Vuelta a Espana 2019: etap 10 – przekroje/mapki

Zapowiedź 10. etapu Vuelta a Espana 2019. 3 września: Jurançon – Pau (36,2 km; jazda indywidualna na czas).

Drugi tydzień ścigania na Vuelta a Espana rozpocznie samotna walka z czasem, jedyna taka na trasie tegorocznego wyścigu. Zostanie rozegrana nie w Hiszpanii, a po drugiej stronie Pirenejów, we francuskim Pau.

Dwa miesiące temu na ulicach XII wiecznego miasta odbyła się również czasówka Tour de France, a najlepszy okazał się Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step), na 27 kilometrach wyprzedzając Gerainta Thomasa (Team Ineos) i Thomasa de Gendta (Lotto Soudal). Tym razem trasa jest dłuższa i liczy ponad 36 kilometrów, lecz to znów faworyci powinni walczyć o czołowe lokaty.

Rampa startowa znajdzie się w miasteczku Jurançon, w okolicach którego rozciągają się winnice, a zebrane białe winogrona są używane do produkcji lokalnego wina.

Należy zaznaczyć, że przygotowany przez organizatora profil nie odzwierciedla dobrze terenu, po którym tak naprawdę pojadą kolarze. Tuż po starcie czeka bowiem podjazd w miejscowości Beauvallon o długości 2,4 kilometra i średnim nachyleniu 6,8%. Kolejne dziewięć kilometrów poprowadzą po nieco pofałdowanym terenie, na nim znajduje się pierwszy punkt pomiaru czasu, a po nim stopniowy zjazd, następnie, po chwili płaskiego, czeka druga wspinaczka, do Saint-Faust. Na odcinku 3,5 kilometra nachylenie wyniesie średnio 4,8%, momentami skoczy nawet do 14%.

Szosa cały czas będzie wąska i w średnim, lecz nie najgorszym stanie, a na drugiej górce jeszcze bardziej się zwęzi.

Po szerszym zjeździe kolarze pokręcą się trochę po dolince niewielkiej rzeki Les Hiès, by następnie skierować się do centrum Pau. Tym razem zrezygnowano ze stromej ścianki Rue Mulot, na metę poprowadzi odcinek “fałszywego płaskiego”. Na ulicach miasta czekają trzy zakręty o 90 stopni.

Na tym odcinku w zwycięstwo celować powinien Primoz Roglic (Jumbo-Visma), który powiększyć będzie chciał przewagę nad rywalami w walce o czerwoną koszulkę. Specjalnie do tej próby przygotowują się Tony Martin (Jumbo-Visma) oraz Patrick Bevin (CCC Team), który w lipcu nie dociągnął do Pau, wcześniej rezygnując z powodu kontuzji. Niezłe wyniki mogą wykręcić również Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Ion Izagirre i Nelson Oliveira (obaj Movistar Team), Jakob Fuglsang (Astana) czy Alejandro Valverde (Movistar Team).

Lista startowa:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.HOFSTEDE LennardTEAM JUMBO – VISMA13.41
2.BERNAS PawełCCC TEAM13.42
3.BENAVIDES Juan Sebastian MolanoUAE TEAM EMIRATES13.43
4.TROIA OlivieroUAE TEAM EMIRATES13.44
5.MATOS NunoBURGOS BH13.45
6.ARCHBOLD ShaneBora – HANSGROHE13.46
7.MARTIN TonyTEAM JUMBO – VISMA13.47
8.JAKOBSEN FabioDECEUNINCK – QUICK – STEP13.48
9.WALSCHEID Maximilian RichardTEAM SUNWEB13.49
10.POWER RobTEAM SUNWEB13.50
11.RENDON Fernando GaviriaUAE TEAM EMIRATES13.51
12.BOARO ManueleASTANA PRO TEAM13.52
13.SAJNOK SzymonCCC TEAM13.53
14.BENNETT SamBora – HANSGROHE13.54
15.RICHEZE Maximiliano ArielDECEUNINCK – QUICK – STEP13.55
16.KIRYIENKA VasilTEAM Ineos13.56
17.KALPARSORO Aritz BaguesEUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS13.57
18.IZAGA Jon AberasturiCAJA RURAL – SEGUROS RGA13.58
19.WALLAYS JelleLOTTO SOUDAL13.59
20.HAUSSLER HeinrichBAHRAIN – MERIDA14.00
21.SARREAU MarcGROUPAMA – FDJ14.01
22.GOETHEM Brian VanLOTTO SOUDAL14.02
23.KUZNETSOV ViacheslavTEAM KATUSHA ALPECIN14.03
24.ARASHIRO YukiyaBAHRAIN – MERIDA14.04
25.REIJNEN KielTREK – SEGAFREDO14.05
26.NOVAK DomenBAHRAIN – MERIDA14.06
27.BARTA WilliamCCC TEAM14.07
28.OWEN LoganEF EDUCATION FIRST14.08
29.DEGENKOLB JohnTREK – SEGAFREDO14.09
30.MARDONES Luis Angel MateCOFIDIS, SOLUTIONS CREDITS14.10
31.GALVEZ Jorge CuberoBURGOS BH14.11
32.SAMITIER Sergio SamitierEUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS14.12
33.STANNARD IanTEAM Ineos14.13
34.VENTER JacoTEAM DIMENSION DATA14.14
35.KIRSCH AlexTREK – SEGAFREDO14.15
36.HOOYDONCK Nathan VanCCC TEAM14.16
37.DRUCKER Jean-pierreBora – HANSGROHE14.17
38.CARDA Oscar CabedoBURGOS BH14.18
39.TILLER Rasmus FossumTEAM DIMENSION DATA14.19
40.HERNANDEZ Diego RubioBURGOS BH14.20
41.PEDERSEN Casper PhillipTEAM SUNWEB14.21
42.MARTINEZ Jonathan LastraCAJA RURAL – SEGUROS RGA14.22
43.DOCKER MitchellEF EDUCATION FIRST14.23
44.BEWLEY SamMITCHELTON – SCOTT14.24
45.CAPECCHI ErosDECEUNINCK – QUICK – STEP14.25
46.RODRIGUEZ Gonzalo SerranoCAJA RURAL – SEGUROS RGA14.26
47.MUELA Jesus EzquerraBURGOS BH14.27
48.THEUNS EdwardTREK – SEGAFREDO14.28
49.TOUZE DamienCOFIDIS, SOLUTIONS CREDITS14.29
50.MARCATO MarcoUAE TEAM EMIRATES14.30
51.MEZGEC LukaMITCHELTON – SCOTT14.31
52.PIBERNIK LukaBAHRAIN – MERIDA14.32
53.SMITH DionMITCHELTON – SCOTT14.33
54.ALBERDI Francisco Jose VentosoCCC TEAM14.34
55.GONCALVES DomingosCAJA RURAL – SEGUROS RGA14.35
56.BATTAGLIN EnricoTEAM KATUSHA ALPECIN14.36
57.THOMAS BenjaminGROUPAMA – FDJ14.37
58.ARCAS JorgeMOVISTAR TEAM14.38
59.BOL JetseBURGOS BH14.39
60.BENITO Hector SaezEUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS14.40
61.DECLERCQ TimDECEUNINCK – QUICK – STEP14.41
62.SMIT Willem JakobusTEAM KATUSHA ALPECIN14.42
63.SCHULTZ NicholasMITCHELTON – SCOTT14.43
64.RUIZ Angel MadrazoBURGOS BH14.44
65.DOULL OwainTEAM Ineos14.45
66.DILLIER SilvanAG2R LA MONDIALE14.46
67.CAVAGNA RemiDECEUNINCK – QUICK – STEP14.47
68.STORER MichaelTEAM SUNWEB14.48
69.ARAGON Fernando BarceloEUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS14.49
70.DEBA Alexander AranburuCAJA RURAL – SEGUROS RGA14.50
71.HAGEN Edvald BoassonTEAM DIMENSION DATA14.51
72.ROSSETTO StephaneCOFIDIS, SOLUTIONS CREDITS14.52
73.CHERNETSKII SergeiCAJA RURAL – SEGUROS RGA14.53
74.SEIGLE RomainGROUPAMA – FDJ14.54
75.ERVITI ImanolMOVISTAR TEAM14.55
76.MORABITO SteveGROUPAMA – FDJ14.56
77.VILELA RicardoBURGOS BH14.57
78.POLJAŃSKI PawełBora – HANSGROHE14.58
79.HERRADA JoseCOFIDIS, SOLUTIONS CREDITS14.59
80.ARNDT NikiasTEAM SUNWEB15.00
81.BARTHE CyrilEUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS15.01
82.MOSCA JacopoTREK – SEGAFREDO15.02
83.HOWSON DamienMITCHELTON – SCOTT15.03
84.CONTI ValerioUAE TEAM EMIRATES15.04
85.VANHOUCKE HarmLOTTO SOUDAL15.05
86.INSAUSTI Gorka IzagirreASTANA PRO TEAM15.06
87.GODON DorianAG2R LA MONDIALE15.07
88.MATARRANZ Omar FraileASTANA PRO TEAM15.08
89.CATALDO DarioASTANA PRO TEAM15.09
90.DLAMINI NicholasTEAM DIMENSION DATA15.10
91.KOCH JonasCCC TEAM15.11
92.STYBAR ZdenekDECEUNINCK – QUICK – STEP15.12
93.LUDVIGSSON TobiasGROUPAMA – FDJ15.13
94.KOCHETKOV PavelTEAM KATUSHA ALPECIN15.14
95.VENTURINI ClementAG2R LA MONDIALE15.15
96.MARCZYŃSKI TomaszLOTTO SOUDAL15.16
97.PADUN MarkBAHRAIN – MERIDA15.17
98.PUCCIO SalvatoreTEAM Ineos15.18
99.ARMEE SanderLOTTO SOUDAL15.19
100.CRAS SteffTEAM KATUSHA ALPECIN15.20
101.ARMIRAIL BrunoGROUPAMA – FDJ15.21
102.BEVIN PatrickCCC TEAM15.22
103.HANSEN JesperCOFIDIS, SOLUTIONS CREDITS15.23
104.OLIVEIRA NelsonMOVISTAR TEAM15.24
105.CHEVRIER ClementAG2R LA MONDIALE15.25
106.JAUREGUI QuentinAG2R LA MONDIALE15.26
107.GENDT Thomas DeLOTTO SOUDAL15.27
108.BELLON Sergio PardillaCAJA RURAL – SEGUROS RGA15.28
109.GILBERT PhilippeDECEUNINCK – QUICK – STEP15.29
110.SANDE Tosh van DerLOTTO SOUDAL15.30
111.HURTADO Jhon Darwin AtapumaCOFIDIS, SOLUTIONS CREDITS15.31
112.CRADDOCK G LawsonEF EDUCATION FIRST15.32
113.GROSSSCHARTNER FelixBora – HANSGROHE15.33
114.HART Tao GeogheganTEAM Ineos15.34
115.KING BenjaminTEAM DIMENSION DATA15.35
116.ROJAS JoseMOVISTAR TEAM15.36
117.PEDRERO AntonioMOVISTAR TEAM15.37
118.FABBRO MatteoTEAM KATUSHA ALPECIN15.38
119.GRMAY Tsgabu GebremaryamMITCHELTON – SCOTT15.39
120.MONTOYA Sergio Luis HenaoUAE TEAM EMIRATES15.40
121.BIDARD FrancoisAG2R LA MONDIALE15.41
122.SEGUROLA Mikel IturriaEUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS15.42
123.GOMEZ Sebastian HenaoTEAM Ineos15.43
124.POELS WoutTEAM Ineos15.44
125.HERRADA JesusCOFIDIS, SOLUTIONS CREDITS15.45
126.ARU FabioUAE TEAM EMIRATES15.46
127.DAVID DE LA CRUZ MELGAREJOTEAM Ineos15.47
128.O’CONNOR BenTEAM DIMENSION DATA15.48
129.SANCHEZ Luis LeonASTANA PRO TEAM15.49
130.GHEBREIGZABHIER AmanuelTEAM DIMENSION DATA15.50
131.GARCIA Daniel NavarroTEAM KATUSHA ALPECIN15.51
132.KUSS SeppTEAM JUMBO – VISMA15.52
133.TUSVELD MartijnTEAM SUNWEB15.53
134.POWLESS NeilsonTEAM JUMBO – VISMA15.54
135.ETXEGIBEL Mikel BizkarraEUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS15.55
136.EG NiklasTREK – SEGAFREDO15.56
137.BOUCHARD GeoffreyAG2R LA MONDIALE15.57
138.BRAMBILLA GianlucaTREK – SEGAFREDO15.58
139.MEINTJES LouisTEAM DIMENSION DATA15.59
140.MARTIN Cristian RodriguezCAJA RURAL – SEGUROS RGA16.00
141.STETINA PeterTREK – SEGAFREDO16.01
142.LATOUR PierreAG2R LA MONDIALE16.02
143.FRANKINY KilianGROUPAMA – FDJ16.03
144.GESINK RobertTEAM JUMBO – VISMA16.04
145.POVEDA Daniel Felipe MartinezEF EDUCATION FIRST16.05
146.KNOX JamesDECEUNINCK – QUICK – STEP16.06
147.SOLER MarcMOVISTAR TEAM16.07
148.GUERREIRO RubenTEAM KATUSHA ALPECIN16.09
149.FUGLSANG JakobASTANA PRO TEAM16.11
150.GARAICOECHEA Oscar RodriguezEUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS16.13
151.INSAUSTI Ion IzaguirreASTANA PRO TEAM16.15
152.BENNETT GeorgeTEAM JUMBO – VISMA16.17
153.RUBIO Jhoan Esteban ChavesMITCHELTON – SCOTT16.19
154.GARCIA Sergio Andres HiguitaEF EDUCATION FIRST16.21
155.PERNSTEINER HermannBAHRAIN – MERIDA16.23
156.ITURRALDE Mikel NieveMITCHELTON – SCOTT16.25
157.TEUNS DylanBAHRAIN – MERIDA16.27
158.KELDERMAN WilcoTEAM SUNWEB16.29
159.MAJKA RafałBora – HANSGROHE16.31
160.EDET NicolasCOFIDIS, SOLUTIONS CREDITS16.33
161.HAGEN Carl FredrikLOTTO SOUDAL16.35
162.POGACAR TadejUAE TEAM EMIRATES16.37
163.VALVERDE AlejandroMOVISTAR TEAM16.39
164.MORENO Miguel Angel LopezASTANA PRO TEAM16.41
165.ROGLIC PrimozTEAM JUMBO – VISMA16.43
166.QUINTANA NairoMOVISTAR TEAM16.45

Transmisja w stacji Eurosport 1, godz. 15:00.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: