Serge Pauwels w przyszłej grupie CCC

Serge Pauwels

34-letni Serge Pauwels w przyszłym sezonie zasili szeregi grupy Jima Ochowicza.

Doświadczony Belg karierę rozpoczął w 2006 roku, a reprezentował m.in. Team Sky (2010-11) i Quick-Step (2012-14). Ostatnie cztery sezony to jazda w afrykańskiej formacji Dimension Data. Największym jego sukcesem było wygranie etapu Giro d’Italia (2009), w zeszłym sezonie triumfował w Tour de Yorkshire.

Dyrektor generalny nowego zespołu Belga, Jim Ochowicz, podkreślił profesjonalizm i agresywny styl jazdy Pauwelsa, jako kluczowe czynniki, które przesądziły o podpisaniu kontraktu.

Serge Pauwels to doskonały dodatek do naszego składu na 2019. Wyścigi klasyczne pozostaną naszym wielkim celem, a doświadczenie Serge’a w Liège-Bastogne-Liège i Il Lombardia będzie bezcenne. Przez całą swoją karierę demonstrował również swoją wszechstronność w wyścigach etapowych, wygrał Tour de Yorkshire 2017, w tym roku był tam trzeci za Gregiem Van Avermaetem. W Grand Tourach jeździ agresywnie, zabierając się w akcje, jak to widzieliśmy podczas Tour de France

 - powiedział Ochowicz.

Pauwels, który leczy złamany na „Wielkiej Pętli łokieć, cieszy się, że trafi do grupy mistrza olimpijskiego Van Avermaeta.

Tak naprawdę to nie chciałem zmieniać zespołu. Miałem cztery wspaniałe lata w MTN Quebeka i Team Dimension Data, a charytatywna organizacja Qhubeka na zawsze pozostanie w moim sercu. Nadarzyła się jednak okazja i poczułem, że muszę ją wykorzystać. Razem z Gregiem ścigałem się tylko dwa razy w zespole narodowym i oczywiście najważniejsze były Igrzyska Olimpijskie w Rio, gdzie dzieliliśmy pokój. Mimo, że nigdy nie byliśmy w tej samej drużynie, jesteśmy dobrymi przyjaciółmi, więc cieszę się, że wreszcie pościgamy się razem. Greg jest nie tylko wspaniałym kolarzem z powodu osiąganych wyników, ale także stylu w jakim się ściga.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Karol

    11 sierpnia 2018, 12:52 o 12:52

    Taka trochę grupa emerytów zaczyna się robić.

  2. XMM2

    11 sierpnia 2018, 21:39 o 21:39

    Na klasyki doświadczenie to podstawa

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: