Arnaud Demare (Groupama-FDJ) odniósł zwycięstwo na szóstym etapie wyścigu Giro d’Italia.
Mistrz Francji zdeklasował rywali w trudnym finale. Drugie miejsce ze stratą kilku długości roweru zajął Michael Matthewsa (Team Sunweb). Podium uzupełnił Fabio Felline (Astana Pro Team).
Liderem zmagań pozostał Portugalczyk João Almeida (Deceuninck-Quick-Step).
Szóstego dnia „Corsa Rosa” kolarze ruszyli z Castrovillari w kierunku Matery. Odcinek o długości 188 kilometrów rozpoczęły dwie niekategoryzowane wspinaczki. Następnie peleton czekał długi fragment płaskiego terenu. 30 kilometrów przed metą wyrosła jedyna wyznaczona premia górska Galleria Millotta (4,7 km; 6,8%). Na końcowych pięciu kilometrach czekały dwa wybrzuszenia. Ostatni prosta o lekkim nachyleniu miała zaledwie 400 metrów.
Do etapu nie przystąpił Brent Bookwalter (Mitchelton-Scott). Amerykanin od kilku dni odczuwał ból i udał się na prześwietlenie.
Odjazd dnia zawiązali: Mattia Bais (Androni Giocattoli-Sidermec), Filippo Zana (Bardiani-CSF-Faizane), James Whelan (EF Pro Cycling) i Marco Frapporti (Vini Zabu-KTM).
Peleton prowadzony przez kolarzy Deceuninck-Quick-Step jechał bardzo spokojnie, dzięki czemu harcownicy zyskali ponad 9 minut przewagi. W połowie drogi do Matery do pogoni przystąpili Patrick Gamper i Cesare Benedetti z ekipy Bora-Hansgrohe.
36 kilometrów przed metą lider wyścigu Joao Almeida zatrzymał się na poboczu, aby naprawić radio. Jeden z kolarzy UAE-Team Emirates nie zauważył Portugalczyka i niegroźnie zahaczył go kierownicą.
Wiatr nie sprzyjał uciekinierom, którzy rozpoczęli premię górską z przewagą zaledwie 1:35 nad peletonem. Współpraca w odjeździe nie układała się najlepiej, więc na samotny rajd zdecydował się Whelan. Australijczyk został złapany na szerokim dojeździe do Matery.
3 kilometry przed metą kolarze zjechali z głównej drogi. Mocne tempo na ściance podyktowali przyboczni Petera Sagana (Bora-Hansgrohe). Niemrawo zaatakował nawet Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo).
Arnaud Demare jechał dosyć daleko, ale na ostatnim zakręcie przedarł się na czoło peletonu. Mistrz Francji jako pierwszy rozpoczął finisz 200 metrów przed metą i zdeklasował swoich rywali. Drugie miejsce zajął Michael Matthews. Peter Sagan został zablokowany i nie włączył się do finiszowej rozgrywki. Słowak przyjechał na dopiero na 8. pozycji.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 4:54:38 |
2. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
3. | Fabio Felline | Astana Pro Team | |
4. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
5. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
6. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | |
7. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
8. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
9. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | |
10. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
11. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | |
12. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
13. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | |
14. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
15. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
16. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
17. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
18. | Sam Oomen | Team Sunweb | |
19. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
20. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
21. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | |
22. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | |
23. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
24. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
25. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
26. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
27. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | |
28. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
29. | Attila Valter | CCC Team | |
30. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
31. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
32. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
33. | Sergio Samitier | Movistar Team | |
34. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
35. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
36. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
37. | Ilnur Zakarin | CCC Team | |
38. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
39. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | |
40. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | |
41. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
42. | Chris Harper | Jumbo-Visma | |
43. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
44. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | |
45. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
46. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
47. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
48. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
49. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
50. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
51. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
52. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
53. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
54. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | |
55. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
56. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
57. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
58. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
59. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | |
60. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 00:20 |
61. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
62. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
63. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | 00:23 |
64. | Pavel Kochetkov | CCC Team | |
65. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 00:25 |
66. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
67. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | 00:34 |
68. | Davide Villella | Movistar Team | 00:37 |
69. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
70. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 00:42 |
71. | Kamil Małecki | CCC Team | |
72. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 00:44 |
73. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 00:46 |
74. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
75. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 01:07 |
76. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 01:21 |
77. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
78. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | |
79. | Sander Armee | Lotto Soudal | 01:32 |
80. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | |
81. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
82. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
83. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
84. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
85. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:46 |
86. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
87. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | |
88. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
89. | Etienne van Empel | Vini Zabù-KTM | |
90. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 01:57 |
91. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
92. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
93. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | |
94. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
95. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 02:12 |
96. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | |
97. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 02:16 |
98. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 02:23 |
99. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 02:24 |
100. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
101. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
102. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
103. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | 02:27 |
104. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
105. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 02:33 |
106. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | 02:35 |
107. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
108. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
109. | Josef Cerny | CCC Team | |
110. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | |
111. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 02:42 |
112. | Chad Haga | Team Sunweb | |
113. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 02:46 |
114. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
115. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
116. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
117. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | |
118. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | |
119. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
120. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
121. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | |
122. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | |
123. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:30 |
124. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | |
125. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
126. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
127. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | |
128. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
129. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 03:32 |
130. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 03:41 |
131. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 03:52 |
132. | Nico Denz | Team Sunweb | 04:00 |
133. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
134. | Kamil Gradek | CCC Team | |
135. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 04:07 |
136. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | 04:19 |
137. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | 04:26 |
138. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | 04:31 |
139. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 04:47 |
140. | Héctor Carretero | Movistar Team | 05:02 |
141. | Lawson Craddock | EF Pro Cycling | 05:03 |
142. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
143. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
144. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 05:05 |
145. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | |
146. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | |
147. | Albert Torres | Movistar Team | 07:11 |
148. | James Whelan | EF Pro Cycling | 07:28 |
149. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | 10:32 |
150. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 11:37 |
151. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | |
152. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
153. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | |
154. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
155. | Domen Novak | Bahrain-McLaren | |
156. | Matteo Spreafico | Vini Zabù-KTM | |
157. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
158. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | |
159. | Lorenzo Rota | Vini Zabù-KTM | |
160. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
161. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | |
162. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
163. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
164. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | |
165. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | |
166. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | |
167. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
168. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
DNS | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 22:01:01 |
2. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 00:43 |
3. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 00:48 |
4. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 00:59 |
5. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 01:01 |
6. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 01:05 |
7. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 01:19 |
8. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:21 |
9. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 01:26 |
10. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 01:32 |
11. | Jai Hindley | Team Sunweb | 01:33 |
12. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 01:38 |
13. | Ilnur Zakarin | CCC Team | 01:44 |
14. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | 01:48 |
15. | Sergio Samitier | Movistar Team | 02:12 |
16. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 02:33 |
17. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 02:47 |
18. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 02:57 |
19. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 03:18 |
20. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 03:26 |
21. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 03:52 |
22. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 04:31 |
23. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 04:57 |
24. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 05:17 |
25. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 06:49 |
26. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 07:15 |
27. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 07:33 |
28. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 07:38 |
29. | Sam Oomen | Team Sunweb | 08:12 |
30. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 09:00 |
31. | Attila Valter | CCC Team | 09:07 |
32. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 10:09 |
33. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | 10:10 |
34. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 10:55 |
35. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 11:21 |
36. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 11:24 |
37. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 15:40 |
38. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 16:03 |
39. | Fabio Felline | Astana Pro Team | 16:26 |
40. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 16:31 |
41. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 17:34 |
42. | Davide Villella | Movistar Team | 17:42 |
43. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 18:41 |
44. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 18:43 |
45. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 18:56 |
46. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 19:15 |
47. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | 20:09 |
48. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 20:24 |
49. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 20:30 |
50. | Pavel Kochetkov | CCC Team | 21:39 |
51. | Víctor de La Parte | CCC Team | 22:22 |
52. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 22:24 |
53. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 24:19 |
54. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 24:25 |
55. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 24:47 |
56. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 25:14 |
57. | Dario Cataldo | Movistar Team | 25:17 |
58. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 26:17 |
59. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 26:22 |
60. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | 26:24 |
61. | Sander Armee | Lotto Soudal | 26:29 |
62. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | 26:35 |
63. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 26:44 |
64. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | 27:15 |
65. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 27:30 |
66. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 27:46 |
67. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 28:57 |
68. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 29:38 |
69. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 30:02 |
70. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 30:31 |
71. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 30:56 |
72. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | |
73. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 31:28 |
74. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 31:33 |
75. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 32:10 |
76. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 33:08 |
77. | Joey Rosskopf | CCC Team | 34:10 |
78. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 34:30 |
79. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | 35:23 |
80. | Chad Haga | Team Sunweb | 35:44 |
81. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 36:09 |
82. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 36:34 |
83. | Héctor Carretero | Movistar Team | 36:47 |
84. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 38:05 |
85. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | 38:17 |
86. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 38:29 |
87. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 39:19 |
88. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 39:43 |
89. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 40:31 |
90. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 40:47 |
91. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | 40:49 |
92. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 42:12 |
93. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | 42:27 |
94. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 42:41 |
95. | Lorenzo Rota | Vini Zabù-KTM | 42:49 |
96. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
97. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | 44:17 |
98. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 44:23 |
99. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 44:37 |
100. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 45:10 |
101. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 47:01 |
102. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
103. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | 48:11 |
104. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 48:48 |
105. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 49:14 |
106. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 50:30 |
107. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 50:39 |
108. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 50:57 |
109. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | 51:07 |
110. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | 51:09 |
111. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 51:16 |
112. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 51:27 |
113. | Kamil Małecki | CCC Team | 51:29 |
114. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 53:49 |
115. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 54:41 |
116. | Josef Cerny | CCC Team | 54:53 |
117. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 54:58 |
118. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | 55:45 |
119. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 56:21 |
120. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 57:45 |
121. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 57:46 |
122. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | 58:14 |
123. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 58:23 |
124. | Lawson Craddock | EF Pro Cycling | 59:54 |
125. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 1:00:29 |
126. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 1:00:34 |
127. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:00:53 |
128. | Kamil Gradek | CCC Team | 1:01:21 |
129. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | 1:01:22 |
130. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:02:05 |
131. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 1:02:32 |
132. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | 1:03:43 |
133. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:04:09 |
134. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
135. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 1:06:04 |
136. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 1:06:25 |
137. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 1:06:27 |
138. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 1:06:41 |
139. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 1:06:44 |
140. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | 1:06:47 |
141. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 1:06:54 |
142. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 1:07:14 |
143. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 1:07:25 |
144. | James Whelan | EF Pro Cycling | 1:07:44 |
145. | Etienne van Empel | Vini Zabù-KTM | 1:08:09 |
146. | Nico Denz | Team Sunweb | 1:08:23 |
147. | Domen Novak | Bahrain-McLaren | 1:08:28 |
148. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 1:08:36 |
149. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:08:51 |
150. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 1:09:44 |
151. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 1:10:08 |
152. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 1:10:53 |
153. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:11:41 |
154. | Albert Torres | Movistar Team | 1:12:36 |
155. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 1:12:41 |
156. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | 1:13:34 |
157. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 1:14:19 |
158. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 1:14:20 |
159. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 1:15:06 |
160. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 1:15:24 |
161. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 1:16:41 |
162. | Matteo Spreafico | Vini Zabù-KTM | 1:16:50 |
163. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | 1:17:56 |
164. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 1:19:18 |
165. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 1:20:18 |
166. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 1:27:04 |
167. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 1:28:18 |
168. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | 1:28:25 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 106 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 67 |
3. | Michael Matthews | Team Sunweb | 55 |
4. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 45 |
5. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 30 |
6. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 30 |
7. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 29 |
8. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 27 |
9. | Fabio Felline | Astana Pro Team | 25 |
10. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 24 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 41 |
2. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 40 |
3. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 19 |
4. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 18 |
5. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 18 |
6. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 18 |
7. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 15 |
8. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 12 |
9. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 11 |
10. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 9 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 22:01:01 |
2. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 00:59 |
3. | Jai Hindley | Team Sunweb | 01:33 |
4. | Sergio Samitier | Movistar Team | 02:12 |
5. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 02:47 |
6. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 02:57 |
7. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 03:18 |
8. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 03:26 |
9. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 04:31 |
10. | Sam Oomen | Team Sunweb | 08:12 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Deceuninck-Quick Step | 66:07:26 | |
2. | Team Sunweb | 01:22 | |
3. | Ineos Grenadiers | 03:34 | |
4. | Jumbo-Visma | 04:22 | |
5. | Mitchelton-Scott | 06:03 | |
6. | Bora-hansgrohe | 07:51 | |
7. | AG2R La Mondiale | 11:30 | |
8. | Movistar Team | 15:34 | |
9. | Trek-Segafredo | 17:35 | |
10. | Bahrain-McLaren | 18:12 | |
11. | CCC Team | 23:42 | |
12. | UAE Team Emirates | 24:21 | |
13. | Astana Pro Team | 27:07 | |
14. | Lotto Soudal | 31:23 | |
15. | EF Pro Cycling | 34:04 | |
16. | NTT Pro Cycling | 36:27 | |
17. | Vini Zabù-KTM | 1:11:35 | |
18. | Cofidis, Solutions Crédits | 1:16:47 | |
19. | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:26:14 | |
20. | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:41:18 | |
21. | Israel Start-Up Nation | 1:55:43 | |
22. | Groupama-FDJ | 2:30:34 |
Olav Kooij z pierwszym etapem Grand Touru. Jan Jackowiak wygrał we Włoszech. Demi Vollering wygrała wyścig Itzulia Women. Wiadomości i…
Zapowiedź 10. etapu Giro d’Italia 2024. 14 maja (wtorek): Pompeje – Cusano Mutri (142 km ⭐️⭐️⭐️).
Olav Kooij triumfował w Neapolu, na mecie dziewiątego etapu Giro d’Italia, kończącego pierwszy tydzień zmagań we włoskim Grand Tourze. Drugi…
"Majka wykonał świetną robotę", mówi po zwycięstwie na Prati di Tivo Tadej Pogacar. Mischa Bredewold znowu najlepsza w Itzulia Women.…
Zapowiedź 9. etapu Giro d’Italia 2024. 12 maja (niedziela): Avezzano – Neapol (214 km ⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) po wspinaczce do stacji narciarskiej Prati di Tivo triumfował na ósmym etapie Giro d’Italia.
Zobacz komentarze
Sagan jest bez formy. Stracił ten błysk sprintera. Tylko po co cały zespół się zagina, pół etapu ciągnęli peleton....by ten był ledwo na ósmym miejscu.
no antyreklama kolarstwa normalnie
a na serio: tak żem czuł jak tylko się zaczęło uciekanie
Dokładnie taki tam! zespół wiedział że będzie tak słabo a mimo to pracowali. jak dla mnie dyrektor sportowy do zwolnienia!