VOO - Tour de Wallonie 2016: etap 3

Dimitri Claeys (Wanty - Groupe Gobert) triumfował na mecie trzeciego etapu Tour de Wallonie.

Drugi finiszował Gianni Meersman (Etixx – Quick Step), a trzeci Jonathan Hivert (Fortuneo - Vital Concept).

Meersman objął prowadzenie w wyścigu.

Wyniki 3. etapu VOO-Tour de Wallonie 2016 (2.HC), Braine-L’Alleud - Vielsalm (201,9 km):

  1 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 4:36:35
  2 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
  3 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
  4 Arnaud Demare (Fra) FDJ
  5 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  6 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  7 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
  8 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
  9 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 10 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 11 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 12 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 13 Remy Mertz (Bel) Color Code - Arden'beef
 14 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 16 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 17 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 18 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 19 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 21 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 22 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 24 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 25 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 26 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 27 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 28 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 29 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 30 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 31 David de la Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 32 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 33 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 34 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   00:57
 35 Jens Adams (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 36 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
 37 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 38 Christophe Masson (Fra) Veranclassic-Ago
 39 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 40 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 41 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 42 Kevin LeBreton (Fra) Armee de Terre
 43 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 44 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 45 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 46 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 47 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        01:55
 48 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-Ago                  02:08
 50 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 51 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 52 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 53 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 54 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 55 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 56 Mickael Delage (Fra) FDJ
 57 Antoine Loy (Bel) Color Code - Arden'beef
 58 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 59 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 60 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre
 61 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Arden'beef                 02:52
 62 Ludwig de Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 63 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 64 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 65 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 66 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 67 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 68 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 69 Nils Politt (Ger) Team Katusha                               03:28
 70 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 71 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 72 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-Ago
 73 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 75 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 76 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 77 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 78 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 79 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     05:03
 80 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    05:38
 81 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 82 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      05:46
 83 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                           06:10
 84 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         06:28
 85 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 86 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                           06:30
 87 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 88 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 89 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 90 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 91 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 92 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 93 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 94 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 95 Martin Palm (Bel) Color Code - Arden'beef
 96 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 08:31
 97 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  09:46
 98 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 99 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
100 Niels de Rooze (Bel) Veranclassic-Ago
101 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
102 Rob Peeters (Bel) Crelan-Vastgoedservice
103 Julian Kaise (Bel) Color Code - Arden'beef
104 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         11:35
105 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              11:38
106 Guillaume van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            15:00
107 Alexis Badiot (Fra) Armee de Terre
108 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
109 Kai Reus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
110 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
111 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
112 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
113 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
114 Lionel Taminiaux (Bel) Color Code - Arden'beef
115 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
116 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
117 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
118 Maximilien Picoux (Bel) Color Code - Arden'beef
119 Johan Hemroulle (Bel) Color Code - Arden'beef
120 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
121 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
122 Sam Lennertz (Bel) Veranclassic-Ago
123 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
124 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
126 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
127 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
128 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
129 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice
130 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
131 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice
132 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
133 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
134 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
135 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
136 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
137 Yannick Mayer (Ger) VER 0:15:56
138 Justin Jules (Fra) Veranclassic-Ago
DNS Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
DNS Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
DNS Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNS Arnaud Voss (Bel) Veranclassic-Ago
DNS Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                  13:10:47
  2 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  3 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      00:03
  4 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     00:05
  5 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   00:06
  6 Arnaud Demare (Fra) FDJ
  7 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
  8 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept              00:08
  9 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:09
 10 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:10
 11 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 12 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 13 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 14 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 15 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 16 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 17 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 19 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 20 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 21 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 22 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 23 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 24 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 26 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 27 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 28 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 29 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 30 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 31 Remy Mertz (Bel) Color Code - Arden'beef
 32 David de la Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 33 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 34 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           01:03
 35 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     01:05
 36 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      01:07
 37 Christophe Masson (Fra) Veranclassic-Ago
 38 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 39 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 40 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 41 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 42 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
 43 Jens Adams (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 44 Kevin LeBreton (Fra) Armee de Terre
 45 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 46 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 47 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          02:01
 48 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        02:05
 49 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         02:12
 51 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-Ago                  02:18
 52 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 53 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 54 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 55 Mickael Delage (Fra) FDJ
 56 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 57 Antoine Loy (Bel) Color Code - Arden'beef
 58 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre
 59 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 60 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 61 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         03:02
 62 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 63 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 64 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 65 Ludwig de Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 66 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 67 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale                         03:38
 68 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 69 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 70 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 71 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 72 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 73 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-Ago
 74 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 75 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 76 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 77 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     05:13
 78 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           05:48
 79 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 80 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      05:56
 81 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Arden'beef                 06:29
 82 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         06:32
 83 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     06:38
 84 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         06:40
 85 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 86 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 87 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 88 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 89 Martin Palm (Bel) Color Code - Arden'beef
 90 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
 91 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 92 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           06:57
 93 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                           07:58
 94 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 08:41
 95 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                           09:21
 96 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  09:43
 97 Julien Duval (Fra) Armee de Terre                            09:56
 98 Niels de Rooze (Bel) Veranclassic-Ago
 99 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
100 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
101 Julian Kaise (Bel) Color Code - Arden'beef
102 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                   11:36
103 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         11:45
104 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              11:48
105 Rob Peeters (Bel) Crelan-Vastgoedservice                     12:50
106 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       15:05
107 Mamyr Stash (Rus) Gazprom-Rusvelo                            15:06
108 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                15:07
109 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            15:10
110 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
111 Lionel Taminiaux (Bel) Color Code - Arden'beef
112 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
113 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
114 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice
115 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
116 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
117 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice
118 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
119 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
120 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
121 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
122 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
123 Maximilien Picoux (Bel) Color Code - Arden'beef
124 Sam Lennertz (Bel) Veranclassic-Ago
125 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
126 Johan Hemroulle (Bel) Color Code - Arden'beef
127 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
128 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                15:30
129 Alexis Badiot (Fra) Armee de Terre                           15:39
130 Kai Reus (Ned) Roompot - Oranje Peloton                      15:50
131 Justin Jules (Fra) Veranclassic-Ago                          16:06
132 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            17:40
133 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          17:47
134 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           20:02
135 Guillaume van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            20:08
136 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               20:11
137 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       21:30

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: