Tour of Alberta 2017: etap 4. Wouter Wippert po raz drugi

Wouter Wippert

Wouter Wippert (Cannondale-Drapac) zwyciężył w Edmonton na kresce ostatniego etapu wyścigu Tour of Alberta.

Holender na finiszu z peletonu pokonał Amerykanów Johna Murphy'ego (Holowesko-Citadel) i Colina Joyce'a (Rally Cycling).

W klasyfikacji generalnej triumfował Amerykanin Evan Huffman (Rally Cycling).

Wyniki 4. etapu Tour of Alberta 2017 (2.1), Edmonton - Edmonton (124,1 km):

  1 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac               2:46:27
  2 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel
  3 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
  4 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
  5 Pier-André Coté (Can) Silber
  6 Michael Hernandez (USA) Aevolo
  7 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
  8 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare
  9 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
 10 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS
 11 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
 12 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling
 13 Oscar Sevilla Ribera (Spa) Medellin-Inder
 14 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 15 Jack Burke (Can) Aevolo
 16 Tyler Stites (USA) Aevolo
 17 Christopher Prendergast (Can) H&R Block
 18 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
 19 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare
 20 Luis Villalobos Hernandez (Mex) Aevolo
 21 Serghei Tvetcov (Rom) Jelly Belly p/b Maxxis
 22 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Medellin-Inder
 23 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 24 Jose Alfredo Rodriguez Victoria (Mex) Elevate-KHS
 25 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis
 26 César Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin-Inder
 27 Bruno Langlois (Can) Garneau - Québecor
 28 Nigel Ellsay (Can) Silber
 29 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis
 30 Ryan MacAnally (Aus) H&R Block
 31 Lachlan Norris (Aus) UnitedHealthcare
 32 Rob Britton (Can) Rally Cycling
 33 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
 34 Alexander Cataford (Can) UnitedHealthcare
 35 Elliott Doyle (Can) Garneau - Québecor
 36 James Piccoli (Can) Elevate-KHS
 37 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 38 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 39 Brendam Rhim (USA) Holowesko-Citadel
 40 Simon-Pierre Gauthier (Can) Garneau - Québecor
 41 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac                   00:10
 42 Émile Jean (Can) Silber                                00:14
 43 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel                  00:16
 44 Oscar Clark (USA) Holowesko-Citadel
 45 Cyrus Monk (Aus) Cannondale-Drapac                     00:26
 46 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Medellin-Inder      00:30
 47 Travis Samuel (Can) H&R Block                          00:40
 48 Marc-Antoine Soucy (Can) Silber                        00:47
 49 Weimar Alfonso Roldan Ortiz (Col) Medellin-Inder
 50 Jure Rupnik (Slo) H&R Block                            00:51
 51 Janier Acevedo (Col) UnitedHealthcare                  00:56
 52 Eduardo Estrada Celis (Col) Medellin-Inder             01:50
 53 Oliver Evans (Can) H&R Block                           02:06
 54 Brian McCulloch (USA) Elevate-KHS
 55 Olivier Brisebois (Can) Garneau - Québecor
 56 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                02:08
 57 Marc-Antoine Nadon (Can) H&R Block                     02:11
 58 Nick Zukowsky (Can) Silber
 59 Michael Sheehan (USA) Jelly Belly p/b Maxxis           02:33
 60 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel                   05:04
 61 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel
 62 Jason Saltzman (USA) Aevolo                            05:20
 63 Alexis Cartier (Can) H&R Block
 64 Adam Roberge (Can) Silber
 65 Josh Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                05:39
 66 Alexander Cowan (Can) Silber                           05:50
 67 Jesse Anthony (USA) Rally Cycling                      06:15
 68 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 69 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 70 Ryan Roth (Can) Silber
 71 Connor Brown (USA) Elevate-KHS
 72 Laurent Gervais (Can) Aevolo                           07:06
 73 Zeke Mostov (USA) Aevolo
 74 Jokin Etxabe Leturia (Spa) Aevolo
 75 Joe Lewis (Aus) Holowesko-Citadel                      08:01
 76 Tyler Magner (USA) Holowesko-Citadel
DNF Nicholas Torraca (USA) Elevate-KHS
DNF Felix Coté Bouvette (Can) Garneau - Québecor
DNF Jean Simon D'Anjou (Can) Garneau - Québecor

Klasyfikacja końcowa wyścigu

  1 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                    12:00:55
  2 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling                          00:18
  3 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                     00:31
  4 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
  5 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare               00:33
  6 Jack Burke (Can) Aevolo                                00:35
  7 Colin Joyce (USA) Rally Cycling                        00:36
  8 Rob Britton (Can) Rally Cycling                        00:41
  9 James Piccoli (Can) Elevate-KHS                        00:50
 10 Nigel Ellsay (Can) Silber                              00:51
 11 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling                     00:53
 12 Lachlan Norris (Aus) UnitedHealthcare
 13 Oscar Sevilla Ribera (Spa) Medellin-Inder              00:56
 14 Serghei Tvetcov (Rom) Jelly Belly p/b Maxxis           00:58
 15 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 16 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis             01:01
 17 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis            01:04
 18 César Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin-In     01:10
 19 Luis Villalobos Hernandez (Mex) Aevolo                 01:12
 20 Alexander Cataford (Can) UnitedHealthcare              02:27
 21 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                03:03
 22 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Medellin-Inder      03:13
 23 Christopher Prendergast (Can) H&R Block                03:16
 24 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare                   03:26
 25 Brendam Rhim (USA) Holowesko-Citadel                   03:31
 26 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly p/b Maxxis            03:41
 27 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel                  05:09
 28 Weimar Alfonso Roldan Ortiz (Col) Medellin-Inder       05:33
 29 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare                     05:50
 30 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Medellin-Inder      06:10
 31 Janier Acevedo (Col) UnitedHealthcare                  06:37
 32 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac                   07:28
 33 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel                    07:36
 34 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS                07:48
 35 Oliver Evans (Can) H&R Block                           08:11
 36 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel                   08:15
 37 Cyrus Monk (Aus) Cannondale-Drapac                     09:16
 38 Eduardo Estrada Celis (Col) Medellin-Inder             09:52
 39 Zeke Mostov (USA) Aevolo                               09:55
 40 Olivier Brisebois (Can) Garneau - Québecor             10:09
 41 Alexander Cowan (Can) Silber                           10:13
 42 Tyler Stites (USA) Aevolo                              10:19
 43 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b     10:22
 44 Adam Roberge (Can) Silber                              10:51
 45 Simon-Pierre Gauthier (Can) Garneau - Québecor         11:09
 46 Joe Lewis (Aus) Holowesko-Citadel                      12:04
 47 Bruno Langlois (Can) Garneau - Québecor                12:18
 48 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                    12:26
 49 Jokin Etxabe Leturia (Spa) Aevolo                      12:53
 50 Alexis Cartier (Can) H&R Block                         13:14
 51 Oscar Clark (USA) Holowesko-Citadel                    13:40
 52 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac                 14:55
 53 Pier-André Coté (Can) Silber                           15:01
 54 Michael Hernandez (USA) Aevolo
 55 Jose Alfredo Rodriguez Victoria (Mex) Elevate-KHS
 56 Elliott Doyle (Can) Garneau - Québecor
 57 Ryan MacAnally (Aus) H&R Block                         15:24
 58 Nick Zukowsky (Can) Silber                             15:33
 59 Laurent Gervais (Can) Aevolo                           16:00
 60 Jason Saltzman (USA) Aevolo                            16:23
 61 Marc-Antoine Soucy (Can) Silber                        16:48
 62 Jure Rupnik (Slo) H&R Block                            17:11
 63 Émile Jean (Can) Silber                                17:16
 64 Travis Samuel (Can) H&R Block                          18:24
 65 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                        18:39
 66 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                18:42
 67 Michael Sheehan (USA) Jelly Belly p/b Maxxis           18:49
 68 Brian McCulloch (USA) Elevate-KHS                      18:57
 69 Josh Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                19:17
 70 Marc-Antoine Nadon (Can) H&R Block                     20:16
 71 Danny Pate (USA) Rally Cycling                         20:42
 72 Connor Brown (USA) Elevate-KHS                         21:16
 73 Ryan Roth (Can) Silber                                 21:48
 74 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel                   22:00
 75 Jesse Anthony (USA) Rally Cycling                      24:19
 76 Tyler Magner (USA) Holowesko-Citadel                   25:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: