MŚ Yorkshire 2019. Aigul Gareeva złota na czasówce juniorek

Rosjanka Aigul Gareeva została w brytyjskim Harrogate mistrzynią globu w jeździe indywidualnej na czas juniorek.

Srebrny medal przypadł Holenderce Shirin van Anrooij, a brąz Brytyjce Elynor Backstedt.

Dla 18-letniej Rosjanki to kolejny sukces na polu międzynarodowym: przed rokiem została mistrzynią Starego Kontynentu w wyścigu ze startu wspólnego, a w dziesiątkach skończyła też oba wyścigi mistrzostw świata. W tym sezonie w jeździe indywidualnej na czas wywalczyła już srebro mistrzostw Europy.

Reprezentantki Polski: Natalia Krześlak i Julia Kowalska zajęły miejsca w czwartej dziesiątce.

Runda w Harrogate była techniczna i pofałdowana, w zasadzie bez elementów płaskich. Droga wznosiła się już na pierwszych 2 kilometrach (1,5 km, 3,6%), potem, na 8 kilometrze, wyrastał 1100-metrowy podjazd o średnim nachyleniu 6%. Zjazd wprowadzał na bardziej techniczną sekcję, której rozwiązaniem był wyjazd na Parliament Street, główną ulicę miasta, która na ostatnich 600 metrach także się wznosiła.

Wyniki Mistrzostw świata w kolarstwie szosowym 2019 – jazda indywidualna na czas juniorek (CM), Harrogate – Harrogate (13,8 km):