Mistrzostwa świata MTB 2020. Jordan Sarrou z tytułem w elicie mężczyzn

Francuz Jordan Sarrou zdobył w austriackim Leogang tytuł mistrza świata elity mężczyzn w kolarstwie górskim cross-country.

Wyścig męskiej elity rozgrywany był na sześciu okrążeniach i od samego początku na prowadzeniu meldował się Jordan Sarrou. Przez cały ten czas przewaga Francuza nie spadała poniżej minuty. Z jednej strony nie była to duża zaliczka, z drugiej zaś pozwalało to w pełni skupić się na jeździe i pokonywaniu kolejnych trudności, nie rozpraszając się obecnością rywali.

Na mecie Sarrou pojawił się na 45 sekund przed Szwajcarem Mathiasem Flueckigerem, a miejsca na podium dopełnił spóźniony o 55 sekund Titouan Carod. Dla 28-latka to pierwszy, indywidualny medal w wyścigu cross-country w elicie.

W wyścigu udział wzięło trzech Polaków – Bartłomiej Wawak, Filip Helta i Krzysztof Łukasik. Do mety, bez straty okrążeń, dotarł jedynie ten ostatni, kończąc zmagania na 30. pozycji. Helta sklasyfikowany został na 58. miejscu, a Wawak nie ukończył wyścigu.

Wyniki Mistrzostw Świata w Kolarstwie Górskim 2020 – wyścig cross-country elity mężczyzn (CDM), Leogang: