Vuelta a Espana 2018. Caja Rural i Burgos BH w pogoni za etapowym triumfem

kibice na trasie Vuelta a Espana

Caja Rural-Seguros RGA i Burgos BH ogłosiły składy na zbliżającą się 73. edycja wyścigu Vuelta a Espana (25 sierpnia-16 września).

Caja Rural wystartuje po raz siódmy w Wyścigu Dookoła Hiszpanii. W składzie znajdują się zawodnicy, którzy będą walczyć zarówno w sprintach jak i w górach.

Kapitanem drużyny zostanie Sergio Pardilla, który w dotychczasowej karierze pięć razy stawał na starcie Vuelta a Espana. Hiszpan zanotował 15., 17. i 18. miejsca w klasyfikacji generalnej. W tym roku jego celem będzie pierwsza dziesiątka i zwycięstwo etapowe. Ostatnio dobrą formę zaprezentował w Vuelta a Burgos, gdzie zajął 6. miejsce. W sprintach powinien być widoczny 22-letni Alex Aranburu.

Debiut w Wielkim Tourze zaliczy ekipa Burgos-BH. Drużynie przewodzić będą doświadczeni Jetse Bol i Jose Mendes. W składzie znalazło się także miejsce dla dwóch byłych zawodników Verva Active Jet - Jordiego Simona i Jesusa Ezquerry.

Skład Caja Rural-Seguros RGA na Vuelta a Espana: Sergio Pardilla, Alex Aranburu, Lluis Mas, Nick Schultz, Nelson Soto, Cristian Rodriguez, Jonathan Lastra i Antonio Molina.

Skład Burgos-BH na Vuelta a Espana: Jordi Simon, Jorge Cubero, Jesus Ezquerra, Pablo Torres, Oscar Cabedo, Jose Mendes, Diego Rubio i Jetse Bol.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: