Lotto Belgium Tour 2016: etap 3

Annemiek van Vleuten odniosła zwycięstwo na ostatnim etapie Lotto Belgium Tour i triumfowała w klasyfikacji końcowej wyścigu.

Holenderka na prowadzącej do Geraardsbergen trasie z kilkukrotnym przejazdem przez Bosberg i Kapelmuur zameldowała się samotnie i zapewniła sobie triumf w klasyfikacji ogólnej. Podium dnia dopełniły Włoszka Marta Bastianelli (Ale Cipollini) oraz Kaat Hannes (Lensworld-Zannata).

W klasyfikacji generalnej powracająca do ścigania po upadku na trasie igrzysk olimpijskich Van Vleuten pokonała duet ekipy Rabobank Liv - Marianne Vos i Lucindę Brand. 24. była Marta Lach (Mat Atom Sobótka).

Wyniki 3. etapu Lotto Belgium Tour 2016 (2.1), Geraardsbergen - Geraardsbergen (97,3 km):

  1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Netherlands National Team       2:40:30
  2 Marta Bastianelli (Ita) Ale' Cipollini                       01:04
  3 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata
  4 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv
  5 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies
  6 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
  7 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
  8 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
  9 Valerie Demey (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx
 10 Emilia Fahlin (Swe) Ale' Cipollini
 11 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing
 12 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Team BMS Birn
 13 Camilla M?llebro (Den) Team BMS Birn                         01:11
 14 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing
 15 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
 16 Janneke Ensing (Ned) Netherlands National Team
 17 Christina Siggaard (Den) Team BMS Birn
 18 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx
 19 Alice Barnes (GBr) British National Team
 20 Celine Van Severen (Bel) Wielerclub de Sprinters Mald        01:17
 21 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      01:18
 22 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv                               01:20
 23 Marta Lach (Pol) Mat Atom Sobótka
 24 Sara Penton (Swe) Lares-Waowdeals
 25 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata                         01:23
 26 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
 27 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         01:25
 28 Marie Vilmann (Den) Team BMS Birn                            01:37
 29 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                         01:47
 30 Nathalie Verschelden (Bel) Keukens Redant Cycling Team       04:31
 31 Dani Christmas (GBr) Isorex Cycling Team                     04:35
 32 Liisi Rist (Est) Keukens Redant Cycling Team
 33 Alexandra Nessmar (Swe) Lares-Waowdeals                      04:56
 34 Vibeke Dybwad (Nor) Keukens Redant Cycling Team              07:09
 35 Marcia Eicher (Swi) BH-Cycling Team
 36 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx               07:13
 37 Liane Lippert (Ger) German National Team                     07:32
 38 Claudia Koster (Ned) Jan Van Arckel                          07:37
 39 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing
 40 Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pol) Mat Atom Sobótka            07:40
 41 Dorottya Kanti (Hun) Autoglas Wetteren Cycling Team
 42 Daniele Gass (Ger) Wielerclub de Sprinters Mald              07:44
 43 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Soudal Ladies
 44 Abby-Mae Parkinson (GBr) British National Team
 45 Sanne Bamelis (Bel) Wielerclub de Sprinters Mald
 46 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
 47 Natalya Saifutdinova (Kaz) Kazakhstan National Team
 48 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 49 Tatjana Paller (Ger) German National Team
 50 Manon Lloyd (GBr) British National Team
 51 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek
 52 Monika Brzeźna (Pol) Mat Atom Sobótka                        07:48
 53 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
 54 Henrietta Colborne (GBr) Isorex Cycling Team
 55 Hayley Jones (GBr) British National Team
 56 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
 57 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
 58 Genevieve Whitson (GBr) Isorex Cycling Team
 59 Daisi Rist (Est) Keukens Redant Cycling Team
 60 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv
 61 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat Atom Sobótka
 62 Demmy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx
 63 Jacqueline Dietrich (Ger) German National Team
 64 Christa Riffel (Ger) German National Team
 65 Julie Leth (Den) Hitec Products
 66 Frida Knutsson (Swe) Swedish National Team                   07:55
 67 Sandra Weiss (Swi) BH-Cycling Team                           07:57
 68 Lensy Debboudt (Bel) Keukens Redant Cycling Team
 69 Judith Bloem (Ned) Jan Van Arckel
 70 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
 71 Pia De Quint (Bel) Lares-Waowdeals
 72 Annasley Park (GBr) British National Team
 73 Evy Kuipers (Ned) Jan Van Arckel
 74 Yara Kastelijn (Ned) Rabo Liv
 75 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek                       08:01
 76 Fien Delbaere (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx              08:04
 77 Ine Allaert (Bel) Keukens Redant Cycling Team
 78 Aafke Soet (Ned) Netherlands National Team
 79 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          08:08
 80 Aurore Verhoeven (Fra) Lointek
 81 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
 82 Karen Elzing (Ned) Jan Van Arckel                            08:10
 83 Lucy Garner (GBr) Wiggle High5                               08:11
 84 Martina Weiss (Swi) BH-Cycling Team
 85 Julia Scheidegger (Swi) BH-Cycling Team                      08:12
 86 Belen Lopez Morales (Spa) Lointek
 87 Femke Verstichelen (Bel) Autoglas Wetteren Cycling Team

Klasyfikacja końcowa:

  1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Netherlands National Team       8:56:41
  2 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv                                  01:04
  3 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                 01:10
  4 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies                      01:16
  5 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing                      01:23
  6 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies                     01:32
  7 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                            01:37
  8 Marta Bastianelli (Ita) Ale' Cipollini                       01:41
  9 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      01:43
 10 Emilia Fahlin (Swe) Ale' Cipollini
 11 Camilla Mollebro (Den) Team BMS Birn                         01:46
 12 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv
 13 Christina Siggaard (Den) Team BMS Birn                       01:51
 14 Janneke Ensing (Ned) Netherlands National Team               01:52
 15 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata                          01:53
 16 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Team BMS Birn
 17 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing                       01:54
 18 Alice Barnes (GBr) British National Team                     01:55
 19 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies                     01:59
 20 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata                         02:02
 21 Valerie Demey (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx              02:03
 22 Sara Penton (Swe) Lares-Waowdeals                            02:08
 23 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx        02:12
 24 Marta Lach (Pol) Mat Atom Sobótka                            02:22
 25 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
 26 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         02:24
 27 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                         02:27
 28 Celine Van Severen (Bel) Wielerclub de Sprinters Mald        02:28
 29 Marie Vilmann (Den) Team BMS Birn                            02:45
 30 Nathalie Verschelden (Bel) Keukens Redant Cycling Team       05:32
 31 Liisi Rist (Est) Keukens Redant Cycling Team                 05:48
 32 Dani Christmas (GBr) Isorex Cycling Team                     05:51
 33 Alexandra Nessmar (Swe) Lares-Waowdeals                      06:13
 34 Marcia Eicher (Swi) BH-Cycling Team                          08:04
 35 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing                    08:13
 36 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx               08:26
 37 Vibeke Dybwad (Nor) Keukens Redant Cycling Team
 38 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv
 39 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                        08:29
 40 Claudia Koster (Ned) Jan Van Arckel                          08:32
 41 Liane Lippert (Ger) German National Team                     08:33
 42 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                    08:35
 43 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products                        08:39
 44 Abby-Mae Parkinson (GBr) British National Team               08:41
 45 Christa Riffel (Ger) German National Team                    08:50
 46 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                         08:51
 47 Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pol) Mat Atom Sobótka            08:53
 48 Lensy Debboudt (Bel) Keukens Redant Cycling Team             08:57
 49 Jacqueline Dietrich (Ger) German National Team               08:59
 50 Frida Knutsson (Swe) Swedish National Team
 51 Dorottya Kanti (Hun) Autoglas Wetteren Cycling Team          09:01
 52 Yara Kastelijn (Ned) Rabo Liv
 53 Tatjana Paller (Ger) German National Team
 54 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek                              09:02
 55 Aurore Verhoeven (Fra) Lointek                               09:07
 56 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat Atom Sobótka
 57 Evy Kuipers (Ned) Jan Van Arckel                             09:08
 58 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          09:10
 59 Pia De Quint (Bel) Lares-Waowdeals
 60 Natalya Saifutdinova (Kaz) Kazakhstan National Team          09:11
 61 Monika Brzeźna (Pol) Mat Atom Sobótka                        09:13
 62 Sandra Weiss (Swi) BH-Cycling Team                           09:18
 63 Demmy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx               09:26
 64 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek                       09:28
 65 Lucy Garner (GBr) Wiggle High5                               09:30
 66 Genevieve Whitson (GBr) Isorex Cycling Team                  09:31
 67 Belen Lopez Morales (Spa) Lointek
 68 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                            09:33
 69 Fien Delbaere (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx              09:34
 70 Julie Leth (Den) Hitec Products
 71 Annasley Park (GBr) British National Team                    09:38
 72 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Soudal Ladies                   09:43
 73 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing                        09:46
 74 Daniele Gass (Ger) Wielerclub de Sprinters Mald              09:48
 75 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing                   09:52
 76 Daisi Rist (Est) Keukens Redant Cycling Team                 10:00
 77 Sanne Bamelis (Bel) Wielerclub de Sprinters Mald             10:17
 78 Karen Elzing (Ned) Jan Van Arckel                            10:19
 79 Martina Weiss (Swi) BH-Cycling Team                          11:05
 80 Aafke Soet (Ned) Netherlands National Team                   12:08
 81 Hayley Jones (GBr) British National Team                     12:16
 82 Ine Allaert (Bel) Keukens Redant Cycling Team                12:34
 83 Judith Bloem (Ned) Jan Van Arckel                            12:35
 84 Manon Lloyd (GBr) British National Team                      13:19
 85 Henrietta Colborne (GBr) Isorex Cycling Team                 17:46
 86 Femke Verstichelen (Bel) Autoglas Wetteren Cycling Team      18:58
 87 Julia Scheidegger (Swi) BH-Cycling Team                      21:51

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: