CCC Team tnie wydatki

Zespół CCC poinformował o zawieszeniu kontraktów większości pracowników obsługi i okrojeniu wypłat zawodników.

Zespół CCC został zmuszony do zawieszenia większości kontraktów pracowników obsługi w związku z pandemią Covid-19. Pensje zawodników do końca roku zostaną poważnie zredukowane

– czytamy w komunikacie polskiej grupy.

Zatrudnionych ma pozostać niewielka część obsługi, co pozwolić zespołowi ma na podtrzymanie funkcjonowania w okresie zawieszenia wyścigów.

Belgijskie gazety „Het Laatste Nieuws” i „La Dernière Heure” donoszą, że cięcia te dotyczą trzech czwartych personelu CCC Team: wszyscy samozatrudnieni dowiedzieć się dziś mieli o wypowiedzeniu umowy w trybie natychmiastowym. Kolarze zostali poproszeni o zgodę na redukcję zarobków o 80 procent.

Pandemia i jej gospodarcze reperkusje dotknęły naszego głównego sponsora, CCC. Tak jak inne zespoły, stoimy w obliczu odcięcia dopływu gotówki z powodu wcześniej nieprzewidzianych cięć wprowadzanych przez naszego sponsora. To pozostaje poza naszą kontrolą. Wiemy, że nie będziemy ścigali się do czerwca, ale sytuacja zmienia się i w tej chwili możemy podejmować tylko krótkoterminowe decyzje. Jeśli chcemy dysponować budżetem na wyścigi w dalszej części sezonu, jeśli ten zostanie wznowiony, musieliśmy zawiesić większość obsługi i obciąć pensje kolarzy. Gdy sezon zostanie wznowiony, mamy nadzieję przywrócić do pracy tylu pracowników, ilu będziemy w stanie i zrewidować założenia budżetowe

– tłumaczył prezydent spółki stojącej za ekipą, Jim Ochowicz.

Wypowiedzenia dotyczą całej obsługi, w tym dyrektorów sportowych, lekarzy, masażystów, mechaników. W momencie wznowienia sezonu będą mogli powrócić do zespołu – jeśli do tego czasu przetrwa – ale na zmienionych, gorszych warunkach.

Wczoraj główny sponsor CCC Team, Dariusz Miłek, zapowiedział głębokie cięcia w swojej firmie. A ta w obecnej sytuacji ekonomicznej, zdewastowanej w wyniki światowej pandemii, walczy o przeżycie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. harp

    4 kwietnia 2020, 22:57 o 22:57

    Słabo to wygląda. Gdy sytuacja się poprawi, raczej mało kto, tak potraktowany, będzie zainteresowany pozostaniem w tej grupie. Nie mówiąc już o ściągnięciu lepszych zawodników. W jakiej innej drużynie doszło do takich kroków? Rozumiem, że nie sprzedają już 2 tygodnie, ale jak wyobrażają sobie kontynuowanie strategii marketingowej gdy wszystko wróci do normy?

  2. ccc

    10 kwietnia 2020, 18:59 o 18:59

    1242 sklepy w europie, policz sobie dzienne straty

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: