Torowy Puchar Świata 2018/2019 #5. Trzy medale Polaków

W nowozelandzkim Cambridge rozegrana została piąta seria torowego Pucharu Świata. Polacy z antypodów wracają z trzema medalami.

Torowy Puchar Świata na sezon 2018/2019 powoli dobiega końca. W minionych dniach w Nowej Zelandii rozegrana została przedostatnia już runda, a finał odbędzie się za tydzień w równie odległym Hongkongu. Następnie torowcy staną w szranki o medale mistrzostw świata, które rozegrane zostaną pod koniec lutego w Pruszkowie.

W miarę zbliżania się do światowego czempionatu rośnie forma naszych rodaków, którzy z Nowej Zelandii przywieźli 3 medale. I nawet jeśli na antypodach zabrakło części zawodników, wcześniej wiodących prym w swoich konkurencjach, to i tak uzyskany rezultat polskiej kadry może cieszyć.

Konkurencje sprinterskie

PEŁNE WYNIKI - sprint indywidualny M
PEŁNE WYNIKI - sprint indywidualny K

W sprincie indywidualnym znajomicie spisał się Mateusz Rudyk, który dopiero w finałowym biegu uznać musiał wyższość rywala. Po przegranej z Australijczykiem Nathanem Hartem sięgnął po srebro, a brąz wywalczył Francuz Sebastien Vigier.

Wśród kobiet triumfowała Hongkongka Wai Sze Lee, pokonując Ukrainkę Olenę Starikovą. Na najniższym stopniu podium stanęła Australijka Kaarle McCulloch. Urszula Łoś była 12. a Marlena Karwacka 20.

PEŁNE WYNIKI - keirin K
PEŁNE WYNIKI - keirin M

Choć w sprincie indywidualnym Łoś i Karwacka nie zdołały włączyć się do walki o wyższe pozycje, w sprincie drużynowym poszło im znacznie lepiej. Nasz biało-czerwony duet wygrywał kolejne biegi, docierając do strefy medalowej. Ostatecznie Polki wywalczyły w Cambridge brąz. Złoto zdobyły Chinki z Holy Brother Cycling Team, pokonując w finale Francuzki.

W tej samej konkurencji nasi panowie - Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski - zakończyli rywalizację na 7. miejscu. Wygrali Nowozelandczycy przed Australijczykami i Francuzami.

PEŁNE WYNIKI - keirin K
PEŁNE WYNIKI - keirin M

Łoś dobrze poradziła sobie również w keirinie, choć do medalu trochę jej zabrakło. Polka w finałowym biegu przekroczyła metę na 4. pozycji. Na kresce wyprzedziły ją Wai Sze Lee z Hongkongu, Katy Marchant z Wielkiej Brytanii i Ukrainka Liubov Basova.

W męskim keirinie najlepszy okazał się przedstawiciel gospodarzy Edward Dawkins. Drugie miejsce zajął Francuz Quentin Lafrague, a trzeci był Japończyk Yudai Nitta. Patryk Rajkowski był 8.

Konkurencje średniodystansowe

PEŁNE WYNIKI - scratch K
PEŁNE WYNIKI - scratch M

Trzeci i zarazem ostatni medal wywalczony podczas Pucharu Świata w Cambridge zawisł na szyi Darii Pikulik. Polka zajęła 2. miejsce w scratchu, na mecie uznając wyższość jedynie Włoszki Martiny Fidanzy. Trzecia była Jessie Hodges z Subway New Zealand Track Trade Team.

Po złoto w męskim scratchu sięgnął zaś Grek Christos Volikakis, za którym finiszowali Szwajcar Thery Schir i Austriak Stefan Matzner.

PEŁNE WYNIKI - omnium K
PEŁNE WYNIKI - omnium M

Pikulik startowała także w kobiecym omnium, kończąc je - po zaciętym boju - na dobrym, 5. miejscu. Tu złoto wywalczyła Australijka Annette Edmondson, pokonując Kanadyjkę Allison Beveridge i Japonkę Yumi Kajiharę.

W męskim wieloboju triumfował Szwajcar Claudio Imhof przed Białorusinem Ramanem Tshishkou i Włochem Liamem Bertazzo.

Występ Darii Pikulik był ostatnim z startem naszych rodaków na nowozelandzkim welodromie - w pozostałych wyścigach nie brali już udziału.

PEŁNE WYNIKI - wyścig drużynowy na dochodzenie M
PEŁNE WYNIKI - wyścig drużynowy na dochodzenie K

W wyścigu na dochodzenie drużyn męskich najlepszy czas wykręcili Nowozelandczycy, pokonując Kanadyjczyków i Szwajcarów. Wśród kobiet wygrały zaś Nowozelandki przed... Kanadyjkami. Tu podium uzupełniły Włoszki.

PEŁNE WYNIKI - madison M
PEŁNE WYNIKI - madison K

Nowozelandczycy triumfowali także w madisonie. W męskiej odsłonie zmagań 1. miejsce zajęli Campbell Stewart i Aaron Gate, którzy pokonali Holendrów Yoeriego Havika i Roy'a Pietersa. Na trzecim stopniu stanęli Amerykanie Daniel Holloway i Adrian Hegyvary.

Z kobiecego madisona zwycięsko wyszła para belgijska - D'HOORE Jolien d'Hoore i Lotte Kopecky. Srebro powędrowało do Włoszek Letizii Paternoster i Marii Giulii Confalonieri, a brąz do Nowozelandek Racwuel Sheath i Rushlee Buchanan.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: