Tour de Slovaquie 2019: etap 1a. Alexander Kristoff otwiera zmagania

Alexander Kristoff (UAE-Team Emirates) wygrał pierwszy odcinek 63. Wyścigu Dookoła Słowacji.

Norweg pokonał na finiszu z peletonu duet ekipy Deceuninck-Quick-Step: Michaela Morkova i Elię Vivianiego.

138-kilometrowy odcinek wokół Bardejova zapowiadał się na sprinterskie rozdanie, gdyż na trasie nie wyrastały poważne przeszkody.

Alexandre Delettre (Delko Marseille Provence), Kenny Molly (Wallonie-Bruxelles), Ramus Wallin (Riwal), Anders Skaarseth (Uno-X), Florian Kierner (Team Feldermayr) oraz Erik Fetter (Pannon Cycling Team) sformowali ucieczkę dnia, uzyskując dwie minuty przewagi nad rozprostowującymi nogi ekipami Deceuninck-Quick-Step, Bora-hansgrohe i Groupama-FDJ.

Przewaga w finale spadła do minuty, a 40 kilometrów przed metą pracować zaczęli też kolarze CCC Team. 32 kilometry przed metą przyspieszenie trójki: Delettre'a, Wallina i Skaarsetha przedłużyło żywot akcji, ale nie na długo.

Wallin i Skaarseth zostali sami na 20 kilometrów przed metą i wytrwali 11 kilometrów. Pociągi sprinterskie akcję skasowały bez większego trudu, a sprinterski finisz, zakłócony na ostatnim kilometrze kraksą, wygrał Alexander Kristoff, notując 7. zwycięstwo w sezonie.

Wyniki etapu 1a. Tour de Slovaquie / Okolo Slovenska 2019 (2.1), Bardejov - Bardejov (138,2 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alexander KristoffUAE Team Emirates3:21:48
2.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
3.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step
4.Erik BaskaBora-hansgrohe
5.Arnaud DemareGroupama-FDJ
6.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy
7.Emīls LiepinsWallonie-Bruxelles
8.Andrea PeronTeam Novo Nordisk00:04
9.Boy van PoppelRoompot-Charles
10.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step00:08
11.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
12.Edo MaasDevelopment Team Sunweb
13.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
14.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step00:11
15.Dušan RajovicAdria Mobil00:12
16.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team00:14
17.Adrian BanaszekVoster ATS Team
18.Dominik NeumannElkov-Author Cycling Team
19.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
20.Alexandr KulikovskiyGazprom-RusVelo
21.Łukasz OwsianCCC Team
22.Jonas Iversby HvidebergUno-X Norwegian Development Team
23.Gijs van HoeckeCCC Team
24.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
25.Georg ZimmermannCCC Team
26.Nicola VenchiaruttiAndroni Giocattoli-Sidermec
27.Lukas KubisDukla Banska Bystrica
28.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy
29.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
30.Lars BoomRoompot-Charles
31.Amaro AntunesCCC Team
32.Gašper KatrasnikAdria Mobil
33.Ziga HorvatAdria Mobil
34.Aljaž JarcAdria Mobil
35.Justin JulesWallonie-Bruxelles
36.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
37.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
38.Jan BartaElkov-Author Cycling Team
39.Matej ZahalkaElkov-Author Cycling Team
40.Kamil GradekCCC Team
41.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
42.Marek CaneckyDukla Banska Bystrica
43.Julien El FaresDelko Marseille Provence
44.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
45.Tom BohliUAE Team Emirates
46.Stefan KungGroupama-FDJ
47.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
48.Justin TimmermansRoompot-Charles
49.Ziga GroseljAdria Mobil
50.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
51.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
52.Leon HeinschkeDevelopment Team Sunweb
53.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
54.Tim NabermanDevelopment Team Sunweb
55.Robert MalikSlovakia
56.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
57.Martin UrianstadUno-X Norwegian Development Team
58.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team
59.Daniel MoriczPannon Cycling Team
60.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
61.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
62.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team
63.Pieter WeeningRoompot-Charles
64.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
65.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
66.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec
67.Anton VorobyevGazprom-RusVelo
68.Fabian SteiningerTeam Felbermayr-Simplon Wels
69.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
70.Jakub VarhanovskyDukla Banska Bystrica
71.Brian KamstraTeam Novo Nordisk
72.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
73.Michal SchlegelElkov-Author Cycling Team
74.Kenny MollyWallonie-Bruxelles
75.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team
76.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
77.Martin HaringDukla Banska Bystrica
78.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
79.Leszek PlucińskiVoster ATS Team
80.Juraj SaganBora-hansgrohe
81.Matúš StocekSlovakia
82.Adrián BabicSlovakia
83.Martin SalmonDevelopment Team Sunweb
84.Tim WollenbergTeam Felbermayr-Simplon Wels
85.Michael KukrleElkov-Author Cycling Team
86.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
87.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team
88.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
89.Erik FetterPannon Cycling Team
90.Aljaž OmrzelAdria Mobil
91.Matthew BeersUAE Team Emirates
92.Rémy RochasDelko Marseille Provence
93.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles
94.Ján Andrej CullyDukla Banska Bystrica
95.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles
96.Juraj BellanDukla Banska Bystrica
97.Laurens Ten DamCCC Team
98.Petr RikunovGazprom-RusVelo
99.Martin VlcakDukla Banska Bystrica
100.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
101.Szymon KrawczykVoster ATS Team
102.Mihkel RaimIsrael Cycling Academy
103.David LozanoTeam Novo Nordisk
104.Adam StachowiakVoster ATS Team
105.Sam BrandTeam Novo Nordisk
106.Oscar GattoBora-hansgrohe
107.Riccardo ZoidlCCC Team
108.Daniel DinaPannon Cycling Team
109.Stanislav BeresSlovakia
110.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team
111.Simon CarrDelko Marseille Provence
112.Nils SinschekDevelopment Team Sunweb
113.Mateusz GrabisVoster ATS Team
114.Franklin SixWallonie-Bruxelles
115.Juraj LajchaSlovakia
116.Rory SutherlandUAE Team Emirates
117.Alois KankovskyElkov-Author Cycling Team
118.Alexandre DelettreDelko Marseille Provence
119.David KaskoSlovakia
120.Alexis RenardIsrael Cycling Academy
121.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy
122.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
123.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ00:50
124.Andras ForrayPannon Cycling Team00:52
125.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ00:59
126.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ01:14
127.Umberto PoliTeam Novo Nordisk01:17
128.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles01:19
129.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
130.Jon BozicAdria Mobil01:24
131.Paweł FranczakVoster ATS Team
132.Mamyr StashGazprom-RusVelo01:36
133.Guy SagivIsrael Cycling Academy
134.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels01:40
135.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step01:57
136.Miklos SzaboPannon Cycling Team
137.Gergő OroszPannon Cycling Team
138.Jesper AsselmanRoompot-Charles00:14
139.Maurits LammertinkRoompot-Charles
140.David GauduGroupama-FDJ01:57
141.Niklas MarklDevelopment Team Sunweb00:14
142.František SisrElkov-Author Cycling Team
143.Maciej BodnarBora-hansgrohe
144.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
145.Richard ComaSlovakia03:28
146.Ludvig Anton WackerDevelopment Team Sunweb06:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: