Tour du Poitou-Charentes 2019: etap 5. Andrea Pasqualon wykorzystał szansę

Christophe Laporte (Cofidis) zwyciężył w wyścigu Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine. Ostatni odcinek należał do Andrea Pasqualona (Wanty – Gobert).

Włoch na finiszu okazał się lepszy od Davida Cimolai (Israel Cycling Academy) i Anthony’ego Rouxa (Groupama – FDJ).

Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence) ukończył zmagania na 65. pozycji.

Wyniki 5. etapu Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine 2019 (2.1), Aigre - Poitiers (167,4 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team3:45:36
2.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
3.Anthony RouxGroupama-FDJ
4.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
5.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
6.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic
7.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
8.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF
9.Tony HurelSt Michel-Auber93
10.Pierre BarbierNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
11.Daniel Viejo JoséEuskadi Basque Country-Murias
12.Ziga JermanGroupama-FDJ
13.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
14.Colin JoyceRally UHC Cycling
15.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
16.Bram WeltenTeam Arkéa Samsic
17.Rudy MolardGroupama-FDJ
18.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias
19.Edgar PintoW52 / FC Porto
20.Enrico BarbinBardiani-CSF
21.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
22.Flavien MaureletSt Michel-Auber93
23.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
24.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles
25.Lorenzo RotaBardiani-CSF
26.Brandon McnultyRally UHC Cycling
27.Christophe LaporteCofidis, Solutions Crédits
28.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic
29.Marco BenfattoAndroni Giocattoli-Sidermec
30.Maxime ChevalierVital Concept-B&B Hotels
31.Brenton JonesDelko Marseille Provence
32.Guy NivIsrael Cycling Academy
33.Gustavo CesarW52 / FC Porto
34.Ricardo MestreW52 / FC Porto
35.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie
36.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
37.Benoît JarrierTeam Arkéa Samsic
38.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
39.Miles ScotsonGroupama-FDJ
40.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic
41.Yoann PaillotSt Michel-Auber93
42.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence
43.Evaldas SiskeviciusDelko Marseille Provence
44.Tony GallopinAG2R La Mondiale
45.Alexis GuerinDelko Marseille Provence
46.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
47.Clément CariseyIsrael Cycling Academy
48.Lorrenzo ManzinVital Concept-B&B Hotels
49.Damien GaudinTeam Total Direct Energie
50.Florentin Lecamus-lambertTeam Arkéa Samsic
51.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy
52.Jaakko HanninenAG2R La Mondiale
53.Ryan AndersonRally UHC Cycling
54.Marco MinnaardWanty-Gobert Cycling Team
55.Sebastián MoraCaja Rural-Seguros RGA
56.Samuel José CaldeiraW52 / FC Porto
57.Franklin SixWallonie-Bruxelles
58.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles
59.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
60.Laurens HuysWallonie-Bruxelles
61.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles
62.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA
63.Mauricio MoreiraCaja Rural-Seguros RGA01:05
64.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits01:14
65.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy01:19
66.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie01:28
67.Daniel SaviniBardiani-CSF
68.Mattia VielAndroni Giocattoli-Sidermec
69.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec
70.Andrea GuardiniBardiani-CSF01:38
71.Morne van NiekerkSt Michel-Auber93
72.Alan RiouTeam Arkéa Samsic
73.Alo JakinSt Michel-Auber93
74.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie
75.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie
76.Julien DuvalAG2R La Mondiale
77.Matteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec
78.Axel DomontAG2R La Mondiale
79.Alexander CatafordIsrael Cycling Academy
80.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale
81.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
82.Ander BarrenetxeaEuskadi Basque Country-Murias
83.João RodriguesW52 / FC Porto
84.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA
85.Juan Antonio Lopez-cozarEuskadi Basque Country-Murias
86.Alexis RenardIsrael Cycling Academy
87.Kenny MollyWallonie-Bruxelles02:10
88.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ02:33
89.Svein TuftRally UHC Cycling
90.Francesco RomanoBardiani-CSF
91.Giovanni CarboniBardiani-CSF
92.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence
93.Julen IrizarEuskadi Basque Country-Murias
94.Geoffrey SoupeCofidis, Solutions Crédits02:37
95.Romain FeilluSt Michel-Auber9303:28
96.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits
97.Antoine DuchesneGroupama-FDJ03:44
98.Matteo Dal-cinRally UHC Cycling04:06
99.John MurphyRally UHC Cycling
100.Yoann BagotVital Concept-B&B Hotels04:47
101.Maxime CamVital Concept-B&B Hotels07:13
102.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie
103.Theo DelacroixWanty-Gobert Cycling Team08:46
104.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA
105.Thomas VaubourzeixNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
106.Ramūnas NavardauskasDelko Marseille Provence
107.Ludwig de WinterWanty-Gobert Cycling Team

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Christophe LaporteCofidis, Solutions Crédits15:04:36
2.Tony GallopinAG2R La Mondiale00:33
3.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie00:41
4.Miles ScotsonGroupama-FDJ00:44
5.Yoann PaillotSt Michel-Auber9300:54
6.Alexis GougeardAG2R La Mondiale00:56
7.Brandon McnultyRally UHC Cycling00:59
8.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy01:07
9.Damien GaudinTeam Total Direct Energie01:15
10.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic01:18
11.Colin JoyceRally UHC Cycling01:31
12.Clément CariseyIsrael Cycling Academy01:35
13.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team01:40
14.Maxime ChevalierVital Concept-B&B Hotels01:41
15.Gustavo CesarW52 / FC Porto01:42
16.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic01:47
17.Alexis GuerinDelko Marseille Provence01:55
18.Ricardo MestreW52 / FC Porto02:05
19.Ryan AndersonRally UHC Cycling02:07
20.Benoît JarrierTeam Arkéa Samsic02:13
21.Evaldas SiskeviciusDelko Marseille Provence
22.Rudy MolardGroupama-FDJ02:18
23.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team02:21
24.Samuel José CaldeiraW52 / FC Porto02:24
25.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec02:25
26.Sebastián MoraCaja Rural-Seguros RGA02:28
27.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles02:34
28.Franklin SixWallonie-Bruxelles02:38
29.Edgar PintoW52 / FC Porto02:46
30.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF03:00
31.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie03:03
32.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic03:07
33.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec03:08
34.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy03:09
35.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits03:14
36.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole03:19
37.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole03:22
38.Enrico BarbinBardiani-CSF03:29
39.Guy NivIsrael Cycling Academy03:58
40.Alexander CatafordIsrael Cycling Academy04:00
41.Julien DuvalAG2R La Mondiale04:07
42.Morne van NiekerkSt Michel-Auber9304:09
43.Flavien MaureletSt Michel-Auber9304:11
44.Bram WeltenTeam Arkéa Samsic04:17
45.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias04:25
46.Brenton JonesDelko Marseille Provence04:31
47.Daniel Viejo JoséEuskadi Basque Country-Murias04:39
48.Kenny MollyWallonie-Bruxelles04:42
49.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole04:48
50.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy04:50
51.Alan RiouTeam Arkéa Samsic04:53
52.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA04:58
53.Giovanni CarboniBardiani-CSF05:23
54.Ziga JermanGroupama-FDJ05:35
55.Tony HurelSt Michel-Auber9305:49
56.Matteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec06:01
57.Anthony RouxGroupama-FDJ06:04
58.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits06:15
59.Marco MinnaardWanty-Gobert Cycling Team06:21
60.Jaakko HanninenAG2R La Mondiale06:23
61.Alo JakinSt Michel-Auber9306:47
62.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA06:48
63.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles07:22
64.John MurphyRally UHC Cycling07:43
65.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence08:03
66.Lorrenzo ManzinVital Concept-B&B Hotels08:30
67.Marco BenfattoAndroni Giocattoli-Sidermec08:42
68.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale09:36
69.Lorenzo RotaBardiani-CSF09:38
70.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale09:44
71.Andrea GuardiniBardiani-CSF09:59
72.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole10:00
73.Svein TuftRally UHC Cycling10:12
74.Laurens HuysWallonie-Bruxelles10:14
75.Antoine DuchesneGroupama-FDJ10:21
76.Geoffrey SoupeCofidis, Solutions Crédits10:31
77.Alexis RenardIsrael Cycling Academy10:49
78.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie10:50
79.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles11:10
80.Juan Antonio Lopez-cozarEuskadi Basque Country-Murias11:13
81.Pierre BarbierNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole12:01
82.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ12:17
83.Mattia VielAndroni Giocattoli-Sidermec12:22
84.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence12:29
85.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole12:50
86.Ramūnas NavardauskasDelko Marseille Provence13:12
87.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie14:13
88.Daniel SaviniBardiani-CSF14:18
89.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA14:23
90.Julen IrizarEuskadi Basque Country-Murias15:00
91.João RodriguesW52 / FC Porto15:32
92.Maxime CamVital Concept-B&B Hotels15:36
93.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie16:35
94.Theo DelacroixWanty-Gobert Cycling Team16:45
95.Francesco RomanoBardiani-CSF16:51
96.Axel DomontAG2R La Mondiale17:54
97.Mauricio MoreiraCaja Rural-Seguros RGA19:47
98.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec20:57
99.Florentin Lecamus-lambertTeam Arkéa Samsic21:01
100.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie23:05
101.Matteo Dal-cinRally UHC Cycling23:38
102.Romain FeilluSt Michel-Auber9324:09
103.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA29:35
104.Yoann BagotVital Concept-B&B Hotels30:30
105.Thomas VaubourzeixNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole31:03
106.Ander BarrenetxeaEuskadi Basque Country-Murias36:58
107.Ludwig de WinterWanty-Gobert Cycling Team37:20

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: