Gianni Moscon (Ineos Grenadiers), po akcji podjętej na ostatnich kilometrach, wygrał w Innsbrucku pierwszy etap 45. wyścigu Tour of the Alps.
Drugi finiszował Idar Andersen (Uno-X Pro Cycling Team), a zaraz po tej dwójce peleton przyprowadził na metę Alexandr Riabushenko (UAE Team Emirates).
Rywalizację, o długości 141 kilometrów, otworzył podjazd w okolicach Bressanone (5 km; 6,2%), następnie do Austrii wprowadziła przełęcz Brenner (13,5 km; 3,1%), a w końcówce do pokonania była runda przez Axams (3,6 km; 6,7%).
W ucieczkę zabrało się trzech zawodników: Felix Engelhardt (Tirol KTM), Morton Dina (EOLO-Kometa) i Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation). Harcownicy odskoczyli na 5 minut.
Na pierwszej wspinaczce przez Axams najbardziej doświadczony w akcji De Marchi zostawił za plecami swoich towarzyszy. Włochowi ostało się półtorej minuty na 35 kilometrów przed metą.
Peleton prowadzili kolarze Astana-Premier Tech. Drugie podejście pod Axams zakończyło męki De Marchiego. Praktycznie nieuszczuplona główna grupa rozpoczęła zjazdy do Innsbrucka na finiszowy sprint.
Na drodze w dół odskoczyli Mattias Skjelmose Jensen (Trek-Segafredo), Pello Bilbao (Bahrain Victorious), Santiago Umba (Androni Giocattoli-Sidermec) i Daniel Savini (Bardiani-CSF). Przewaga czwórki 8 kilometrów przed metą wynosiła 18 sekund, a ostatnie 5 kilometrów uciekinierzy rozpoczęli z z zapasem o połowę mniejszym.
Peleton zdążył skasować odjazd. Na małym podjeździe natychmiast skontrował Gianni Moscon. Kolarz Ineos-Grenadiers na krętym, wąskim zjeździe zyskał 6 sekund.
Włoch wpadł na ostatni kilometr czując na plecach oddech Idara Andersena. Dwójka razem dotarła na finiszową prostą, ale rozpędzona grupa znajdowała się już na ich plecach. Moscon ostatkiem sił oderwał się od młodego Norwega, sięgając po zwycięstwo po dwóch sezonach posuchy.
W stawce zabrakło polskich kolarzy.
Wyniki 1. etapu Tour of the Alps 2021 (2.Pro), Brixen - Innsbruck (140,6 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | 3:29:24 |
2. | Idar Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | |
3. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
4. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | |
5. | Nick Schultz | Team BikeExchange | |
6. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
7. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
8. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | |
9. | Natnael Tesfatsion | Androni Giocattoli-Sidermec | |
10. | Reinardt Janse van Rensburg | Qhubeka Assos | |
11. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | |
12. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
13. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | |
14. | Daniel Savini | Bardiani-CSF-Faizanè | |
15. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | |
16. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | |
17. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
18. | Felix Grosschartnerr | Bora-hansgrohe | |
19. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
20. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
21. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
22. | Santiago Umba | Androni Giocattoli-Sidermec | |
23. | François Bidard | AG2R Citroën Team | |
24. | Nicolas Roche | Team DSM | |
25. | Cristian Scaroni | Gazprom-RusVelo | |
26. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
27. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
28. | Romain Bardet | Team DSM | |
29. | Jai Hindley | Team DSM | |
30. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
31. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | |
32. | Callum Scotson | Team BikeExchange | |
33. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | |
34. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
35. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
36. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
37. | Torjus Sleen | Uno-X Pro Cycling Team | |
38. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | |
39. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | |
40. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | |
41. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
42. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
43. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | |
44. | Alejandro Ropero | EOLO-Kometa | |
45. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
46. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | |
47. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
48. | Alejandro Osorio | Caja Rural-Seguros RGA | |
49. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
50. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
51. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
52. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
53. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | |
54. | Erik Fetter | EOLO-Kometa | |
55. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
56. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
57. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
58. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
59. | Cameron Meyer | Team BikeExchange | |
60. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | |
61. | Simon Yates | Team BikeExchange | |
62. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
63. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
64. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
65. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | |
66. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | |
67. | Domenico Pozzovivo | Qhubeka Assos | |
68. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | |
69. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | |
70. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
71. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
72. | Mark Christian | EOLO-Kometa | |
73. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
74. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
75. | Romain Combaud | Team DSM | |
76. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Victorious | |
77. | Ilnur Zakarin | Gazprom-RusVelo | |
78. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | |
79. | Tejay van Garderen | EF Education-Nippo | |
80. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
81. | Pavel Kochetkov | Gazprom-RusVelo | |
82. | Rafael Valls | Bahrain-Victorious | |
83. | Georg Steinhauser | Tirol KTM Cycling Team | |
84. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | |
85. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | |
86. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
87. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
88. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | 00:25 |
89. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
90. | Florian Lipowitz | Tirol KTM Cycling Team | |
91. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
92. | Mark Padun | Bahrain-Victorious | |
93. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | |
94. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange | |
95. | Leonardo Basso | Ineos Grenadiers | 00:29 |
96. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 01:48 |
97. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 03:27 |
98. | Michael Storer | Team DSM | 04:56 |
99. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 05:13 |
100. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
101. | Matevž Govekar | Tirol KTM Cycling Team | |
102. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | |
103. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | |
104. | Connor Brown | Qhubeka Assos | |
105. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
106. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
107. | Logan Mclain | Tirol KTM Cycling Team | |
108. | Anton Kuzmin | Gazprom-RusVelo | |
109. | Mathias Vacek | Gazprom-RusVelo | |
110. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
111. | Nic Dlamini | Qhubeka Assos | |
112. | Karel Vacek | Qhubeka Assos | |
113. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
114. | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | |
115. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | |
116. | Alessandro Fancellu | EOLO-Kometa | |
117. | Daniel Munoz | Androni Giocattoli-Sidermec | |
118. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | |
119. | Johnatan Canaveral | Bardiani-CSF-Faizanè | |
120. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
121. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
122. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
123. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | |
124. | Lachlan Morton | EF Education-Nippo | 07:07 |
125. | Lasse Norman Hansen | Qhubeka Assos | 07:36 |
126. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
127. | Emanuel Zangerle | Tirol KTM Cycling Team | |
128. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
129. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | |
130. | Will Barta | EF Education-Nippo | |
131. | Felix Engelhardt | Tirol KTM Cycling Team | |
132. | Lars Saugstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
133. | Domen Novak | Bahrain-Victorious | |
134. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
135. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
136. | Kevin Pezzo Rosola | Tirol KTM Cycling Team | |
137. | Leon Heinschke | Team DSM | |
138. | Henri Vandenabeele | Team DSM | |
139. | Márton Dina | EOLO-Kometa | 10:33 |
140. | Markus Pajur | Team Arkéa Samsic | 13:38 |
141. | Juan Fernando Calle | Caja Rural-Seguros RGA | |
142. | Chun Kai Feng | Bahrain-Victorious | |
143. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | 3:29:14 |
2. | Idar Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:04 |
3. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 00:06 |
4. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | 00:10 |
5. | Nick Schultz | Team BikeExchange | |
6. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
7. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
8. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | |
9. | Natnael Tesfatsion | Androni Giocattoli-Sidermec | |
10. | Reinardt Janse van Rensburg | Qhubeka Assos | |
11. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | |
12. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
13. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | |
14. | Daniel Savini | Bardiani-CSF-Faizanè | |
15. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | |
16. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | |
17. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
18. | Felix Grosschartnerr | Bora-hansgrohe | |
19. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
20. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
21. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
22. | Santiago Umba | Androni Giocattoli-Sidermec | |
23. | François Bidard | AG2R Citroën Team | |
24. | Nicolas Roche | Team DSM | |
25. | Cristian Scaroni | Gazprom-RusVelo | |
26. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
27. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
28. | Romain Bardet | Team DSM | |
29. | Jai Hindley | Team DSM | |
30. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
31. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | |
32. | Callum Scotson | Team BikeExchange | |
33. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | |
34. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
35. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
36. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
37. | Torjus Sleen | Uno-X Pro Cycling Team | |
38. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | |
39. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | |
40. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | |
41. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
42. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
43. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | |
44. | Alejandro Ropero | EOLO-Kometa | |
45. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
46. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | |
47. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
48. | Alejandro Osorio | Caja Rural-Seguros RGA | |
49. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
50. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
51. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
52. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
53. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | |
54. | Erik Fetter | EOLO-Kometa | |
55. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
56. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
57. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
58. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
59. | Cameron Meyer | Team BikeExchange | |
60. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | |
61. | Simon Yates | Team BikeExchange | |
62. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
63. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
64. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
65. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | |
66. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | |
67. | Domenico Pozzovivo | Qhubeka Assos | |
68. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | |
69. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | |
70. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
71. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
72. | Mark Christian | EOLO-Kometa | |
73. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
74. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
75. | Romain Combaud | Team DSM | |
76. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Victorious | |
77. | Ilnur Zakarin | Gazprom-RusVelo | |
78. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | |
79. | Tejay van Garderen | EF Education-Nippo | |
80. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
81. | Pavel Kochetkov | Gazprom-RusVelo | |
82. | Rafael Valls | Bahrain-Victorious | |
83. | Georg Steinhauser | Tirol KTM Cycling Team | |
84. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | |
85. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | |
86. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
87. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
88. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | 00:35 |
89. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
90. | Florian Lipowitz | Tirol KTM Cycling Team | |
91. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
92. | Mark Padun | Bahrain-Victorious | |
93. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | |
94. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange | |
95. | Leonardo Basso | Ineos Grenadiers | 00:39 |
96. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 01:58 |
97. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 03:37 |
98. | Michael Storer | Team DSM | 05:06 |
99. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 05:23 |
100. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
101. | Matevž Govekar | Tirol KTM Cycling Team | |
102. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | |
103. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | |
104. | Connor Brown | Qhubeka Assos | |
105. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
106. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
107. | Logan Mclain | Tirol KTM Cycling Team | |
108. | Anton Kuzmin | Gazprom-RusVelo | |
109. | Mathias Vacek | Gazprom-RusVelo | |
110. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
111. | Nic Dlamini | Qhubeka Assos | |
112. | Karel Vacek | Qhubeka Assos | |
113. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
114. | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | |
115. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | |
116. | Alessandro Fancellu | EOLO-Kometa | |
117. | Daniel Munoz | Androni Giocattoli-Sidermec | |
118. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | |
119. | Johnatan Canaveral | Bardiani-CSF-Faizanè | |
120. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
121. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
122. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
123. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | |
124. | Lachlan Morton | EF Education-Nippo | 07:17 |
125. | Lasse Norman Hansen | Qhubeka Assos | 07:46 |
126. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
127. | Emanuel Zangerle | Tirol KTM Cycling Team | |
128. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
129. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | |
130. | Will Barta | EF Education-Nippo | |
131. | Felix Engelhardt | Tirol KTM Cycling Team | |
132. | Lars Saugstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
133. | Domen Novak | Bahrain-Victorious | |
134. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
135. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
136. | Kevin Pezzo Rosola | Tirol KTM Cycling Team | |
137. | Leon Heinschke | Team DSM | |
138. | Henri Vandenabeele | Team DSM | |
139. | Márton Dina | EOLO-Kometa | 10:43 |
140. | Markus Pajur | Team Arkéa Samsic | 13:48 |
141. | Juan Fernando Calle | Caja Rural-Seguros RGA | |
142. | Chun Kai Feng | Bahrain-Victorious | |
143. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates |