Filippo Ganna (Team Ineos) wygrał w Hadze szósty odcinek BinckBank Tour, jazdę indywidualną na czas.
Mistrz Włoch w tej konkurencji na odcinku 8 kilometrów w administracyjnej stolicy Holandii zapisał wynik lepszy o 5 sekund od swojego rodaka Edoardo Affiniego (Mitchelton-Scott) oraz o 8 sekund lepszy od Holendra Josa van Emdena (Jumbo-Visma).
Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Belg Tim Wellens (Lotto Soudal).
Trasa czasówki była płaska, kolarze mierzyli się z ośmioma zakrętami i jednym nawrotem. Punktem odniesienia dla sporej grupy zawodników był wynik Filippo Ganny. Mistrz Włoch, startujący w barwach grupy Ineos, popisał się umiejętnościami wyniesionymi z toru i zegar zatrzymał po 9 minutach i 16 sekundach.
Do kolarza brytyjskiej ekipy zbliżył się Edoardo Affini (Mitchelton-Scott), więcej zabrakło natomiast Bobowi Jungelsowi (Deceuninck-Quick-Step).
Pecha mieli kolarze startujący w końcówce, gdyż deszcz spadł w momencie gdy na trasę ruszał mistrz Szwajcarii Stefan Küng (Groupama-FDJ). Czasu Ganny nikomu nie udało się poprawić, a w dziesiątce zmieścił się za to lider wyścigu, Tim Wellens.
🎥 Highlights of the time trial of @GannaFilippo (@TeamINEOS), the current leader. 45 riders still have to complete their time trial. #BinckBankTour pic.twitter.com/2c709WqXwg
— BinckBank Tour (@BinckBankTour) August 17, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Filippo Ganna | Team Ineos | 09:16 |
2. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 00:05 |
3. | Jos Van Emden | Jumbo-Visma | 00:08 |
4. | Stefan Küng | Groupama-FDJ | 00:11 |
5. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | 00:15 |
6. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 00:16 |
7. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
8. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
9. | Laurens De Plus | Jumbo-Visma | 00:18 |
10. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 00:20 |
11. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
12. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
13. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 00:21 |
14. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
15. | Jasha Sütterlin | Movistar Team | 00:23 |
16. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | 00:24 |
17. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
18. | Greg Van Avermaet | CCC Team | 00:25 |
19. | Sep Vanmarcke | EF Education First | |
20. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
21. | Josef Cerný | CCC Team | |
22. | Dylan Van Baarle | Team Ineos | 00:26 |
23. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 00:27 |
24. | Iván García Cortina | Bahrain-Merida | |
25. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 00:28 |
26. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 00:29 |
27. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
28. | Gijs Van Hoecke | CCC Team | |
29. | Simon Clarke | EF Education First | 00:30 |
30. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
31. | Michael Valgren | Dimension Data | 00:31 |
32. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
33. | Julius van Den Berg | EF Education First | 00:32 |
34. | Arnaud Démare | Groupama-FDJ | |
35. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | 00:33 |
36. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
37. | Guillaume Van Keirsbulck | CCC Team | |
38. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 00:34 |
39. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
40. | Ryan Gibbons | Dimension Data | 00:35 |
41. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | |
42. | Lukas Pöstlberger | Bora-hansgrohe | |
43. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 00:36 |
44. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
45. | Florian Sénéchal | Deceuninck-Quick Step | 00:37 |
46. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
47. | Reinardt Janse Van Rensburg | Dimension Data | |
48. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | |
49. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | 00:38 |
50. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | |
51. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 00:39 |
52. | Michael Schär | CCC Team | 00:40 |
53. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | |
54. | Lars Boom | Roompot-Charles | |
55. | Senne Leysen | Roompot-Charles | |
56. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
57. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
58. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 00:41 |
59. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 00:42 |
60. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
61. | Reto Hollenstein | Katusha-Alpecin | |
62. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 00:43 |
63. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
64. | Mitchell Docker | EF Education First | 00:44 |
65. | Julien Vermote | Dimension Data | 00:45 |
66. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | |
67. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
68. | Alex Frame | Trek-Segafredo | 00:46 |
69. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
70. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | 00:47 |
71. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | |
72. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | |
73. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 00:48 |
74. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 00:49 |
75. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
76. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | |
77. | Lluís Mas | Movistar Team | 00:50 |
78. | Boris Vallée | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:51 |
79. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
80. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | |
81. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:52 |
82. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
83. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | 00:53 |
84. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
85. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
86. | Jürgen Roelandts | Movistar Team | |
87. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | |
88. | Grega Bole | Bahrain-Merida | 00:54 |
89. | Angelo Tulik | Team Total Direct Energie | |
90. | Michał Gołaś | Team Ineos | 00:55 |
91. | Christian Knees | Team Ineos | 00:56 |
92. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 00:57 |
93. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
94. | Sacha Modolo | EF Education First | |
95. | Jaime Castrillo | Movistar Team | |
96. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
97. | Thomas Boudat | Team Total Direct Energie | 00:59 |
98. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | |
99. | Baptiste Planckaert | Wallonie-Bruxelles | 01:00 |
100. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 01:01 |
101. | Jakub Mareczko | CCC Team | |
102. | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | 01:02 |
103. | Kristoffer Halvorsen | Team Ineos | |
104. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
105. | Héctor Carretero | Movistar Team | 01:03 |
106. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | |
107. | Dries Van Gestel | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:04 |
108. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:05 |
109. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
110. | Alexandre Pichot | Team Total Direct Energie | 01:06 |
111. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 01:08 |
112. | Laurens De Vreese | Astana Pro Team | |
113. | Fumiyuki Beppu | Trek-Segafredo | 01:09 |
114. | Leonardo Basso | Team Ineos | |
115. | Milan Menten | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:10 |
116. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 01:11 |
117. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
118. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 01:12 |
119. | Jan-Willem Van Schip | Roompot-Charles | 01:13 |
120. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 01:14 |
121. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 01:15 |
122. | Mark Renshaw | Dimension Data | |
123. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:16 |
124. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:18 |
125. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | |
126. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 01:19 |
127. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | 01:20 |
128. | Boy Van Poppel | Roompot-Charles | |
129. | Aimé De Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
130. | Lionel Taminiaux | Wallonie-Bruxelles | 01:21 |
131. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | |
132. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:23 |
133. | Roy Curvers | Team Sunweb | 01:24 |
134. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | 01:25 |
135. | Artyom Zakharov | Astana Pro Team | 01:26 |
136. | Stijn Steels | Roompot-Charles | |
137. | Brian Van Goethem | Lotto Soudal | 01:27 |
138. | Carlos Verona | Movistar Team | 01:28 |
139. | Aksel Nõmmela | Wallonie-Bruxelles | 01:29 |
140. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 01:31 |
141. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | |
142. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 01:40 |
143. | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | 01:44 |
DNS | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | |
DNS | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
DNS | Moreno Hofland | EF Education First |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 17:37:10 |
2. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 00:08 |
3. | Laurens De Plus | Jumbo-Visma | 00:12 |
4. | Stefan Küng | Groupama-FDJ | 00:40 |
5. | Iván García Cortina | Bahrain-Merida | 00:43 |
6. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 00:45 |
7. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
8. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | 00:49 |
9. | Michael Valgren | Dimension Data | 00:53 |
10. | Greg Van Avermaet | CCC Team | 00:54 |
11. | Sep Vanmarcke | EF Education First | |
12. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 00:55 |
13. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 00:57 |
14. | Simon Clarke | EF Education First | 00:59 |
15. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
16. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 01:03 |
17. | Reinardt Janse Van Rensburg | Dimension Data | 01:06 |
18. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 01:07 |
19. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 01:12 |
20. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
21. | Lukas Pöstlberger | Bora-hansgrohe | 02:32 |
22. | Dylan Van Baarle | Team Ineos | 02:40 |
23. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 02:45 |
24. | Florian Sénéchal | Deceuninck-Quick Step | 02:55 |
25. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
26. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | 02:56 |
27. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 03:03 |
28. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | 03:04 |
29. | Michał Gołaś | Team Ineos | 03:13 |
30. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | 03:39 |
31. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 04:37 |
32. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 05:20 |
33. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 05:22 |
34. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | 05:39 |
35. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 05:40 |
36. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 05:41 |
37. | Josef Cerný | CCC Team | 05:43 |
38. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | 05:47 |
39. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 05:50 |
40. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 06:04 |
41. | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | 06:08 |
42. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | 06:29 |
43. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 07:50 |
44. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 07:51 |
45. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 09:08 |
46. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 09:36 |
47. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 09:53 |
48. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | 10:16 |
49. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 10:56 |
50. | Carlos Verona | Movistar Team | 11:00 |
51. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 11:16 |
52. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | |
53. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 11:32 |
54. | Michael Schär | CCC Team | 11:44 |
55. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 11:50 |
56. | Senne Leysen | Roompot-Charles | 11:51 |
57. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 11:52 |
58. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | 11:58 |
59. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | 12:02 |
60. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | 12:08 |
61. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | 12:12 |
62. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 12:16 |
63. | Milan Menten | Sport Vlaanderen-Baloise | 12:21 |
64. | Filippo Ganna | Team Ineos | |
65. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | 12:36 |
66. | Mitchell Docker | EF Education First | 13:01 |
67. | Jasha Sütterlin | Movistar Team | 13:32 |
68. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 13:46 |
69. | Jos Van Emden | Jumbo-Visma | 14:12 |
70. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 14:20 |
71. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 14:29 |
72. | Aimé De Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 14:50 |
73. | Angelo Tulik | Team Total Direct Energie | 14:57 |
74. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | 15:11 |
75. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 15:24 |
76. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 15:26 |
77. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 15:27 |
78. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 15:28 |
79. | Guillaume Van Keirsbulck | CCC Team | |
80. | Gijs Van Hoecke | CCC Team | 15:32 |
81. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 15:33 |
82. | Ryan Gibbons | Dimension Data | 15:38 |
83. | Lars Boom | Roompot-Charles | 15:43 |
84. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 15:45 |
85. | Julien Vermote | Dimension Data | 15:48 |
86. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 15:52 |
87. | Lluís Mas | Movistar Team | 15:53 |
88. | Boris Vallée | Wanty-Gobert Cycling Team | 15:54 |
89. | Jürgen Roelandts | Movistar Team | 15:56 |
90. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
91. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
92. | Christian Knees | Team Ineos | 15:59 |
93. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 16:00 |
94. | Thomas Boudat | Team Total Direct Energie | 16:02 |
95. | Jakub Mareczko | CCC Team | 16:04 |
96. | Kristoffer Halvorsen | Team Ineos | 16:05 |
97. | Leonardo Basso | Team Ineos | 16:12 |
98. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 16:17 |
99. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert Cycling Team | 16:21 |
100. | Boy Van Poppel | Roompot-Charles | 16:23 |
101. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | 16:26 |
102. | Artyom Zakharov | Astana Pro Team | 16:29 |
103. | Aksel Nõmmela | Wallonie-Bruxelles | 16:32 |
104. | Jan-Willem Van Schip | Roompot-Charles | 16:36 |
105. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 16:42 |
106. | Reto Hollenstein | Katusha-Alpecin | 16:57 |
107. | Sacha Modolo | EF Education First | 17:05 |
108. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 17:12 |
109. | Fumiyuki Beppu | Trek-Segafredo | 17:16 |
110. | Stijn Steels | Roompot-Charles | |
111. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | 17:28 |
112. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 17:40 |
113. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 17:43 |
114. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | 17:47 |
115. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | 17:48 |
116. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 17:54 |
117. | Brian Van Goethem | Lotto Soudal | 18:02 |
118. | Gestel Dries Van | Sport Vlaanderen-Baloise | 18:26 |
119. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
120. | Mark Renshaw | Dimension Data | 18:34 |
121. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | 19:34 |
122. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | 20:16 |
123. | Alex Frame | Trek-Segafredo | 20:26 |
124. | Laurens De Vreese | Astana Pro Team | 20:38 |
125. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 20:54 |
126. | Arnaud Démare | Groupama-FDJ | 21:00 |
127. | Héctor Carretero | Movistar Team | 21:04 |
128. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 21:07 |
129. | Roy Curvers | Team Sunweb | 21:18 |
130. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 21:26 |
131. | Lionel Taminiaux | Wallonie-Bruxelles | 21:34 |
132. | Julius van Den Berg | EF Education First | 21:53 |
133. | Baptiste Planckaert | Wallonie-Bruxelles | 21:54 |
134. | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | 24:05 |
135. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | 24:42 |
136. | Grega Bole | Bahrain-Merida | 25:53 |
137. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 29:50 |
138. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 31:50 |
139. | Jaime Castrillo | Movistar Team | 33:17 |
140. | Alexandre Pichot | Team Total Direct Energie | 33:36 |
141. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | 36:16 |
142. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | 36:32 |
143. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 37:12 |