Tour de France celem Emanuela Buchmanna, Sagan zaliczy Amstel i Liege

Bora konferencja

Podczas konferencji prasowej, zwołanej w czasie pierwszego zgrupowania Bora-hansgrohe przed nowym sezonem, poinformowano o przedłużeniu do 2021 roku kontraktów z Emanuelem Buchmannem i Pascalem Ackermannem.

Szef niemieckiej ekipy WorldTeam, Ralph Denk, nie krył zadowolenia z zawartego porozumienia. W czasie spotkania zarysował również główne cele zespołu w sezonie 2019.

Razem z Maksymilianem Schachmannem w naszych szeregach posiadamy teraz trzy wybitne niemieckie talenty. Pascal weźmie udział w Giro d'Italia, to będzie jego pierwszy Grand Tour, podczas gdy Emanuel skupi się na Tour de France. To co najlepsze postaramy się wydobyć z Maximiliana, tak jak udało nam się to w ciągu ostatnich kilku lat z Pascalem i Emanuelem. Program Petera [Sagana] będzie tylko nieznacznie różnił się od tego z 2018 roku, pozostanie skoncentrowany na klasykach i Tour de France. Jeśli uda nam się zdobyć monument i zieloną koszulkę podczas Touru, to będziemy bardzo zadowoleni. Naszym celem jest również ukończenie co najmniej jednego Wielkiego Touru w pierwszej piątce. Niestety w ostatnich latach nam to umykało

 - powiedział Denk.

Maximilian Schachmann, który przeszedł do Bory z Quick-Step Floors, stwierdził, że jeszcze nie wie jaka przypadnie mu trzytygodniówka, ale już się cieszy na ardeńskie klasyki. Pojedzie tam razem z Peterem Saganem.

Rozpocznę ściganie w Australii i Argentynie, moje cele pozostają jednak niezmienione: San Remo, Flandria i Roubaix, ale `pokażę się również w Amstel i Liège. Po klasykach powtórnie przygotuję się do Tour de France

 - wyjaśnił trzykrotny mistrz świata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. XMM2

  10 grudnia 2018, 16:48 o 16:48

  Majka już wypadł z roli ludera druzyny?

  • reko

   10 grudnia 2018, 18:45 o 18:45

   Majka będzie liderem na Giro i dalej pojedzie Vueltę o czym nie wiedzieć dlaczego tu nie napisano...

 2. Ed

  10 grudnia 2018, 22:13 o 22:13

  Na tour liderem powinien być Pattie Conrad a nie ta fujara Buchman

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: