Gree-Tour of Guangxi 2018: etap 4. Gianni Moscon podbija Chiny

Gianni Moscon

Włoch Gianni Moscon po wspinaczce do Mashan wygrał czwarty, kluczowy odcinek chińskiego wyścigu Tour of Guangxi.

Kolarz Team Sky wyprzedził na kresce Felixa Grossschartnera (Bora-hansgrohe) i Sergeia Chernetskiego (Astana).

Kolarze na krótkim odcinku po 149 kilometrach niemal zupełnie płaskiego terenu pokonali na koniec, krótką, ale dość stromą wspinaczkę do Mashan (3,2 km; 7,3%).

Ucieczkę dnia podjęło dwóch śmiałków Pascal Eenkhoorn (LottoNL-Jumbo) i Stefan Kung (BMC Racing). Holendersko-szwajcarski duet zyskało ponad 2 minuty, a za ich plecami sytuację kontrolowały ekipy EF-Drapac, Trek-Segafredo i Quick-Step Floors.

Ostatnie 10 kilometrów dwójka rozpoczęła z zapasem 1:10. Eenkhoorn odpuścił, natomiast Kunga doścignięto u podnóża podjazdu na metę.

Niecałe 2 kilometry przed metą oderwała się trójka zawodników, a ostatnie 1000 metrów samotnie na czele rozpoczął Moscon. Kolarz Team Sky utrzymał prowadzenie, sięgając po etap i koszulkę lidera wyścigu.

Wyniki 4. etapu Gree-Tour of Guangxi 2018 (2.WT), Nanning - Mashan Nongla Scenic Spot (152,2 km):

  1 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                         3:38:02
  2 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:05
  3 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team                00:08
  4 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   00:11
  5 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
  6 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                00:15
  7 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
  8 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
  9 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  00:18
 10 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 11 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
 12 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 13 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 14 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 16 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                      00:28
 17 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 18 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 19 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                00:31
 20 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale          00:33
 21 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 22 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 23 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 24 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    00:38
 25 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 26 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 27 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  00:41
 28 Owain Doull (GBr) Team Sky                             00:46
 29 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 30 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 31 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 32 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        00:49
 33 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 34 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:57
 35 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 36 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 38 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 39 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 40 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 41 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 00:59
 42 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 43 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     01:03
 44 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     01:08
 45 Romain Seigle (Fra) FDJ                                01:10
 46 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                          01:13
 47 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 48 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 49 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               01:17
 50 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 51 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 52 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 53 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     01:21
 54 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 55 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  01:37
 56 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida                       01:44
 57 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
 58 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       01:50
 59 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   01:52
 60 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             02:10
 61 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    02:13
 62 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 64 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 65 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
 66 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 67 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 68 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 69 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 70 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 71 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal                      02:21
 72 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                02:44
 73 Ramon Sinkeldam (Ned) FDJ
 74 Mickael Delage (Fra) FDJ
 75 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    02:56
 76 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                               02:57
 77 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott                  03:16
 78 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 79 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 80 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       04:01
 81 Bruno Armirail (Fra) FDJ
 82 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 83 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        04:17
 84 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          04:47
 85 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 86 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 87 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 88 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 89 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 90 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 91 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 92 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  04:51
 93 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 94 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 95 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 96 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
 97 Julius Van Den Berg (Ned) (Aus) EF Education First-Drapac
 98 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 99 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
100 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
101 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        04:56
102 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      05:29
103 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     06:01
104 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
105 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
106 Maximilian Richard Walscheid (Ger) Team Sunweb         06:06
107 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
108 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               06:10
109 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
110 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
111 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         06:19
112 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
113 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
114 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
115 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
116 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
117 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
118 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
119 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
120 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
121 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
122 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              08:38

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

  1 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                        12:02:29
  2 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:09
  3 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team                00:14
  4 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   00:17
  5 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:21
  6 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
  7 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    00:25
  8 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
  9 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 00:27
 10 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   00:28
 11 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 12 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
 13 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 14 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 16 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    00:30
 17 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                      00:38
 18 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 19 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                00:41
 20 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 21 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   00:43
 22 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 24 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    00:45
 25 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    00:48
 26 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 27 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  00:51
 28 Owain Doull (GBr) Team Sky
 29 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           00:56
 30 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 31 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 32 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               00:59
 33 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 34 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               01:07
 35 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 36 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 37 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 38 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 39 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 40 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 41 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          01:09
 42 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 43 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     01:13
 44 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     01:17
 45 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     01:18
 46 Romain Seigle (Fra) FDJ                                01:20
 47 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          01:23
 48 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 49 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               01:27
 50 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 51 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 52 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 53 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     01:29
 54 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    01:31
 55 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  01:39
 56 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida                     01:54
 57 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida
 58 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       02:00
 59 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   02:02
 60 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             02:20
 61 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    02:23
 62 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 64 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 65 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 66 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 67 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 68 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 69 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 70 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal                      02:31
 71 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                02:54
 72 Ramon Sinkeldam (Ned) FDJ
 73 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    03:06
 74 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott                  03:26
 75 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 76 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 77 Mickael Delage (Fra) FDJ                               03:35
 78 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates        04:02
 79 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      04:03
 80 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       04:10
 81 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        04:27
 82 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                               04:56
 83 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        04:57
 84 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 85 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 86 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 87 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 88 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     04:58
 89 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  05:01
 90 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
 91 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 92 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        05:06
 93 Julius Van Den Berg (Ned) (Aus) EF Education First     05:21
 94 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 95 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 05:30
 96 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      05:39
 97 Bruno Armirail (Fra) FDJ                               05:52
 98 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  05:55
 99 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
100 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      06:01
101 Maximilian Richard Walscheid (Ger) Team Sunweb         06:06
102 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 06:07
103 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            06:08
104 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         06:10
105 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     06:11
106 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
107 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
108 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  06:15
109 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           06:29
110 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
111 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
112 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
113 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
114 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     06:36
115 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
116 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        06:42
117 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               06:44
118 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        06:48
119 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   06:57
120 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              09:16
121 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   09:39
122 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         13:00

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: