Sergio Tu w CCC Development Team

Sergio Tu

Sergio Tu, który ostatni sezon spędził w młodzieżowej ekipie Sunweb, przechodzi do grupy CCC Development Team. Podpisał on kontrakt na dwa lata.

Tu to jeden z najbardziej utalentowanych kolarzy na Tajwanie. W wieku zaledwie 19 lat wygrał mistrzostwa kraju elity w jeździe indywidualnej na czas. Rok później był 5. w Mistrzostwach Azji U23 w tej konkurencji.

Myślę, że ta zmiana wpłynie bardzo pozytywnie na moją dyspozycję i będę mógł zmniejszyć dystans do kolarzy regularnie ścigających się w Europie. Zawsze marzyłem o tym, by stać się dobrym zawodnikiem, który jest w stanie walczyć w prestiżowych imprezach. Oczywiście największym celem jest wystartować w przyszłości w Tour de France. Nie przestanę marzyć i ciężko pracować, by ten cel osiągnąć. Liczę, że w przyszłym roku będę mógł regularnie się ścigać i zdobywać doświadczenie. Początkowo mogę potrzebować trochę czasu, by wejść na poziom europejski i walczyć o czołowe lokaty, ale będę dawał z siebie wszystko i wierzę, że przełoży się to dobre wyniki. Moją silną stroną jest jazda na czas. Jestem też kolarzem, który dysponuje dużą mocą maksymalną i potrafię finiszować z mniejszej grupy. Pochodzę z Tajwanu, ale w przyszłym roku będę mieszkać w Danii

– opowiada o sobie.

W tym sezonie, w barwach Development Team Sunweb, 21-latek miał okazję ścigać się i zbierać doświadczenie w Europie, startując głównie w wyścigach jednodniowych (m.in. Brussels Classic, Rund um Koln, Antwerp Port Epic, czy też Liège - Bastogne - Liège U23).

Sergio Tu to obiecujący kolarz i liczymy, że jako zawodnik CCC Development Team w pełni wykorzysta swój potencjał. Od kilku lat jest on związany z marką Giant, czy to w Sunwebie, Team GiantCastelli, czy Team Giant Scatto U23. Dzięki temu mógł korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych ekspertów od treningu i sprzętu. Giant będzie zaopatrywał w rowery wszystkie zespoły sponsorowane przez CCC, więc przejście Sergio do CCC Development Team będzie naturalną kontynuacją tej współpracy

– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Zbig

    14 grudnia 2018, 16:55 o 16:55

    Obowiązkowy dodatek od Gianta.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: