Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) wygrał w Alès jazdę indywidualną na czas, ostatni akt pięciodniowego wyścigu Etoile de Bessèges – Tour du Gard.
Włoch na 11-kilometrowym odcinku zwieńczonym niewielkim podjazdem (2,5 km, 6%) pokonał o 10 sekund Francuza Benjamina Thomasa (Groupaam-FDJ) i o 21 sekund Brytyjczyka Ethana Haytera (Ineos Grenadiers).
W klasyfikacji generalnej wyścigu triumfował czwarty dziś Tim Wellens (Lotto Soudal). Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zajął szóste miejsce i w klasyfikacji końcowej uplasował się na drugiej pozycji, z Belgiem przegrywając o 53 sekundy. Podium dopełnił Niemiec Nils Politt (Bora-hansgrohe).
Kolarze rywalizowali przy słonecznej pogodzie i przyjaznej zmaganiom temperaturze 11 stopni Celsjusza. Krótka próba premiowała specjalistów w walce z czasem, aczkolwiek prowadziła wąskimi i momentami wijącymi się drogami, a finał wymagał utrzymania dobrego tempa na krętej wspinaczce.
Na czele klasyfikacji dość długo utrzymywał się Brytyjczyk Ethan Hayter (Ineos Grenadiers), który trasę pokonał w 15 minut i 21 sekund. Dobrze pojechali też Rigoberto Uran i Alberto Bettiol (obaj EF Education-Nippo), meldując powrót na wysoki poziom.
Kolarze Ineos Grenadiers przygotowani byli bardzo dobrze: za Hayterem uplasował się Owain Doull, ale to Francuz Benjamin Thomas (Groupama-FDJ) stanowił odnośnik dla rozpędzającego się na trasie Filippo Ganny.
Mistrz świata mknął jak pociąg parowy, zdając się w ogóle nie odczuwać trudów wczorajszej ucieczki, która dała mu etapowe zwycięstwo. Włoch poprawił jeszcze czas Thomasa o 10 sekund i po 15 minutach wysiłku objął prowadzenie.
Kwiatkowski na trasę ruszył jako czwarty od końca, za zadanie mając odrobienie 4 sekund do Edwarda Theunsa (Trek-Segafredo) i Madsa Würtza Schmidta (Israel Start-Up Nation). Strata 48 sekund do Tima Wellensa (Lotto Soudal) zdawała się zbyt duża, co dawało Belgowi dozę swobody.
Polak metę osiągnął z piątym czasem, do Ganny notując tratę 34 sekund. Würtz Schmidt i Theuns wypadli wyraźnie słabiej, natomiast Wellens zapisał czwarty czas i triumfował w wyścigu. Kwiatkowskiemu pozwoliło to na przeskoczenie z czwartego na drugie miejsce i odhaczenie dobrego startu sezonu 2021.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 15:00 |
2. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 00:10 |
3. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 00:21 |
4. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 00:29 |
5. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 00:31 |
6. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 00:34 |
7. | Alberto Bettiol | EF Education-Nippo | 00:35 |
8. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | 00:38 |
9. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
10. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | 00:41 |
11. | Rigoberto Uran | EF Education-Nippo | 00:44 |
12. | Pierre Latour | Team Total Direct Energie | |
13. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 00:47 |
14. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 00:49 |
15. | Felix Grosschartner | Bora-hansgrohe | |
16. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 00:51 |
17. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | |
18. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 00:53 |
19. | Michael Gogl | Team Qhubeka ASSOS | 00:55 |
20. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | |
21. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 00:56 |
22. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | |
23. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 00:58 |
24. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 01:00 |
25. | Dylan Kowalski | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 01:01 |
26. | Mads Wurtz Schmidt | Israel Start-Up Nation | 01:02 |
27. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | 01:04 |
28. | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka ASSOS | |
29. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
30. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 01:06 |
31. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
32. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | 01:07 |
33. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 01:08 |
34. | Raul Garcia | Equipo Kern Pharma | 01:09 |
35. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
36. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | 01:11 |
37. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
38. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 01:12 |
39. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | |
40. | Clément Carisey | DELKO | |
41. | Andreas Kron | Lotto Soudal | 01:13 |
42. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | |
43. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
44. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 01:15 |
45. | Ivan Centrone | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 01:19 |
46. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
47. | Rein Taaramae | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 01:20 |
48. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | 01:21 |
49. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
50. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | |
51. | Evaldas Siskevicius | DELKO | 01:22 |
52. | Sebastian Langeveld | EF Education-Nippo | 01:24 |
53. | Odd Christian Eiking | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
54. | Samuel Leroux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
55. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | 01:26 |
56. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | 01:27 |
57. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 01:28 |
58. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | |
59. | Johan Le Bon | Cambodia Cycling Academy | |
60. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | 01:29 |
61. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | 01:30 |
62. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | 01:31 |
63. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | |
64. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
65. | Joel Suter | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 01:32 |
66. | Matis Louvel | Team Arkéa Samsic | |
67. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | 01:33 |
68. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | 01:34 |
69. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | |
70. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 01:37 |
71. | Theo Delacroix | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 01:39 |
72. | Mauro Finetto | DELKO | |
73. | Jérémy Lecroq | B&B Hotels p/b KTM | |
74. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 01:40 |
75. | Danny van Poppel | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 01:41 |
76. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | |
77. | Simon Clarke | Team Qhubeka ASSOS | |
78. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | |
79. | Tom Devriendt | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 01:42 |
80. | Jonas Koch | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
81. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 01:43 |
82. | Samuel Gaze | Alpecin-Fenix | 01:45 |
83. | Alexandre Delettre | DELKO | 01:47 |
84. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 01:48 |
85. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
86. | August Jensen | DELKO | |
87. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 01:51 |
88. | Sean Bennett | Team Qhubeka ASSOS | 01:52 |
89. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
90. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | 01:55 |
91. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
92. | Vojtěch Řepa | Equipo Kern Pharma | 01:56 |
93. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
94. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 01:58 |
95. | Jason Tesson | St Michel-Auber93 | 02:00 |
96. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | 02:01 |
97. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 02:03 |
98. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
99. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | |
100. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 02:04 |
101. | Eduard-Michael Grosu | DELKO | |
102. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 02:05 |
103. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | 02:07 |
104. | Julien Duval | AG2R Citroën Team | 02:08 |
105. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | 02:09 |
106. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 02:10 |
107. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka ASSOS | 02:11 |
108. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | |
109. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | 02:15 |
110. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | 02:17 |
111. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | 02:18 |
112. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | 02:20 |
113. | Milan Menten | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
114. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
115. | Tom Paquot | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 02:21 |
116. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 02:22 |
117. | Valentin Tabellion | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 02:25 |
118. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
119. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 02:39 |
121. | Pierre Barbier | DELKO | 02:43 |
122. | Emiel Vermeulen | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 02:45 |
123. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 02:46 |
124. | Edvald Boasson Hagen | Team Total Direct Energie | 02:48 |
125. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | 02:59 |
126. | Timothy Dupont | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 03:00 |
127. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | 03:02 |
128. | Maximilien Picoux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 03:03 |
129. | Matteo Pelucchi | Team Qhubeka ASSOS | |
130. | Kévin Reza | B&B Hotels p/b KTM | 03:06 |
131. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 03:07 |
132. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | 03:23 |
133. | Boy van Poppel | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 03:26 |
134. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 03:31 |
135. | Samy Aurignac | Cambodia Cycling Academy | 03:35 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 13:56:23 |
2. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 00:53 |
3. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 00:59 |
4. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | 01:02 |
5. | Mads Wurtz Schmidt | Israel Start-Up Nation | 01:19 |
6. | Michael Gogl | Team Qhubeka ASSOS | 01:24 |
7. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 01:25 |
8. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 01:36 |
9. | Clément Carisey | DELKO | 01:41 |
10. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:45 |
11. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | 01:54 |
12. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | 02:02 |
13. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 02:27 |
14. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 02:28 |
15. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | 02:57 |
16. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 03:10 |
17. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 03:15 |
18. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | 03:48 |
19. | Pierre Latour | Team Total Direct Energie | 03:49 |
20. | Alberto Bettiol | EF Education-Nippo | 03:57 |
21. | Dylan Kowalski | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 03:58 |
22. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 04:06 |
23. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | 04:08 |
24. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | 04:11 |
25. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | 04:14 |
26. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 04:15 |
27. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
28. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 04:18 |
29. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 04:25 |
30. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | 04:26 |
31. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 04:31 |
32. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | |
33. | Ivan Centrone | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 04:32 |
34. | Raul Garcia | Equipo Kern Pharma | 04:45 |
35. | August Jensen | DELKO | |
36. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | 04:48 |
37. | Rigoberto Uran | EF Education-Nippo | 04:52 |
38. | Mauro Finetto | DELKO | |
39. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | 04:57 |
40. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 04:58 |
41. | Evaldas Siskevicius | DELKO | |
42. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | |
43. | Samuel Leroux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 05:00 |
44. | Jonas Koch | Intermarche-Wanty-Gobert | 05:01 |
45. | Johan Le Bon | Cambodia Cycling Academy | |
46. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | 05:03 |
47. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | 05:04 |
48. | Felix Grosschartner | Bora-hansgrohe | |
49. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 05:06 |
50. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 05:07 |
51. | Alexandre Delettre | DELKO | 05:08 |
52. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 05:23 |
53. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
54. | Simon Clarke | Team Qhubeka ASSOS | 05:27 |
55. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | 05:29 |
56. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 05:38 |
57. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 05:39 |
58. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 05:44 |
59. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 05:45 |
60. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 05:46 |
61. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 05:50 |
62. | Andreas Kron | Lotto Soudal | 05:55 |
63. | Sean Bennett | Team Qhubeka ASSOS | 06:00 |
64. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 06:04 |
65. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 06:27 |
66. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 06:44 |
67. | Matis Louvel | Team Arkéa Samsic | 06:45 |
68. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 06:47 |
69. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 07:11 |
70. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 07:17 |
71. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | 07:55 |
72. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 08:37 |
73. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 11:41 |
74. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 12:25 |
75. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | 12:41 |
76. | Jérémy Lecroq | B&B Hotels p/b KTM | 12:51 |
77. | Eduard-Michael Grosu | DELKO | 13:16 |
78. | Edvald Boasson Hagen | Team Total Direct Energie | 14:00 |
79. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 14:48 |
80. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | 14:55 |
81. | Joel Suter | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 15:35 |
82. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | 15:41 |
83. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | 16:44 |
84. | Sebastian Langeveld | EF Education-Nippo | 18:05 |
85. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 18:42 |
86. | Samuel Gaze | Alpecin-Fenix | 22:07 |
87. | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka ASSOS | 22:09 |
88. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | 22:19 |
89. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | 22:26 |
90. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka ASSOS | 22:33 |
91. | Theo Delacroix | Intermarche-Wanty-Gobert | 22:41 |
92. | Milan Menten | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 22:46 |
93. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 23:01 |
94. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | 23:13 |
95. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 23:24 |
96. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 23:25 |
97. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 23:27 |
98. | Valentin Tabellion | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 23:40 |
99. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 23:47 |
100. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | 23:52 |
101. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | 23:54 |
102. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
103. | Timothy Dupont | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 23:55 |
104. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 24:12 |
105. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | 24:17 |
106. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | 24:39 |
107. | Vojtěch Řepa | Equipo Kern Pharma | 24:48 |
108. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 25:17 |
109. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | 25:28 |
110. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | 26:05 |
111. | Kévin Reza | B&B Hotels p/b KTM | 26:19 |
112. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 26:33 |
113. | Tom Devriendt | Intermarche-Wanty-Gobert | 26:45 |
114. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | 27:28 |
115. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 27:54 |
116. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | 29:15 |
117. | Julien Duval | AG2R Citroën Team | 29:22 |
118. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 29:47 |
119. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | 29:48 |
120. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 30:21 |
121. | Jason Tesson | St Michel-Auber93 | 30:26 |
122. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 30:46 |
123. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | 31:01 |
124. | Tom Paquot | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 31:02 |
125. | Pierre Barbier | DELKO | 31:18 |
126. | Emiel Vermeulen | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 31:26 |
127. | Matteo Pelucchi | Team Qhubeka ASSOS | 31:44 |
128. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 31:48 |
129. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 32:28 |
130. | Maximilien Picoux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 32:38 |
131. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 32:43 |
132. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 33:39 |
133. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | 35:33 |
134. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 35:45 |
135. | Samy Aurignac | Cambodia Cycling Academy | 39:18 |