Tour Down Under 2018: etap 4. Peter Sagan dopiął swego

Peter Sagan po minięciu kreski

Mistrz świata Peter Sagan wygrał w czwartym dniu Santos Tour Down Under i wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

27-latek z Bora-hansgrohe pokonał na finiszu z głównej grupy Daryla Impeya (Mitchelton-Scott) i Luisa Leóna Sáncheza (Astana).

Na trasie uciekało dwóch kolarzy z UniSA-Australia, Alex Porter i Zak Dempster, zyskując blisko 10 minut przewagi. Porter osłabł 45 kilometrów przed metą, Dempstera doścignięto, gdy teren wjechał w pagórki, niespełna 20 kilometrów przed kreską.

Kolarze na dojeździe do kreski zmagali się z 5,2-kilometrową wspinaczką (5%) na Norton Summit Road.

Za mną jeden z najbardziej gorących dni, w jakich przyszło mi się ścigać. Było naprawdę ciężko, ale czułem się w formie. Udało mi się pozostać w około 25-osobowej grupie na ostatniej wspinaczce, następnie zaatakowałem w dobrym momencie. Cieszę się ze zwycięstwa i ochrowej koszulki oraz wysokiej pozycji Jaya McCarthy'ego. Jutro [na etapie pod Willunga Hill] będziemy pracować na Jaya. To dla niego ważny wyścig, jedzie w ojczystym kraju i w naszym planie jest jego wysokie miejsce w generalce

- powiedział Sagan, który wygrał swój pierwszy etap w TDU.

Wyniki 4. etapu Santos Tour Down Under 2018 (2.WT), Norwood - Uraidla (128,2 km):

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     3:21:07
  2 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
  3 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team
  4 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
  5 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
  6 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
  8 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
  9 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 11 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky
 12 Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 14 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 15 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 16 Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 17 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 18 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 19 Nathan Earle (Aus) UniSA-Australia
 20 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
 21 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 22 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
 23 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
 24 Jon Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
 25 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 26 Daniel Moreno Fernandez (Spa) EF Education First-Drapac
 27 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 28 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 29 Tom Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 30 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 31 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 32 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 33 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 34 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 35 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
 36 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      00:54
 37 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 38 Timothy Roe (Aus) UniSA-Australia                      01:21
 39 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               02:19
 40 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         02:40
 41 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   03:51
 42 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    03:56
 43 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 44 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 45 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 46 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 47 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 48 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 49 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        04:05
 50 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  05:03
 51 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      06:21
 52 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 53 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo                       06:38
 54 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 55 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 56 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 57 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 58 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 59 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
 60 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   08:01
 61 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 62 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  09:00
 63 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     09:02
 64 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 65 Owain Doull (GBr) Team Sky
 66 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 67 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 68 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 69 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team                    10:39
 70 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         10:43
 71 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 72 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
 73 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  10:46
 74 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      11:30
 75 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
 76 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 77 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 78 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 79 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Movistar Team
 80 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 81 Thomas Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 82 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 83 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 84 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 85 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
 86 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 87 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 88 Florian Sénéchal (Fra) Quick-Step Floors
 89 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data
 90 Zakkari Dempster (Aus) UniSA-Australia
 91 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 92 Tom Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
 93 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 94 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            13:21
 95 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              14:34
 96 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia
 97 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo
 98 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      14:37
 99 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
100 Sam Welsford (Aus) UniSA-Australia                     15:18
101 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
102 Scott Bowden (Aus) UniSA-Australia
103 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
104 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     15:25
105 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                15:26
106 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
107 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac
108 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
109 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
110 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    16:32
111 Alex Porter (Aus) UniSA-Australia
112 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       17:15
113 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
114 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
115 Truls Engen Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
116 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
117 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
118 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
119 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal
120 Chris Lawless (GBr) Team Sky                           18:44
121 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
122 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
123 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      19:10
124 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    19:13
125 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
126 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
127 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      19:33
OTL Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         32:13
DNF Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    14:19:49
  2 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     00:02
  3 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      00:09
  4 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team                00:10
  5 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:14
  6 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
  7 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
  8 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
  9 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 10 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky
 11 Jon Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
 12 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
 13 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 14 Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 15 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 16 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 17 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 18 Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 19 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
 20 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 21 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 22 Nathan Earle (Aus) UniSA-Australia
 23 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 24 Tom Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 25 Daniel Moreno Fernandez (Spa) EF Education First-Drapac
 26 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
 27 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 28 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 29 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 30 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 31 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 32 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 33 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 34 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      01:05
 35 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           01:18
 36 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         01:21
 37 Timothy Roe (Aus) UniSA-Australia                      01:35
 38 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         02:54
 39 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         04:10
 40 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        04:19
 41 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   04:37
 42 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    04:42
 43 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 44 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 45 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          05:14
 46 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               05:36
 47 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    06:52
 48 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   06:56
 49 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 50 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  07:06
 51 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      07:25
 52 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo                       07:32
 53 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  07:34
 54 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                08:01
 55 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   08:05
 56 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    08:26
 57 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                       08:31
 58 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         09:06
 59 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      09:10
 60 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    09:16
 61 Owain Doull (GBr) Team Sky
 62 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       09:32
 63 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team                    10:53
 64 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 65 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      11:24
 66 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 67 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   11:32
 68 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                11:43
 69 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Movistar Team              11:44
 70 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        11:55
 71 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        12:16
 72 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 73 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        12:23
 74 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    12:38
 75 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    12:42
 76 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     13:02
 77 Zakkari Dempster (Aus) UniSA-Australia                 13:25
 78 Tom Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                         13:30
 79 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                    13:59
 80 Thomas Scully (NZl) EF Education First-Drapac          14:19
 81 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  14:21
 82 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                 14:27
 83 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                15:30
 84 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 85 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                15:40
 86 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia                  15:51
 87 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        16:58
 88 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    17:26
 89 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data                    18:03
 90 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      19:05
 91 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  19:09
 92 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            19:29
 93 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     20:22
 94 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    21:16
 95 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    21:18
 96 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  21:58
 97 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      22:14
 98 Alex Porter (Aus) UniSA-Australia                      22:44
 99 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  23:06
100 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  23:13
101 Florian Sénéchal (Fra) Quick-Step Floors               23:18
102 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   23:25
103 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     23:27
104 Truls Engen Korsaeth (Nor) Astana Pro Team             23:30
105 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
106 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 23:32
107 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    23:58
108 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   24:05
109 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     24:29
110 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal                       24:40
111 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       25:14
112 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     25:34
113 Chris Lawless (GBr) Team Sky                           26:19
114 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo                      27:22
115 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      27:24
116 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             27:43
117 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               28:46
118 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     28:53
119 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     29:50
120 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    30:06
121 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         32:12
122 Scott Bowden (Aus) UniSA-Australia                     33:50
123 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        34:49
124 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       38:10
125 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              42:36
126 Sam Welsford (Aus) UniSA-Australia                     43:20
127 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      45:26

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: