Bjorg Lambrecht w grupie Lotto Soudal, Mitchel Docker żegna Orica-Scott

Mitchel Docker

20-letni Bjorg Lambrecht zakończył terminowanie w młodzieżowym oddziale Lotto Soudal. Przed sezonem 2018 podpisał zawodowy kontrakt i tym samym dołączy do pierwszej drużyny belgijskiej grupy.

Lambrecht jest jednym z najbardziej obiecujących kolarzy młodego pokolenia, specjalizujący się w trudnych górskich wyścigach. W tym roku wygrał Liege-Bastogne-Liege U23 i młodzieżowy Wyścig Pokoju. Na drugim stopniu podium ukończył Tour de l'Avenir, Ronde de l'Isard, Le Tour de Savoie Mont Blanc i Giro della Valle d'Aosta Mont Blanc. Był również 9. w Grand Prix de Wallonie.

Mitchell Docker po siedmiu latach reprezentowania zespołu Orica-GreenEdge/Scott trafi natomiast do Cannonadle-Drapac (EF-Drapac).

31-letni Australijczyk nie ma w swoim dorobku wielu sukcesów, w tym roku dobrze na wiosnę pojechał w Dwars Door Vlaanderen, meldując się na 9. pozycji. Jego zadania są jednak inne.

Wiosna to moja pora roku, podczas której mogę pojechać klasyki, pomagając Sepowi Vanmarcke i Sebastianowi Langeveldowi. Cieszę się również na współpracę z Loganem Owenem. Mogę mu przekazywać wiedzę w jego pierwszym sezonie WorldTour. Lata spędzone w Orica były piękne, lecz teraz jestem gotów stawić czoła nowym wyzwaniom

- powiedział Docker.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: