Arnaud Demare (Groupama – FDJ) wygrał w Erezée ostatni etap Tour de Wallonie, pieczętując tym swój triumf w klasyfikacji końcowej wyścigu.
Francuski sprinter na pożegnalnym finiszu pokonał Philippe’a Gilberta (Lotto Soudal) i Grega van Avermaeta (CCC Team).
Michał Gołaś (Team Ineos), po dwóch dniach spędzonych w ucieczkach, zapewnił sobie koszulkę najlepszego górala.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 4:51:33 |
2. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | |
3. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
4. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
5. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
6. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
7. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
8. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | |
9. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | 00:04 |
10. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
11. | Franck Bonnamour | Team Arkéa Samsic | 00:05 |
12. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
13. | Nick van der Lijke | Riwal Readynez Cycling Team | |
14. | Baptiste Planckaert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
15. | Toon Aerts | Telenet-Baloise Lions | |
16. | Eliot Lietaer | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
17. | Gianni Marchand | Tarteletto-Isorex | |
18. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | |
19. | Loïc Vliegen | Circus-Wanty Gobert | |
20. | Kevin Inkelaar | Bahrain-McLaren | |
21. | Kevin Vermaerke | Hagens Berman Axeon | |
22. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | |
23. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
24. | Jelle Vanendert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
25. | Dries van Gestel | Team Total Direct Energie | |
26. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | |
27. | Michael Vanthourenhout | Pauwels sauzen-Bingoal | 00:24 |
28. | Lawrence Naesen | AG2R La Mondiale | 00:27 |
29. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:31 |
30. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | 00:38 |
31. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 00:44 |
32. | Jonas Koch | CCC Team | 01:00 |
33. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 01:04 |
34. | James Fouche | Hagens Berman Axeon | 01:24 |
35. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
36. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 01:44 |
37. | Lennert Teugels | Tarteletto-Isorex | 02:05 |
38. | Jacob Relaes | Tarteletto-Isorex | 02:24 |
39. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
40. | Tom Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
41. | August Jensen | Riwal Readynez Cycling Team | |
42. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | |
43. | John Degenkolb | Lotto Soudal | |
44. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | |
45. | Andre Carvalho | Hagens Berman Axeon | |
46. | Milan Menten | Sport Vlaanderen-Baloise | |
47. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
48. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | |
49. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | |
50. | Jarrad Drizners | Hagens Berman Axeon | |
51. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | |
52. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | |
53. | Frederik Backaert | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
54. | Nicolas Cleppe | Telenet-Baloise Lions | |
55. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | |
56. | Phil Bauhaus | Bahrain-McLaren | |
57. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
58. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | |
59. | Laurens Sweeck | Pauwels sauzen-Bingoal | 02:50 |
60. | Matteo Trentin | CCC Team | 03:01 |
61. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 03:22 |
62. | Kevin Deltombe | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:48 |
63. | Lars van der Haar | Telenet-Baloise Lions | |
64. | Luke Rowe | Team Ineos | |
65. | Reinardt Janse van Rensburg | NTT Pro Cycling | |
66. | Alex Molenaar | Burgos-BH | |
67. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | |
68. | Andreas Kron | Riwal Readynez Cycling Team | |
69. | Rasmus Tiller | NTT Pro Cycling | |
70. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
71. | Andreas Goeman | Telenet-Baloise Lions | 04:05 |
72. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 04:08 |
73. | Alexander Richardson | Alpecin-Fenix | |
74. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 04:43 |
75. | Christian Knees | Team Ineos | 05:19 |
76. | Cameron Wurf | Team Ineos | |
77. | Angel Fuentes | Burgos-BH | |
78. | Manuel Penalver | Burgos-BH | |
79. | Ryan Kamp | Pauwels sauzen-Bingoal | |
80. | Carlos Canal | Burgos-BH | |
81. | Rory Sutherland | Israel Start-Up Nation | |
82. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 05:22 |
83. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 05:33 |
84. | Corné van Kessel | Circus-Wanty Gobert | 06:29 |
85. | Jim Aernouts | Telenet-Baloise Lions | |
86. | Marcel Sieberg | Bahrain-McLaren | |
87. | Michael Carbel | NTT Pro Cycling | |
88. | Kévin van Melsen | Circus-Wanty Gobert | |
89. | Bert de Backer | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
90. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | |
91. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
92. | Pieter Vanspeybrouck | Circus-Wanty Gobert | |
93. | Christoffer Lisson | Riwal Readynez Cycling Team | |
94. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
95. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | |
96. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
97. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | |
98. | Benoît Jarrier | Team Arkéa Samsic | |
99. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
100. | Josef Cerny | CCC Team | |
101. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
102. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
103. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | |
104. | Toon Vandebosch | Pauwels sauzen-Bingoal | 07:35 |
105. | Cole Davis | Hagens Berman Axeon | 07:51 |
106. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | 07:56 |
107. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 09:40 |
108. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
109. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | 09:55 |
110. | Jonas van Genechten | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
111. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | 12:27 |
112. | Thijs Aerts | Telenet-Baloise Lions | |
113. | Tom Paquot | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
114. | Michael van Staeyen | Tarteletto-Isorex | 13:40 |
115. | Mark Cavendish | Bahrain-McLaren | |
116. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | |
117. | Itamar Einhorn | Israel Start-Up Nation | |
118. | Ludwig de Winter | Circus-Wanty Gobert | |
119. | Dieter Vanthourenhout | Pauwels sauzen-Bingoal | |
120. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
121. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | |
122. | Jens Reynders | Hagens Berman Axeon | 18:58 |
123. | Roger Kluge | Lotto Soudal |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 17:48:51 |
2. | Greg van Avermaet | CCC Team | 00:20 |
3. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:25 |
4. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 00:26 |
5. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 00:27 |
6. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | |
7. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
8. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | 00:30 |
9. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | 00:31 |
10. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 00:32 |
11. | Loïc Vliegen | Circus-Wanty Gobert | |
12. | Nick van der Lijke | Riwal Readynez Cycling Team | |
13. | Eliot Lietaer | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
14. | Kevin Vermaerke | Hagens Berman Axeon | |
15. | Franck Bonnamour | Team Arkéa Samsic | |
16. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | |
17. | Dries van Gestel | Team Total Direct Energie | |
18. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
19. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | |
20. | Baptiste Planckaert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
21. | Kevin Inkelaar | Bahrain-McLaren | |
22. | Jelle Vanendert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
23. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | 00:39 |
24. | Lawrence Naesen | AG2R La Mondiale | 00:54 |
25. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:58 |
26. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | 01:05 |
27. | Jonas Koch | CCC Team | 01:27 |
28. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 01:31 |
29. | James Fouche | Hagens Berman Axeon | 01:50 |
30. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:51 |
31. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 02:11 |
32. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 02:18 |
33. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | 02:51 |
34. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | |
35. | Matteo Trentin | CCC Team | 03:26 |
36. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 03:30 |
37. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 03:55 |
38. | Andre Carvalho | Hagens Berman Axeon | |
39. | Jarrad Drizners | Hagens Berman Axeon | |
40. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | |
41. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 04:03 |
42. | Andreas Kron | Riwal Readynez Cycling Team | 04:13 |
43. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 04:34 |
44. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | 04:57 |
45. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
46. | Lennert Teugels | Tarteletto-Isorex | 05:09 |
47. | Alex Molenaar | Burgos-BH | 05:19 |
48. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 05:24 |
49. | Milan Menten | Sport Vlaanderen-Baloise | |
50. | Tom Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 05:25 |
51. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 05:38 |
52. | August Jensen | Riwal Readynez Cycling Team | 06:41 |
53. | Frederik Backaert | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
54. | Reinardt Janse van Rensburg | NTT Pro Cycling | 06:56 |
55. | Kevin Deltombe | Sport Vlaanderen-Baloise | 07:11 |
56. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 07:30 |
57. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | 07:41 |
58. | Luke Rowe | Team Ineos | 08:05 |
59. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 09:25 |
60. | Cameron Wurf | Team Ineos | 09:36 |
61. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 09:45 |
62. | Nicolas Cleppe | Telenet-Baloise Lions | |
63. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 09:50 |
64. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | 10:33 |
65. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 10:46 |
66. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | |
67. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | |
68. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 11:11 |
69. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | 11:22 |
70. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 11:39 |
71. | Benoît Jarrier | Team Arkéa Samsic | 11:41 |
72. | Toon Vandebosch | Pauwels sauzen-Bingoal | 11:52 |
73. | Gianni Marchand | Tarteletto-Isorex | 13:35 |
74. | Christian Knees | Team Ineos | 13:41 |
75. | Gijs van Hoecke | CCC Team | 13:50 |
76. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | 14:42 |
77. | Jacob Relaes | Tarteletto-Isorex | 15:48 |
78. | Michael Vanthourenhout | Pauwels sauzen-Bingoal | 15:49 |
79. | Phil Bauhaus | Bahrain-McLaren | 15:57 |
80. | Lars van der Haar | Telenet-Baloise Lions | 16:49 |
81. | Andreas Goeman | Telenet-Baloise Lions | 17:00 |
82. | Alexander Richardson | Alpecin-Fenix | 17:09 |
83. | Manuel Penalver | Burgos-BH | 18:20 |
84. | Ryan Kamp | Pauwels sauzen-Bingoal | |
85. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | 18:56 |
86. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | 19:00 |
87. | Laurens Sweeck | Pauwels sauzen-Bingoal | 19:20 |
88. | Michał Gołaś | Team Ineos | 19:26 |
89. | Pieter Vanspeybrouck | Circus-Wanty Gobert | 19:30 |
90. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
91. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 19:49 |
92. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 20:09 |
93. | Josef Cerny | CCC Team | 20:31 |
94. | Cole Davis | Hagens Berman Axeon | 20:52 |
95. | Toon Aerts | Telenet-Baloise Lions | 21:15 |
96. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 22:16 |
97. | Jim Aernouts | Telenet-Baloise Lions | 22:29 |
98. | Bert de Backer | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 22:37 |
99. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 22:41 |
100. | Jonas van Genechten | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 22:56 |
101. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 23:38 |
102. | Rory Sutherland | Israel Start-Up Nation | 23:47 |
103. | Kévin van Melsen | Circus-Wanty Gobert | 24:48 |
104. | Rasmus Tiller | NTT Pro Cycling | 24:49 |
105. | Christoffer Lisson | Riwal Readynez Cycling Team | 24:57 |
106. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | 25:28 |
107. | Marcel Sieberg | Bahrain-McLaren | 25:58 |
108. | Michael Carbel | NTT Pro Cycling | 26:05 |
109. | Carlos Canal | Burgos-BH | 26:30 |
110. | Itamar Einhorn | Israel Start-Up Nation | 26:41 |
111. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | |
112. | Thijs Aerts | Telenet-Baloise Lions | 27:56 |
113. | Corné van Kessel | Circus-Wanty Gobert | 28:57 |
114. | Mark Cavendish | Bahrain-McLaren | 29:40 |
115. | Jens Reynders | Hagens Berman Axeon | 31:52 |
116. | Michael van Staeyen | Tarteletto-Isorex | 33:16 |
117. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 33:53 |
118. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 34:03 |
119. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 34:27 |
120. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | 35:26 |
121. | Tom Paquot | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 36:49 |
122. | Ludwig de Winter | Circus-Wanty Gobert | 42:42 |
123. | Dieter Vanthourenhout | Pauwels sauzen-Bingoal | 46:24 |
Mischa Bredewold wygrała etap wyścigu w Kraju Basków. Thibau Nys z kolejnym sukcesem. Oto wyniki i informacje z 10 maja.
Zapowiedź 8. etapu Giro d’Italia 2024. 11 maja (sobota): Spoleto – Prati di Tivo (152 km ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał siódmy etap wyścigu Giro d’Italia, jazdę indywidualną na czas i umocnił się na pozycji…
Mark Cavendish wygrał etap Wyścigu Dookoła Węgier. Pelayo Sanchez wyrwał etap Giro swojemu idolowi. Oto wyniki i informacje z 9…
Zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2024. 10 maja (piątek): Foligno – Perugia (40,6 km, jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️⭐️⭐️).
Pelayo Sanchez wygrał w Rapolano Terme szósty etap wyścigu Giro d'Italia.