Marco Brenner dołącza do Sunwebu

Ekipa Sunweb ściągnęła właśnie do siebie Marco Brennera. Młody, niemiecki talent związał się z rodzimym zespołem na cztery lata.

Marco Brenner uważany jest za jeden z największych talentów młodego pokolenia niemieckich zawodników. Niespełna 18-letni kolarz ma za sobą niezwykle udany sezon 2019, w trakcie którego sięgnął po 20 zwycięstw na krajowym i międzynarodowym podwórku, dokładając do tego również kilka koszulek liderów klasyfikacji pobocznych.

Dość wymienić sukcesy odniesione w wyścigach zaliczanych do cyklu Pucharu Narodów Juniorów - Course de la Paix, Tour du Pays de Vaud, GP Général Patton i LVM Saarland Trofeo - jak również dwa złote medale wywalczone podczas szosowych mistrzostw Niemiec. Wisienką na torcie był dla Brennera brązowy medal mistrzostw świata w Yorkshire wywalczony w czasówce juniorów.

Drużyna Sunweb nie mogła przejść obojętnie obok tak dobrze rokującego zawodnika. Prowadzone od jakiegoś czasu rozmowy zakończyły się podpisaniem 4-letniego kontraktu, który jednak obowiązywać będzie dopiero od przyszłego sezonu aż do końca 2024 roku.

Team Sunweb ma znakomity program rozwoju dla młodych zawodników. Podoba mi się to, że zespół da mi czas na naukę i doskonalenie swoich umiejętności tak, byśmy w przyszłości mogli dzielić wspólne cele. Najważniejsze dla mnie będzie teraz stawiać kolejne kroki i uczyć się od wszystkich dookoła mnie. To będzie idealne środowisko do tego

– powiedział Brenner, który do tej pory ścigał się w juniorskim klubie Team Auto Eder Bayern.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: