Manuele Boaro dołączy do Astany, Godon w AG2R, Hofstede w LottoNL-Jumbo

Manuele Boaro portret 2018

Po dwóch latach spędzonych w Bahrain-Merida Manuele Boaro zdecydował się na zmianę barw klubowych. Od 2019 roku będzie zawodnikiem Astany.

Włoch zawodowa karierę zaczynał w SaxoBanku, gdzie ścigał się przez sześć lat. Po rozwiązaniu ekipy zgłosiła się po niego drużyna z Bahrainu, gdzie ścigał się przez ostatnie dwa lata. Kolejne dwa lata spędzi w Astanie. 

Boaro ma na swoim koncie tylko trzy zwycięstwa - wygrane etapy Tour of Croatia, Tour od Denmark  i Circuit Cycliste Sarthe, ale to nie wygrane wyścigi są jego największym atutem. 31-latek potrafi poświęcić własne ambicje i pracować na rzecz kolegów z  ekipy, szczególnie w kontekście jazdy na czas. W Astanie będzie  dużym wsparciem szczególnie dla Miguela Angela Lopeza w Wielkich Tourach. 

Astana wcześniej zatrudniła młodego i obiecującego neo-pro - Yuriya Natarova. Kontrakty przedłużyli Alexey Lutsenko i Laurens De Vreese, natomiast z jej szeregów do Dimension Data odejdzie Michael Valgren. 

Karuzela transferowa kręci się też we Francji. AG2R La Mondiale sięgnęło z kolei po utalentowanego Doriana Godona (Cofidis). 22-latek w tym roku wygrał prolog Boucles de la Mayenne i zajął 7. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. W jego miejsce Cofidis pozyskał Damiena Touze z  St Michel - Auber93. Rówieśnik Godona wygrał w tym roku etap i klasyfikację generalną Kreiz Breizh Elites oraz odcinek Ronde de l'Oise.

Zwycięzca tegorocznego Tour de Bretagne - Fabien Schmidt - zostanie za to kolegą Przemysława Kasperkiewicza. 29-letni Francuz podpisał roczny kontrakt z  Delko Marseille Provence KTM.

W Holandii ekipa LottoNL-Jumbo dokonała natomiast kolejnego wzmocnienia. Tym razem jej szeregi zasili Lennard Hofstede. 23-latek ostatnie dwa sezony spędził w Team Sunweb, o ile rok 2017 był dla niego udany, to w 2018 nie ukończył sporej liczby wyścigów i nie zapisał póki co żadnego wyniku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: