Tour de France 2017. Sławek Pasterski: „wszyscy są w dobrej dyspozycji”

peleton na torze F1 w Spa

Fizjoterapeuta grupy Bora-hansgrohe Sławek Pasterski przedstawił sytuację grupy po pierwszych etapach Tour de France.

Niemiecka grupa na razie nie wywalczyła etapowego zwycięstwa – wczoraj Peter Sagan rozpoczął swój sprint zbyt wcześnie, a na czasówce jej zawodnicy też nie zanotowali najlepszych wyników. Mimo tego, atmosfera w grupie nadal jest spokojna, a kolarze pozostają w dobrych nastrojach. Polak potwierdził, iż póki co, liderem grupy jest Sagan, lecz stopniowo zwiększać się będzie rola Rafała Majki, który ma walczyć na górskich etapach.

Na razie walczymy na Petera, ale wszyscy są też skupieni na generalce. Na tych etapach płaskich pomagają Peterowi i mam nadzieję, że będzie dobrze. Nikt nie jest załamany, wszyscy są w dobrej dyspozycji. Wczorajszy etap był takim nieporozumieniem, ale ogólnie wszystko jest OK

- powiedział Sławek w rozmowie z Rowery.org.

Trasa tegorocznego Touru sprawia, że każdy etap może mieć duże znaczenie w klasyfikacji generalnej „Wielkiej Pętli”. W sobotę, na jeździe indywidualnej upadli Alejandro Valverde (Movistar) i Ion Izagirre (Bahrain-Merida), którzy mieli pełnić kluczowe role w składach swoich drużyn, ale ich udział w Tourze zakończył się na odtransportowaniu do szpitala w Dusseldorfie. Z kolei na wczorajszym odcinku kraksę zaliczyli Chris Froome i Michał Kwiatkowski (obydwaj Team Sky), lecz oni nie doznali żadnych kontuzji.

Zapytany o to, na które etapy kierownictwo Bora-hansgrohe zwraca szczególną uwagę, Pasterski odpowiedział, że jej zawodnicy cały czas muszą uważać.

Tak naprawdę każdy [etap], powiedzmy nawet wczorajszy i ta czasówka. Jest kraksa, i potem nie startuje dwóch liderów grup, Bahrainie i Movistar, więc trzeba naprawdę uważać na każdym etapie. Najważniejsze etapy to te górskie, zwłaszcza te pierwsze, ale myślę, że muszą być skupieni przez cały Tour.

- stwierdził.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: