Gianni Moscon (Ineos Grenadiers) wygrał po długiej ucieczce trzeci etap Tour of the Alps.
Włoski kolarz na ostatnich metrach pokonał Felixa Grossschartnera (Bora-hansgrohe) i Michaela Storera (Team DSM).
Liderem wyścigu pozostał Simon Yates (Team BikeExchange).
Kolejny etap, o długości 162 kilometrów, prowadził przez Piller Sattel (36 km; 17 km; 4,8%), następnie, już w Italii, Passo Resia (74 km; 16,3 km; 3,2%) i Frinig-Maso Albergad (113 km; 10 km; 6,5%). Ostatnią wspinaczką, oddaloną od mety o 18 kilometrów, była Tarres (4 km; 5,2%).
Ucieczkę dnia utworzyli Antonio Nibali (Trek – Segafredo), Gianni Moscon (Ineos Grenadiers), Harold Tejada, Luis Leon Sanchez (obaj Astana-Premier Tech), Matteo Fabbro, Felix Grossschartner (obaj Bora-hansgrohe), Tejay van Garderen (EF Education-Nippo), Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation), Hermann Pernsteiner (Bahrain-Victorious), François Bidard, Tony Gallopin (obaj AG2R Citroen), Michael Storer (Team DSM), Edward Ravasi, Mark Christian (obaj EOLO-Kometa) i Reuben Thompson (Equipe Continentale Groupama-FDJ). Początkowo w grupie tej znajdował się również Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), ale po defekcie odpadł.
15-osobowa ucieczka na Passo Resia zameldowała się z przewagą nieco ponad 2 minut, a na Frinig-Maso Albergad utrzymywała tę różnicę. Peleton, uszczuplony o kolarzy Uno-X z powodu wystąpienia w zespole Cov-19, prowadziła ekipa Bardiani-CSF.
Na dojeździe do ostatniego podjazdu główna grupa zbliżyła się na niespełna minutę. Na początku wzniesienia z czołówkizaatakował Moscon, do którego dociągnął Fabbro oraz po dłuższej chwili Grossschartner i Storer.
Czwórka końcowe 15 kilometrów rozpoczęła z zapasem 1:07. Znacznie bliżej znajdowała się szóstka, w składzie z Pello Bilbao (Bahrain -Victorious), który przeskoczył z peletonu. Pościg 5 kilometrów przed metą tracił tylko 18 sekund, natomiast główna grupa wciąż 1:07.
Czołówce udało się utrzymać minimalny zapas do finiszowych metrów. Na kresce liczyli się Moscon i Grossschartner. Szybszy okazał się “Il Trattore”.
Wyniki 3. etapu Tour of the Alps 2021 (2.Pro), Imst – Naturns/Naturno (162 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | 4:04:25 |
2. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
3. | Michael Storer | Team DSM | 00:01 |
4. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
5. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | |
6. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | |
7. | François Bidard | AG2R Citroën Team | |
8. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | |
9. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | |
10. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Victorious | 00:13 |
11. | Nicolas Roche | Team DSM | 00:49 |
12. | Mark Padun | Bahrain-Victorious | |
13. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | |
14. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
15. | Cristian Scaroni | Gazprom-RusVelo | |
16. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
17. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | |
18. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
19. | Romain Bardet | Team DSM | |
20. | Henri Vandenabeele | Team DSM | |
21. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | |
22. | Erik Fetter | EOLO-Kometa | |
23. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
24. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | |
25. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
26. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
27. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
28. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | |
29. | Jai Hindley | Team DSM | |
30. | Pavel Kochetkov | Gazprom-RusVelo | |
31. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
32. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
33. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | |
34. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
35. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
36. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | |
37. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
38. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
39. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
40. | Simon Yates | Team BikeExchange | |
41. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
42. | Nick Schultz | Team BikeExchange | |
43. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
44. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
45. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
46. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
47. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
48. | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | |
49. | Alejandro Osorio | Caja Rural-Seguros RGA | |
50. | Domenico Pozzovivo | Qhubeka Assos | |
51. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
52. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
53. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | |
54. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | |
55. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
56. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
57. | Florian Lipowitz | Tirol KTM Cycling Team | |
58. | Márton Dina | EOLO-Kometa | |
59. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | |
60. | Tejay van Garderen | EF Education-Nippo | |
61. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | |
62. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | |
63. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
64. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | |
65. | Rafael Valls | Bahrain-Victorious | |
66. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | |
67. | Callum Scotson | Team BikeExchange | |
68. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | 01:57 |
69. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | |
70. | Georg Steinhauser | Tirol KTM Cycling Team | |
71. | Ilnur Zakarin | Gazprom-RusVelo | |
72. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
73. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
74. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | |
75. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
76. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
77. | Lachlan Morton | EF Education-Nippo | |
78. | Natnael Tesfatsion | Androni Giocattoli-Sidermec | |
79. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | |
80. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | |
81. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
82. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 07:49 |
83. | Daniel Savini | Bardiani-CSF-Faizanè | |
84. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
85. | Connor Brown | Qhubeka Assos | 08:07 |
86. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
87. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | |
88. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | |
89. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | |
90. | Mark Christian | EOLO-Kometa | |
91. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | |
92. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
93. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | |
94. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | 11:54 |
95. | Johnatan Canaveral | Bardiani-CSF-Faizanè | |
96. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
97. | Will Barta | EF Education-Nippo | |
98. | Anton Kuzmin | Gazprom-RusVelo | |
99. | Romain Combaud | Team DSM | |
100. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
101. | Domen Novak | Bahrain-Victorious | |
102. | Alejandro Ropero | EOLO-Kometa | |
103. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 13:18 |
104. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
105. | Nic Dlamini | Qhubeka Assos | |
106. | Leonardo Basso | Ineos Grenadiers | |
107. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
108. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
109. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | |
110. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
111. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange | |
112. | Felix Engelhardt | Tirol KTM Cycling Team | |
113. | Alessandro Fancellu | EOLO-Kometa | |
114. | Cameron Meyer | Team BikeExchange | |
115. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | |
116. | Leon Heinschke | Team DSM | |
117. | Lasse Norman Hansen | Qhubeka Assos | 18:35 |
118. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
119. | Emanuel Zangerle | Tirol KTM Cycling Team | |
120. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
121. | Santiago Umba | Androni Giocattoli-Sidermec | |
122. | Mathias Vacek | Gazprom-RusVelo | |
123. | Reinardt Janse van Rensburg | Qhubeka Assos | |
124. | Matevž Govekar | Tirol KTM Cycling Team | |
125. | Kevin Pezzo Rosola | Tirol KTM Cycling Team | |
126. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
127. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
128. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Simon Yates | Team BikeExchange | 10:52:10 |
2. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 00:45 |
3. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | 01:04 |
4. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
5. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 01:08 |
6. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
7. | Jai Hindley | Team DSM | 01:27 |
8. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | |
9. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 01:52 |
10. | Nick Schultz | Team BikeExchange | |
11. | Romain Bardet | Team DSM | |
12. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
13. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | |
14. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 02:09 |
15. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | 02:12 |
16. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 02:13 |
17. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 02:18 |
18. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 02:26 |
19. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | 02:33 |
20. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
21. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Victorious | 02:45 |
22. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 02:59 |
23. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
24. | Alejandro Osorio | Caja Rural-Seguros RGA | |
25. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | |
26. | Nicolas Roche | Team DSM | 03:21 |
27. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
28. | Erik Fetter | EOLO-Kometa | |
29. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
30. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
31. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
32. | Domenico Pozzovivo | Qhubeka Assos | |
33. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
34. | Florian Lipowitz | Tirol KTM Cycling Team | 03:46 |
35. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | 04:29 |
36. | François Bidard | AG2R Citroën Team | 05:23 |
37. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | 05:28 |
38. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | 06:11 |
39. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
40. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
41. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | |
42. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
43. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | |
44. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
45. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | |
46. | Tejay van Garderen | EF Education-Nippo | |
47. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 06:36 |
48. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 07:19 |
49. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
50. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 07:26 |
51. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | 07:44 |
52. | Cristian Scaroni | Gazprom-RusVelo | 08:03 |
53. | Pavel Kochetkov | Gazprom-RusVelo | |
54. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | |
55. | Rafael Valls | Bahrain-Victorious | |
56. | Ilnur Zakarin | Gazprom-RusVelo | 08:34 |
57. | Georg Steinhauser | Tirol KTM Cycling Team | 08:55 |
58. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 10:04 |
59. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
60. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | 10:29 |
61. | Mark Christian | EOLO-Kometa | 10:39 |
62. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | 11:12 |
63. | Natnael Tesfatsion | Androni Giocattoli-Sidermec | |
64. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
65. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | |
66. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 12:21 |
67. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 12:47 |
68. | Daniel Savini | Bardiani-CSF-Faizanè | 13:11 |
69. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | 13:29 |
70. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | |
71. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
72. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
73. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | 13:47 |
74. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 14:09 |
75. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | 14:29 |
76. | Mark Padun | Bahrain-Victorious | 14:54 |
77. | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | 15:17 |
78. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 17:04 |
79. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 17:22 |
80. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | 17:34 |
81. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | 17:59 |
82. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange | 19:05 |
83. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 19:50 |
84. | Callum Scotson | Team BikeExchange | 20:18 |
85. | Lachlan Morton | EF Education-Nippo | 20:36 |
86. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | 20:50 |
87. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | 21:47 |
88. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | 22:29 |
89. | Márton Dina | EOLO-Kometa | 22:54 |
90. | Alejandro Ropero | EOLO-Kometa | 23:26 |
91. | Santiago Umba | Androni Giocattoli-Sidermec | 23:53 |
92. | Michael Storer | Team DSM | 23:58 |
93. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 24:50 |
94. | Henri Vandenabeele | Team DSM | 25:42 |
95. | Johnatan Canaveral | Bardiani-CSF-Faizanè | 26:22 |
96. | Cameron Meyer | Team BikeExchange | 26:58 |
97. | Connor Brown | Qhubeka Assos | 27:00 |
98. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | |
99. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 27:37 |
100. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | 27:50 |
101. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 29:05 |
102. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 30:03 |
103. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
104. | Nic Dlamini | Qhubeka Assos | |
105. | Romain Combaud | Team DSM | 30:59 |
106. | Alessandro Fancellu | EOLO-Kometa | 32:11 |
107. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
108. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 32:15 |
109. | Felix Engelhardt | Tirol KTM Cycling Team | 32:26 |
110. | Leonardo Basso | Ineos Grenadiers | 35:22 |
111. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 35:48 |
112. | Anton Kuzmin | Gazprom-RusVelo | 36:12 |
113. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 36:47 |
114. | Domen Novak | Bahrain-Victorious | |
115. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | 37:40 |
116. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 38:11 |
117. | Will Barta | EF Education-Nippo | 38:35 |
118. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | 38:42 |
119. | Emanuel Zangerle | Tirol KTM Cycling Team | 39:51 |
120. | Reinardt Janse van Rensburg | Qhubeka Assos | 40:10 |
121. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 42:29 |
122. | Leon Heinschke | Team DSM | |
123. | Mathias Vacek | Gazprom-RusVelo | 42:53 |
124. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | 45:23 |
125. | Matevž Govekar | Tirol KTM Cycling Team | |
126. | Lasse Norman Hansen | Qhubeka Assos | 47:46 |
127. | Kevin Pezzo Rosola | Tirol KTM Cycling Team | |
128. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 53:48 |