Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step) okazał się najszybszy z peletonu, finiszującego po zwycięstwo na mecie piątego odcinka Paryż-Nicea.
Drugie miejsce wywalczył Nacer Bouhanni (Arkea Samsic), trzecim zadowolił się Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe).
Żółtą koszulkę lidera zatrzymał Primoz Roglic (Jumbo-Visma).
Przejazdowy odcinek na szosach departamentu Vaucluse przebiegał w sennej atmosferze. Nikt nie atakował, a tempo jazdy przez długi czas niewiele przekraczało 31 km/godz..
Uległo to zmianie 72 kilometry przed metą, gdy peleton z marazmu wyrwali Belgowie. Precyzyjnie 11 Belgów: Victor Campenaerts (Qhubeka ASSOS), Jasper Stuyven i Edward Theuns (Trek-Segafredo), Thomas De Gendt i Philippe Gilbert (Lotto Soudal), Tim Declercq i Yves Lampaert (Deceuninck-Quick-Step), Stan De Wulf i Oliver Naesen (Ag2R Citroen), Dries de Bondt i Louis Vervaeke (Alpecin-Fenix).
Niespodziewany atak nie zaskoczył jednak głównej grupy. Wszczęła natychmiast pościg i zdusiła akcję po kilku kilometrach.
Ponownie nastąpiło uspokojenie, co jakiś czas przerywane kraksą. W jednej z nich niegroźnie upadł Primoz Roglic. Liderowi wyścigu nic się nie stało, ale stracił tam swojego cennego pomocnika Tony’ego Martina.
Do mety etapu prowadziła długa prosta. Sprinterzy mieli czas, aby się dobrze ustawić. Bennett, świetnie rozprowadzony przez Michaela Morkova, nie zmarnował okazji, sięgając po swój drugi etap w wyścigu.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 5:16:01 |
2. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | |
3. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
4. | Phil Bauhaus | Bahrain-Victorious | |
5. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | |
6. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
7. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | |
8. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
9. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | |
10. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
11. | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix | |
12. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
13. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | |
14. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
15. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | |
16. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
17. | John Degenkolb | Lotto Soudal | |
18. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | |
19. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
20. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
21. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
22. | Edvald Boasson Hagen | Team Total Direct Energie | |
23. | Cees Bol | Team DSM | |
24. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
25. | Pierre Latour | Team Total Direct Energie | |
26. | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation | |
27. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
28. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | |
29. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
30. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
31. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
32. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
33. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
34. | Victor Campenaerts | Qhubeka Assos | |
35. | Fabien Doubey | Team Total Direct Energie | |
36. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
37. | Tiesj Benoot | Team DSM | |
38. | Alexander Konychev | Team BikeExchange | |
39. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
40. | Jack Haig | Bahrain-Victorious | |
41. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | |
42. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
43. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
44. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
45. | Jérémy Lecroq | B&B Hotels p/b KTM | |
46. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
47. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | |
48. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
49. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | |
50. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | |
51. | Sergio Henao | Qhubeka Assos | |
52. | Ion Izagirre | Astana-Premier Tech | |
53. | Casper Pedersen | Team DSM | |
54. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | |
55. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | |
56. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | |
57. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | |
58. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
59. | Simon Geschke | Cofidis, Solutions Crédits | |
60. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | |
61. | Max Walscheid | Qhubeka Assos | |
62. | Michael Matthews | Team BikeExchange | |
63. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | |
64. | Fabio Aru | Qhubeka Assos | |
65. | Kaden Groves | Team BikeExchange | |
66. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | |
67. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
68. | Jai Hindley | Team DSM | |
69. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange | |
70. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
71. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | |
72. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
73. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
74. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | |
75. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | |
76. | Nils Eekhoff | Team DSM | |
77. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
78. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
79. | Jasha Sutterlin | Team DSM | |
80. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | |
81. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | |
82. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | |
83. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
84. | Sebastián Mora | Movistar Team | |
85. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | |
86. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | |
87. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
88. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | |
89. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
90. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | |
91. | Daniel Arroyave | EF Education-Nippo | |
92. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | |
93. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
94. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
95. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | |
96. | Johan Jacobs | Movistar Team | |
97. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
98. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
99. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | |
100. | Julien El Fares | EF Education-Nippo | |
101. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | |
102. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
103. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
104. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | |
105. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | |
106. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
107. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | |
108. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
109. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
110. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
111. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
112. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
113. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
114. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | |
115. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | |
116. | Heinrich Haussler | Bahrain-Victorious | |
117. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
118. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 00:28 |
119. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
120. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | |
121. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 00:35 |
122. | Alex Edmondson | Team BikeExchange | |
123. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
124. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
125. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
126. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | |
127. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 00:37 |
128. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | |
129. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
130. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | 00:45 |
131. | Felix Grosschartnerr | Bora-hansgrohe | 00:53 |
132. | Jonas Koch | Intermarche-Wanty-Gobert | |
133. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 01:01 |
134. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 01:22 |
135. | Sander Armee | Qhubeka Assos | |
136. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 01:27 |
137. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
138. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
139. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 01:30 |
140. | Marco Haller | Bahrain-Victorious | 01:33 |
141. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 01:51 |
142. | Dries van Gestel | Team Total Direct Energie | |
143. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
144. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
145. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange | 01:55 |
146. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 02:19 |
147. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 02:57 |
148. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
149. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | |
150. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 03:20 |
151. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 11:01 |
DNF | Tony Martin | Jumbo-Visma |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 18:42:46 |
2. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 00:31 |
3. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 00:37 |
4. | Ion Izagirre | Astana-Premier Tech | 00:40 |
5. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 00:41 |
6. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 00:56 |
7. | Tiesj Benoot | Team DSM | 01:04 |
8. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange | 01:08 |
9. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | 01:11 |
10. | Pierre Latour | Team Total Direct Energie | 01:12 |
11. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | 01:13 |
12. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 01:15 |
13. | Jack Haig | Bahrain-Victorious | |
14. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:20 |
15. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 01:31 |
16. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | 01:36 |
17. | Simon Geschke | Cofidis, Solutions Crédits | 01:37 |
18. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
19. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 01:43 |
20. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | |
21. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 01:44 |
22. | Sergio Henao | Qhubeka Assos | |
23. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 01:51 |
24. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | |
25. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | 01:55 |
26. | Jai Hindley | Team DSM | 02:02 |
27. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:03 |
28. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | 02:04 |
29. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | 02:20 |
30. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 02:21 |
31. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 02:24 |
32. | Fabio Aru | Qhubeka Assos | 02:27 |
33. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 02:33 |
34. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | 02:39 |
35. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 02:52 |
36. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 03:12 |
37. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | 03:15 |
38. | George Bennett | Jumbo-Visma | 03:51 |
39. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | 04:13 |
40. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 05:20 |
41. | Julien El Fares | EF Education-Nippo | 05:30 |
42. | Jorge Arcas | Movistar Team | 05:31 |
43. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 05:56 |
44. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | 06:26 |
45. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | 06:29 |
46. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | 06:33 |
47. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 07:38 |
48. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 07:45 |
49. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | 08:06 |
50. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 08:25 |
51. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 08:32 |
52. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | 08:33 |
53. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | |
54. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 08:44 |
55. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 08:48 |
56. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 08:49 |
57. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | 08:50 |
58. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 09:12 |
59. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 09:18 |
60. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | 09:43 |
61. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | 09:57 |
62. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | 10:13 |
63. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 10:14 |
64. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 10:28 |
65. | Sander Armee | Qhubeka Assos | 10:35 |
66. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 10:48 |
67. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
68. | Heinrich Haussler | Bahrain-Victorious | 11:02 |
69. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | 11:09 |
70. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 11:11 |
71. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 11:22 |
72. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 11:34 |
73. | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation | 11:41 |
74. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 11:59 |
75. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 12:24 |
76. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | 12:46 |
77. | Casper Pedersen | Team DSM | 13:17 |
78. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | 13:18 |
79. | Jonas Koch | Intermarche-Wanty-Gobert | 13:42 |
80. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | 13:54 |
81. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 14:24 |
82. | Edvald Boasson Hagen | Team Total Direct Energie | 14:35 |
83. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 14:37 |
84. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 14:39 |
85. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 15:00 |
86. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 15:10 |
87. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | 15:42 |
88. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | 15:50 |
89. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | 15:52 |
90. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 16:12 |
91. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | 16:13 |
92. | Felix Grosschartnerr | Bora-hansgrohe | 16:15 |
93. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 16:35 |
94. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 17:34 |
95. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 17:59 |
96. | Victor Campenaerts | Qhubeka Assos | 18:06 |
97. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 18:14 |
98. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 18:27 |
99. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | 19:05 |
100. | Alexander Konychev | Team BikeExchange | 19:24 |
101. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 19:26 |
102. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | 19:51 |
103. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 19:54 |
104. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 20:08 |
105. | Phil Bauhaus | Bahrain-Victorious | 20:43 |
106. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 20:53 |
107. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | 21:02 |
108. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange | 21:08 |
109. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 21:09 |
110. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | 21:31 |
111. | Fabien Doubey | Team Total Direct Energie | 21:49 |
112. | Nils Eekhoff | Team DSM | 21:51 |
113. | Marco Haller | Bahrain-Victorious | 22:09 |
114. | Alex Edmondson | Team BikeExchange | 22:10 |
115. | Sebastián Mora | Movistar Team | 22:12 |
116. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 22:14 |
117. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 22:16 |
118. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 22:19 |
119. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 22:20 |
120. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 22:24 |
121. | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix | 22:27 |
122. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 22:32 |
123. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
124. | Max Walscheid | Qhubeka Assos | 22:36 |
125. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 22:37 |
126. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 22:40 |
127. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 22:46 |
128. | Cees Bol | Team DSM | 22:59 |
129. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 23:09 |
130. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 23:20 |
131. | Johan Jacobs | Movistar Team | 23:23 |
132. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 23:29 |
133. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
134. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 23:32 |
135. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | 23:44 |
136. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 23:52 |
137. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 23:54 |
138. | Jasha Sutterlin | Team DSM | 23:59 |
139. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 24:01 |
140. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 24:26 |
141. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 24:28 |
142. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 24:38 |
143. | Dries van Gestel | Team Total Direct Energie | 25:50 |
144. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 26:08 |
145. | Daniel Arroyave | EF Education-Nippo | 29:50 |
146. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | 29:58 |
147. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 30:05 |
148. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | 31:11 |
149. | Jérémy Lecroq | B&B Hotels p/b KTM | 31:16 |
150. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 43:02 |
151. | Kaden Groves | Team BikeExchange |