Ze świata

Trasa Volta a la Comunitat Valenciana 2020

Niespełna trzy tygodnie przed startem 71. wyścig Volta a la Comunitat Valenciana (2.Pro) zaprezentował swoją trasę.

Pięciodniowe zmagania na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii 5 lutego rozpocznie płaski odcinek w prowincji Castellon. Drugi etap poprowadzi przez dwa większe podjazdy, a na koniec przygotowano krótką wspinaczkę (2,3 km; 6,4%) do stacji metrologicznej w Cullera.

Trzeci odcinek zajrzy do prowincji Alicante i ponownie może zakończyć się sprintem z peletonu, chyba że na trasie zagości silny wiatr.

Przedostatni, sobotni etap, będzie królewskim, z racji trzech podjazdów na trasie, a przede wszystkim finału w Sierra de Bernia. Ścianka, sięgająca 20%, liczy 5 kilometrów przy średnim nachyleniu blisko 12%.

Ostatni dzień to tradycyjny krótki przejazd do Walencji.

W wyścigu udział weźmie 21 zespołów, w tym 12 WorldTour. Organizator zapowiada obecność Alejandro Valverde (Movistar), Philippe’a Gilberta (Lotto Soudal), Toma Dumoulina (Jumbo-Visma), Tadeja Pogacara (UAE Team Emirates), Grega van Avermaeta (CCC Team), Daniela Martina (Israel Start-Up Nation) i ubiegłorocznego zwycięzcy Iona Izagirre (Astana).

5 lutego – etap 1: Castelló – Vila-Real (180 km)

6 lutego – etap 2: Torrent – Cullera (181 km)

7 lutego – etap 3: Orihuela – Torrevieja (175 km)

8 lutego – etap 4: Calp – Sierra de Bernia (156 km)

9 lutego – etap 5: Paterna – Valencia (98 km)

Redakcja rowery.org

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:22

28 kwietnia 2024, 17:29