Tour Down Under 2018. Mitchelton-Scott z Ewanem i Meyerem

Caleb Ewan

Caleb Ewan i Cameron Meyer poprowadzą Mitchelton-Scott w otwierającym sezon wyścigu Tour Down Under.

Mitchelton-Scott bardzo poważnie traktuje swój domowy wyścig jakim jest Tour Down Under. Dlatego dyrektorzy sportowi posłali na niego obiecującego sprintera Caleba Ewana. 23-latek ma już na swoim koncie 6 etapowych zwycięstw w Tour Down Under i w tym roku zamierza do swojego "palmares" dorzucić kolejne. Ten sezon będzie dla niego niezwykle istotny, gdyż w lipcu zadebiutuje w Tour de France.

Głównym wsparciem Ewana będzie zwycięzca Paryż-Robuaix sprzed dwóch lat - Matthew Hayman. Ponadto ważną rolę w pociągu sprinterskim odegra Jack Bauer oraz Daryl Impey.

W klasyfikacji generalnej ma powalczyć Cameron Meyer, który wygrał już ten wyścig w 2011 roku. Jego marzeniem jest powtórzenie sukcesu. W składzie znalazło się także miejsce dla Damiena Howsona, który rok temu wygrał Herald Sun Tour. W razie problemów Meyera to Howson może powalczyć w generalce.

Ważnym punktem ekipy będzie nowy mistrz Australii - Alexander Edmondson.

Skład Mitchelton-Scott na Tour Down Under: Jack Bauer, Alex Edmondson, Caleb Ewan, Mat Hayman, Damien Howson, Daryl Impey i Cameron Meyer.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: