Panie z błota na bruk

Ceylin del Carmen Alvarado

Nowa kobieca drużyna przełajowa chce zawojować szosę. Szefowie Alpecin-Fenix, gdzie występuje Mathieu van der Poel, założyli „asfaltową” grupę Ciclismo Mundial.

Bracia Philip i Christoph Roodhooft, bo o nich mowa, zbudowali swój team na podwalinach „błotnych” sekcji Alpecin-Fenix, IKO-Crelan i 777. W składzie znalazły się mistrzynie świata w cyclo-crossie Ceylin del Carmen Alvarado oraz Sanne Cant, jak i mistrzynie Europy Annemarie Worst oraz Yara Kastelijn.

Poza tym w „światowym kolarstwie” zobaczymy Manon Bakker, Kione Crabbe, Jinse Peeters, Loes Sels oraz Karen Verhestraeten. Dyrektorem sportowym kontynentalnej ekipy będzie Camiel van den Bergh.

Głównym celem na sezon 2020 pozostaje start w premierowym Paryż-Roubaix, chociaż Roodhooftowie nie oszukują, że do końca wiedzą co czynią.

Nie wiemy, jak ten projekt się potoczy. Mamy nadzieję, że kolarstwo kobiece będzie cały czas się rozwijać. I wierzymy, że stworzymy coś pięknego

– tłumaczył Philip Roodhooft.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: