Tour de Suisse 2020 odwołany

Szwajcarski wyścig Tour de Suisse nie odbędzie się w sezonie 2020.

Organizatorzy etapówki zaplanowanej na 7-14 czerwca poinformowali dziś w specjalnym komunikacie, że z powodu pandemii wirusa SARS-Cov-2 wyścigu nie zorganizują.

Powodami podjęcia takiej decyzji są niepewność związana z przeprowadzaniem jakichkolwiek imprez masowych w obliczu pandemii, brak równych warunków przygotowań dla kolarzy, możliwość obciążenia szwajcarskiego systemu ochrony zdrowia i perspektywa strat finansowych.

Jesteśmy przekonani, że jest to najlepsze rozwiązanie, zapewniające bezpieczeństwo naszym uczestnikom, fanom i partnerom. Jest to również ważny krok dla Tour de Suisse do zapewnienia kontynuacji wydarzenia w przyszłości

- wyjaśnił organizator Olivier Senn.

To pierwsza odwołana edycja wyścigu po Drugiej Wojnie Światowej. Przyszłoroczna trasa prawdopodobnie pokryje się z tą przygotowaną na ten rok.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zawiesiła wszystkie wyścigi przynajmniej do 1 czerwca, co stało się podstawą przełożenia drugiego z wyścigów przygotowujących zawodników do Tour de France: Criterium du Dauphine (31 maja – 7 czerwca).

Organizatorzy Tour de Suisse w dniach 22-26 kwietnia zorganizują za to "The Digital Swiss 5", wyścig wirtualny na platformie ROUVY Indoor Cycling Reality, w którym udział wziąć będą mogli profesjonaliści i amatorzy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: