Primoz Roglic: "dla zespołu ważniejsze jest zwycięstwo Groenewegena"

Primoz Roglic

Primoz Roglic udzielił obszernego wywiadu słoweńskiej gazecie "Večer", m in. przyznając, że nie zawsze czuje się komfortowo w zespole Jumbo-Visma.

Czwarty kolarz ostatniego Tour de France jeszcze nie wie czy w przyszłym sezonie wróci do Francji, czy zostanie wysłany na Giro d'Italia. Jego serce wydaje się bić żywiej dla tej drugiej opcji.

Giro zapowiada się naprawdę ciężko, na przykład etapy w Dolomitach. Ponadto prawie każdy liczy 230 kilometrów. I to prawda, odcinki jazdy na czas są dla mnie bardzo dobre

 - przyznał 29-letni kolarz.

Dla Roglica nie bez znaczenia jest również okoliczność, że kilka etapów przejedzie niedaleko granic Słowenii. Dodał coś jeszcze:

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy drugim miejscem w Tourze, a zwycięstwem w Giro to postawiłbym na ten drugi scenariusz. W tym momencie nie mogę jednak powiedzieć, w którym Wielkim Tourze wystąpię. Poczekajmy kolejny miesiąc, gdy omówię to z zespołem.

Właśnie, zespół.  Zwycięzca Tour de Romandie i Itzulia Basque Country wyjawił, że pomimo prestiżowych sukcesów jego pozycja w LottoNL-Jumbo (od nowego sezonu Jumbo-Visma) nie jest najmocniejsza.

To bardzo holenderska ekipa, co powoduje, że czasem czuję się w niej odsunięty na bok. Wiem, że dla zespołu ważniejsze jest zwycięstwo Dylana Groenewegena na etapie Touru, niż moje dobre miejsce w klasyfikacji ogólnej. Pozostaje to zrozumieć. Można zmienić grupę, ale w każdej natrafisz na jakieś problemy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

 1. reko

  17 grudnia 2018, 12:48 o 12:48

  do CCC na przyszły sezon....

  • beneq

   17 grudnia 2018, 23:40 o 23:40

   Ciekawe po co?

   • reko

    19 grudnia 2018, 23:20 o 23:20

    bo świetny czasowiec i bardzo dobry góral, szczególnie na tygodniówki...

  • jacekplacek

   19 grudnia 2018, 13:17 o 13:17

   za młody 🙂

 2. XMM2

  17 grudnia 2018, 13:30 o 13:30

  CCC

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: