54:45 |
56. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | 59:15 |
57. | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation | 1:01:05 |
58. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 1:01:19 |
59. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:01:41 |
60. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | 1:01:53 |
61. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 1:01:59 |
62. | Nicolas Roche | Team DSM | 1:03:12 |
63. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | 1:03:36 |
64. | Dario Cataldo | Movistar Team | 1:06:33 |
65. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 1:07:53 |
66. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | 1:09:15 |
67. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | 1:10:24 |
68. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 1:11:12 |
69. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 1:11:15 |
70. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:12:50 |
71. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | 1:13:03 |
72. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | 1:15:32 |
73. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | 1:16:51 |
74. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 1:17:17 |
75. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 1:17:25 |
76. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 1:20:24 |
77. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:21:03 |
78. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 1:23:23 |
79. | Callum Scotson | Team BikeExchange | 1:24:01 |
80. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | 1:24:14 |
81. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:24:17 |
82. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 1:24:34 |
83. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 1:25:18 |
84. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:25:58 |
85. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
86. | Eduardo Sepulveda | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:26:17 |
87. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 1:27:10 |
88. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:28:22 |
89. | Tejay van Garderen | EF Education-Nippo | 1:29:36 |
90. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 1:30:25 |
91. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | 1:30:49 |
92. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:35:05 |
93. | Giovanni Visconti | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:35:19 |
94. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
95. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 1:35:33 |
96. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:35:39 |
97. | Simon Carr | EF Education-Nippo | 1:35:45 |
98. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 1:36:48 |
99. | Nikias Arndt | Team DSM | 1:37:03 |
100. | Mauro Schmid | Qhubeka Assos | 1:37:37 |
101. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:38:36 |
102. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | 1:39:50 |
103. | Natnael Tesfatsion | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:40:16 |
104. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:40:29 |
105. | Victor Campenaerts | Qhubeka Assos | 1:40:45 |
106. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | 1:40:47 |
107. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 1:41:46 |
108. | Jan Tratnik | Bahrain-Victorious | 1:41:57 |
109. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 1:43:31 |
110. | Rafael Valls | Bahrain-Victorious | 1:46:54 |
111. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 1:48:54 |
112. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | 1:51:05 |
113. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:51:20 |
114. | Márton Dina | EOLO-Kometa | 1:51:58 |
115. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 1:53:08 |
116. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 1:53:45 |
117. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 1:53:47 |
118. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 1:54:03 |
119. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | 1:55:43 |
120. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 1:55:50 |
121. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 1:56:55 |
122. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 1:57:06 |
123. | Andrii Ponomar | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:58:32 |
124. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 1:58:50 |
125. | Mark Christian | EOLO-Kometa | 1:59:46 |
126. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 1:59:49 |
127. | Cameron Meyer | Team BikeExchange | 2:00:50 |
128. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | 2:02:15 |
129. | Nico Denz | Team DSM | 2:03:45 |
130. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:04:09 |
131. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 2:04:46 |
132. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 2:05:41 |
133. | Max Kanter | Team DSM | 2:06:29 |
134. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 2:07:02 |
135. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 2:07:30 |
136. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 2:08:20 |
137. | Bert-Jan Lindeman | Qhubeka Assos | 2:10:41 |
138. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 2:11:23 |
139. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 2:12:13 |
140. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | 2:13:01 |
141. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 2:13:16 |
142. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:13:46 |
143. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 2:13:52 |
144. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 2:14:08 |
145. | Michael Hepburn | Team BikeExchange | 2:15:25 |
146. | Max Walscheid | Qhubeka Assos | 2:15:59 |
147. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 2:16:01 |
148. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 2:17:46 |
149. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | 2:18:51 |
150. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 2:19:21 |
151. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:21:05 |
152. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | 2:21:27 |
153. | Łukasz Wiśniowski | Qhubeka Assos | 2:21:35 |
154. | David Dekker | Jumbo-Visma | 2:24:05 |
155. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 2:24:13 |
156. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 2:24:26 |
157. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 2:25:46 |
158. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | 2:26:53 |
159. | Albert Torres | Movistar Team | 2:28:45 |
160. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:28:57 |
161. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | 2:29:49 |
162. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 2:31:32 |
163. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 2:36:42 |
164. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:36:47 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 135 |
2. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | 126 |
3. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 113 |
4. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 110 |
5. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 86 |
6. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 47 |
7. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | 45 |
8. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 44 |
9. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 42 |
10. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 42 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 96 |
2. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 48 |
3. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 24 |
4. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 23 |
5. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 20 |
6. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 17 |
7. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 16 |
8. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 13 |
9. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 13 |
10. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 12 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 53:11:42 |
2. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 00:45 |
3. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 02:22 |
4. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 02:49 |
5. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 03:15 |
6. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 03:51 |
7. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 07:04 |
8. | Jai Hindley | Team DSM | 17:42 |
9. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 30:26 |
10. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | 39:31 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Ineos Grenadiers | 59:42:15 | |
2. | Trek-Segafredo | 01:51 | |
3. | Team DSM | 08:58 | |
4. | Team BikeExchange | 09:35 | |
5. | EF Education-Nippo | 13:04 | |
6. | Deceuninck-Quick Step | 16:38 | |
7. | Jumbo-Visma | 19:24 | |
8. | Astana-Premier Tech | 29:41 | |
9. | Bahrain-Victorious | 32:44 | |
10. | Movistar Team | 38:34 | |
11. | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 50:56 | |
12. | Groupama-FDJ | 51:13 | |
13. | UAE Team Emirates | 56:10 | |
14. | Bora-hansgrohe | 1:13:57 | |
15. | AG2R Citroën Team | 1:17:41 | |
16. | EOLO-Kometa | 1:30:22 | |
17. | Israel Start-Up Nation | 1:35:16 | |
18. | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:05:16 | |
19. | Alpecin-Fenix | 2:09:54 | |
20. | Cofidis, Solutions Crédits | 2:59:45 | |
21. | Androni Giocattoli-Sidermec | 3:15:13 | |
22. | Team Qhubeka ASSOS | 3:36:06 | |
23. | Lotto Soudal | 3:40:07 |
Pierwszy etap Grand Touru Valentina Pareta-Peintre'a. Passo dello Stelvio zniknęła z trasy Giro d'Italia. Milan Fretin otworzył 4 Dni Dunkierki.…
Zapowiedź 11. etapu Giro d’Italia 2024. 15 maja (środa): Foiano di Val Fortore – Francavilla al Mare (207 km ⭐️⭐️).
Valentin Paret-Peintre (Decathlon AG2R La Mondiale) zdobył po podjeździe do Bocca della Selva dziesiąty etap Giro d’Italia.
W dniu przerwy Giro d'Italia sprawdzamy jak nastroje w obozach Tadeja Pogacara, Bena O'Connora i Ciana Uijtdebroeksa. Wiadomości z poniedziałku,…
Olav Kooij z pierwszym etapem Grand Touru. Jan Jackowiak wygrał we Włoszech. Demi Vollering wygrała wyścig Itzulia Women. Wiadomości i…
Zapowiedź 10. etapu Giro d’Italia 2024. 14 maja (wtorek): Pompeje – Cusano Mutri (142 km ⭐️⭐️⭐️).