Rolf Aldag dołączył do zespołu Canyon-SRAM

Rolf Aldag z kolarkami Canyon

Rolf Aldag, po czterech latach spędzonych w Dimension Data, rozpoczął całkiem nowy rozdział w swojej trenerskiej karierze w grupie Canyon-SRAM.

Aldag, który objął funkcję dyrektora sportowego, przebywa już z zawodniczkami na obozie treningowym w Maladze. Szef Canyon-SRAM, Ronny Lauke, jest mu dobrze znany ze wspólnej pracy w zespole HTC Highroad w 2008 roku.

Czuję się jak debiutant, ponieważ nie było rozsądnie wkroczyć na pokład i próbować kopiować rzeczy, które sprawdziły się u mężczyzn. Muszę więc porozmawiać z kadrą Canyon-SRAM i zdobyć jak najwięcej informacji. Nie ma powodów do zdenerwowana, mam po prostu wrażenie, że wkraczam w nowy rozdział kariery zawodowej, zwłaszcza że czekają mnie nowe zadania

– powiedział Adlag, w komunikacie prasowym zespołu.

Lauke liczy na nowe pomysły ze strony starego kolegi.

Zbudowaliśmy profesjonalny zespół, ale zawsze są rzeczy, które można poprawić, dlatego świeża perspektywa jest mile widziana. Chociaż Rolf nie posiada doświadczenia z kobiecym wydaniem naszego sportu, to jestem przekonany, że stanie się dla nas ważny, dla dalszego rozwoju i stabilności.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: