[Aktualizacja] UAE Tour 2020. Kwarantanna zakończona

Chaos i brak informacji. Kwarantanna kolumny wyścigowej odwołanego UAE Tour końca dobiec miała w sobotę, 29 lutego. Kilka zespołów opuściło już Zjednoczone Emiraty Arabskie, inne, podobnie jak grupa dziennikarzy, wciąż przebywają w hotelach.

Zespoły biorące udział w UAE Tour mogą opuścić hotel i szykować się do powrotu do domu, informował w sobotę będący na miejscu dziennikarz "RaiSport", Stefano Rizzato. Zielone światło dostali też przedstawiciele innych kolarskich mediów.

Kolumna wyścigu UAE Tour kwarantanną objęta została w czwartek w nocy, po tym jak organizatorzy potwierdzić mieli dwa przypadki zarażenia wirusem SARS-Cov-2. Wszyscy uczestnicy wyścigu i obsługa zostali przebadani, a znane dotychczas wyniki kontroli są negatywne. Nie wszystkie wyniki testów przeprowadzonych wśród kolarzy, personelu i dziennikarzy obecnych na wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich już dotarły, ale organizator w sobotę poinformował ekipy, że mogą planować loty powrotne.

Portal "Cyclingtips" informował jednak, że przebadani mogą wylecieć tylko do kraju pochodzenia, bez względu na to, czy kraj ten był ich kolejnym celem. By dostać się na pokład samolotu, potrzebny jest certyfikat zaświadczający o negatywnym wyniku testu. Te nie wszyscy otrzymali w sobotę, 29 lutego, co opóźniło wyloty.

Ekipy Ineos, Bora-hansgrohe, Israel Start-Up Nation oraz Jumbo-Visma potwierdziły, że ich zawodnicy wylecieli już ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ekipa UAE Team Emirates z kolei wydała komunikat, w który poinformowała, że mimo negatywnych wyników testów, postanowiła przedłużyć pobyt w ZEA i wszystkich pracowników poddać kolejnym badaniom. Ruch ten określony został jako "autonomiczna decyzja".

Organizatorzy nie podali żadnych oficjalnych informacji, natomiast z relacji przebywających na miejscu dziennikarzy wynika, że w niedzielę nie wszyscy otrzymali pozwolenie na opuszczenie hoteli. Według pojawiających się raportów, ekipy Gazprom-Rusvelo, Cofidis i Groupama-FDJ zostały zatrzymane w hotelu by przejść dodatkowe badania. W hotelach przebywa też grupa dziennikarzy, która oczekuje na dokumentację uprawniającą do opuszczenia kraju.

Zwycięzcą przerwanego w piątek UAE Tour został Adam Yates (Mitchelton-Scott). Piąte miejsce wywalczył Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: