Kontynentalne

Trasa Arctic Race of Norway 2019

Kolarze po raz siódmy powrócą na trasę Arctic Race of Norway (2.HC), spotykając się za kołem podbiegunowym w terminie 15-18 sierpnia.

Peleton dwa pierwsze dni spędzi na archipelagu Lofoty na Morzu Norweskim, gdzie najwięcej do powiedzenie powinni mieć sprinterzy. Pierwszy etap wystartuje z wioski o wszystko mówiącej nazwie Å, oferując zapierające dech w obu piersiach krajobrazy na drodze do Leknes. Podobne atrakcje znajdą się na trasie przebiegającej wzdłuż wybrzeża do Svolvær, które wcześniej zagościło podczas pierwszej edycji w 2013 roku.

Zwycięzcę Arctic Race of Norway powinien wyłonić trzeci odcinek, na archipelagu Vesterålen, gdyż zakończy się podjazdem pod nagi, stromy szczyt Storheia (3,5 km; 11,8%). Wyścig zamknie pagórkowata próba z metą w Narviku. W finale kolarze wykonają trzy rundy z podjazdem Skistua (2,2 km; 6,6%).

Ostatnią edycję wygrał Sergei Chernetski z Astany.

Trasa Arctic Race of Norway 2019:

15 sierpnia – etap 1: Å – Leknes (181 km)

16 sierpnia – etap 2: Henningsvær – Svolvær (164 km)

17 sierpnia – etap 3: Sortland – Storheia Summit (Melbu) (176,5 km)

18 sierpnia – etap 4: Lodingen – Narvik (165,5 km)

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

• Jest to bardzo fajny i piękny wyścig. dzięki tym krajobrazom wyjątkowo miło się go ogląda. Mam nadzieję, że będzie pokazywany w Eurosporcie.

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

28 kwietnia 2024, 17:29