Tour de France 2016: etap 10

Michael Matthews (Orica-BikeExchange) triumfował na mecie dziesiątego etapu Tour de France.

Australijczyk po finiszu z sześcioosobowej grupki pokonał mistrza świata Petera Sagana (Tinkoff) oraz Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data).

W fotelu lidera wyścigu pozostał Chris Froome (Team Sky).

Po dniu przerwy peleton opuścił Pireneje, przeprawiając się przez najwyżej położoną w tegorocznym programie przełęcz Envalira (24 km; kat. 1.; 2 408 m n.p.m. - Souvenir Henri Desgrange; 22,6 km; 5,5%). Pokazali się tam walczący o koszulkę w grochy Rafał Majka (Tinkoff) i Thibaut Pinot (FDJ), ale punkty zdobyli znajdujący się w klasyfikacji górskiej za plecami tej dwójki Rui Costa (Lampre-Merida) i Tom Dumoulin (Giant-Alpecin).

Na długim zjeździe uformowała się ucieczka dnia w składzie Rui Costa, Mikel Landa (Sky), Gorka Izagirre (Movistar), Vincenzo Nibali (Astana), Peter Sagan (Tinkoff), Samuel Dumoulin (Ag2r), Damiano Caruso, Greg Van Avermaet (obaj BMC), Edvald Boasson Hagen, Stephen Cummings (obaj Dimension Data), Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Sylvain Chavanel (Direct Energie), Luke Durbridge, Daryl Impey i Michael Matthews (wszyscy Orica-BikeExchange).

Przewaga silnej piętnastki sięgnęła 7 minut (110 km). Wraz ze zbliżaniem się do Revel współpraca wśród uciekinierów słabła. Pozostający w przewadze kolarze Orica-BikeExchange spróbowali zmniejszyć liczebność czołówki. Z powodzeniem, ponieważ do ostatniej przeszkody na trasie, Côte de Saint-Ferréol (190 km; kat. 3; 1,8 km; 6,6%), na czele dojechali Sagan, Dumoulin, Van Avermaet, Boasson Hagen, Impey, Durbridge i Matthews.

Leżąca 7 kilometrów przed metą mała przełęcz odczepiła tylko Durbridge’a. Pojedyncze skoki po zwycięstwo nie dały następnie zamierzonego efektu, Sagan kontrolował wszystkie akcje. Etap zwieńczył więc finisz sześcioosobowej grupki, rozegrany koncertowo przez Orica i Michaela Matthewsa.

Wyniki 10. etapu Tour de France 2016 (GT), Andora – Revel (197 km):

  1 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                  4:22:38
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team
  3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
  4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  5 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                         00:02
  7 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      01:10
  8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         03:01
  9 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                          03:10
 10 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 11 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 12 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 13 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             03:14
 14 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 15 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        05:35
 16 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           09:39
 17 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 18 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 19 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 20 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 21 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
 22 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 23 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 24 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 25 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 26 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 27 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 28 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 29 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 30 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 31 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 32 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 33 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
 34 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 35 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 36 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 37 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 38 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 39 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 40 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
 41 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 42 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 43 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 44 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 45 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange
 46 Sergio Henao (Col) Team Sky
 47 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 48 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 49 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
 51 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 52 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team        
 53 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 54 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 55 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 56 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
 57 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 58 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 59 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
 60 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 61 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 63 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 64 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 65 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 66 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 67 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
 68 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 69 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 70 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 71 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 72 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 73 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 75 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 76 Anthony Roux (Fra) FDJ
 77 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 78 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 79 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
 80 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 81 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 82 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
 83 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 84 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 85 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 86 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 87 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 88 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 89 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 90 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
 91 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 92 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 93 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 94 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
 95 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
 96 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 97 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 98 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 99 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
100 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
101 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
102 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
103 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
104 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
105 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
106 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
107 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
108 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
109 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange
110 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
111 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
112 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
113 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
114 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
115 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
116 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
117 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
118 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
119 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
120 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
121 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
122 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
123 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange
124 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
125 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
126 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange
127 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
128 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
129 Winner Anacona (Col) Movistar Team
130 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
131 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
132 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
133 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
134 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
135 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
136 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
137 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
138 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
139 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
140 Wouter Poels (Ned) Team Sky
141 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
142 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac
143 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
144 Jérémy Roy (Fra) FDJ
145 William Bonnet (Fra) FDJ
146 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
147 Steve Morabito (Swi) FDJ
148 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
149 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
150 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
151 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
152 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
153 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
154 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
155 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
156 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
157 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
158 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
159 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
160 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
161 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
162 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
163 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
164 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
165 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
166 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
167 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
168 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
169 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
170 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
171 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
172 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
173 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
174 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
175 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
176 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
177 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
178 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
179 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
180 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      10:13
181 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
182 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          10:38
183 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
184 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
185 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
186 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
187 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               10:42
188 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          11:38
189 Marco Haller (Aut) Team Katusha
190 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
191 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
192 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               12:17
DNF Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac

Punkty

  1 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                       30 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  25
  3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                       22
  4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                         19
  5 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                          17
  6 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                            15
  7 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                         13
  8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                            11
  9 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                              9
 10 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                                 7
 11 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                                  6
 12 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                            5
 13 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                                 4
 14 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            3
 15 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                            2

Lotna premia - Aigues-Vives, 122.5 km


  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  20 pkt
  2 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                       17
  3 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                            15
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                       13
  5 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                                11
  6 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                           10
  7 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                          9
  8 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                             8
  9 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                           7
 10 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                                  6
 11 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                              5
 12 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            4
 13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          3
 14 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                                 2
 15 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                            1

Górskie premie

Port d'Envalira (kat. 2) Souvenir Henri Desgrange 24 km

  1 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                                 10 pkt
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                            8
  3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            6
  4 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                               4
  5 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                                2
  6 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                            1

Côte de Saint-Ferréol (kat. 3), 190 km

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                   2 pkt
  2 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                        1

Klasyfikacja młodzieżowa etapu

  1 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                    4:23:48
  2 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           08:29
  3 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
  4 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
  5 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
  6 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
  7 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
  8 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
  9 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 10 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 11 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 12 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 13 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 14 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 15 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
 16 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 17 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 19 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 20 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 21 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
 22 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 23 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 24 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 25 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 26 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          09:28
 27 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 28 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              10:28
 29 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept

Najbardziej waleczny 

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team

Drużynowo

  1 Orica-BikeExchange                                        13:09:06
  2 BMC Racing Team                                              11:28
  3 Dimension Data                                               14:02
  4 Tinkoff Team                                                 18:06
  5 AG2R La Mondiale
  6 Movistar Team                                                21:16
  7 Lampre - Merida
  8 Lotto Soudal
  9 Direct Energie
 10 Team Sky                                                     21:20
 11 Astana Pro Team
 12 Trek-Segafredo                                               27:45
 13 Cannondale-Drapac
 14 Etixx - Quick-Step
 15 Team Katusha
 16 Team Giant-Alpecin
 17 Bora-Argon 18
 18 FDJ
 19 Fortuneo - Vital Concept
 20 IAM Cycling
 21 Team LottoNl-Jumbo
 22 Cofidis, Solutions Credits

Klasyfikacja generalna po 10. etapie:

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                         49:08:20
  2 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                          00:16
  3 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       00:19
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           00:23
  5 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         00:37
  6 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           00:44
  7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Sergio Henao (Col) Team Sky
  9 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         00:55
 10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       01:01
 11 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 12 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           01:16
 13 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              01:23
 14 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           02:10
 15 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      02:51
 16 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                03:20
 17 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       04:01
 18 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              05:22
 19 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     05:28
 20 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     05:33
 21 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         05:35
 22 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   07:30
 23 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         08:48
 24 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           11:20
 25 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              12:00
 26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          15:30
 27 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      15:39
 28 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             16:57
 29 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     19:44
 30 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    20:50
 31 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         21:42
 32 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               25:56
 33 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      26:37
 34 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                         27:26
 35 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             27:28
 36 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        27:49
 37 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              28:04
 38 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     29:40
 39 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               34:35
 40 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          35:47
 41 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                              35:58
 42 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                     36:27
 43 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            37:33
 44 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      39:19
 45 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             40:03
 46 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        40:24
 47 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  40:37
 48 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      42:03
 49 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           42:05
 50 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      42:38
 51 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  42:46
 52 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           43:08
 53 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         44:58
 54 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        45:40
 55 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          45:45
 56 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         45:48
 57 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      45:53
 58 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             48:44
 59 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         54:13
 60 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           55:09
 61 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits           55:23
 62 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        56:28
 63 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           57:33
 64 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange                         57:49
 65 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         59:43
 66 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             59:57
 67 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                    01:01:48
 68 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                         01:02:20
 69 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                       01:02:31
 70 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                   01:02:36
 71 Winner Anacona (Col) Movistar Team                        01:03:21
 72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                       01:04:19
 73 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                        01:06:18
 74 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                       01:06:25
 75 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept       01:07:02
 76 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                          01:07:49
 77 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      01:07:57
 78 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
 79 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                          01:09:38
 80 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                     01:10:32
 81 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                         01:12:39
 82 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac                 01:12:44
 83 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                            01:14:22
 84 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                   01:15:24
 85 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept               01:15:36
 86 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                      01:16:24
 87 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                      01:16:41
 88 Anthony Roux (Fra) FDJ                                    01:16:49
 89 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                          01:16:52
 90 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        01:17:26
 91 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                           01:18:48
 92 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                           01:19:45
 93 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                   01:20:50
 94 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                      01:22:25
 95 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:22:26
 96 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        01:22:38
 97 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                    01:24:34
 98 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                     01:24:48
 99 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                    01:24:55
100 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                   01:25:18
101 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                             01:25:19
102 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                       01:26:03
103 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                        01:26:55
104 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      01:27:10
105 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                       01:28:49
106 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                 01:29:18
107 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept        01:30:28
108 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                 01:30:30
109 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                             01:30:40
110 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                        01:32:05
111 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept          01:32:27
112 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                    01:33:18
113 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept             01:33:27
114 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                     01:33:34
115 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                  01:35:34
116 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                       01:35:54
117 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            01:36:13
118 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac                    01:36:56
119 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                     01:37:19
120 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                      01:37:26
121 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data          01:37:28
122 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                        01:37:29
123 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                     01:37:40
124 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange                    01:38:07
125 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                        01:38:29
126 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                 01:38:38
127 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                         01:38:41
128 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       01:39:02
129 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                     01:39:05
130 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                    01:39:23
131 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                       01:39:30
132 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                          01:39:37
133 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                         01:40:31
134 William Bonnet (Fra) FDJ
135 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac              01:41:42
136 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange                 01:41:58
137 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            01:43:17
138 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept            01:43:23
139 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                      01:43:42
140 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:43:52
141 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:44:03
142 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                        01:44:15
143 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        01:44:16
144 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange          01:45:19
145 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step              01:46:23
146 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 01:46:27
147 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                         01:46:28
148 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                      01:46:46
149 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    01:48:41
150 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                    01:48:45
151 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
152 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:49:03
153 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
154 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                   01:49:07
155 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                       01:49:35
156 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
157 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                   01:50:10
158 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     01:50:22
159 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                       01:50:32
160 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                   01:50:44
161 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                         01:51:27
162 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                          01:51:47
163 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                         01:52:24
164 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept               01:52:28
165 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:52:29
166 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:52:31
167 Ian Stannard (GBr) Team Sky                               01:52:32
168 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:52:40
169 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          01:53:09
170 Luke Rowe (GBr) Team Sky
171 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                       01:53:11
172 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
173 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                01:53:51
174 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
175 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                    01:53:54
176 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
177 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                            01:54:39
178 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                          01:55:03
179 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                    01:55:06
180 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    01:55:19
181 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:55:49
182 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                    01:56:03
183 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                   01:56:55
184 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept               01:57:06
185 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    01:59:34
186 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                         02:00:03
187 Marco Haller (Aut) Team Katusha                           02:00:15
188 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                       02:02:41
189 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                            02:05:16
190 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                        02:05:31
191 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        02:18:16
192 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                           02:23:10

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                 242 pkt
  2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                            204
  3 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                         182
  4 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                      124
  5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                        112
  6 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                             112
  7 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                89
  8 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           74
  9 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              65
 10 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                              64
 11 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                           62
 12 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                  60
 13 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 58
 14 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                          56
 15 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                     53
 16 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                            52
 17 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                     48
 18 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               47
 19 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits             40
 20 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                   37

Klasyfikacja górska

  1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                         80 pkt
  2 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                  77
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           58
  4 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                                 50
  5 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              36
  6 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 36
  7 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                                27
  8 Winner Anacona (Col) Movistar Team                              26
  9 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                         23
 10 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               22
 11 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                            18
 12 Sergio Henao (Col) Team Sky                                     16
 13 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                              14
 14 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                         13
 15 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                                13
 16 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                     12
 17 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                 12
 18 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                           11
 19 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                           11
 20 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          10

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                       49:08:36
  2 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         00:39
  3 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      02:35
  4 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     05:12
  5 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         08:32
  6 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             16:41
  7 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  40:21
  8 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           57:17
  9 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                   01:02:20
 10 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                          01:07:33
 11 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        01:17:10
 12 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        01:22:22
 13 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                     01:24:32
 14 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                   01:25:02
 15 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                       01:25:47
 16 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      01:26:54
 17 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                        01:31:49
 18 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                  01:35:18
 19 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                     01:37:03
 20 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       01:38:46
 21 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                      01:43:26
 22 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:43:47
 23 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                        01:43:59
 24 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits       01:48:29
 25 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:48:47
 26 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                01:53:35
 27 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept               01:56:50
 28 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    01:59:18
 29 Marco Haller (Aut) Team Katusha                           01:59:59

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                          147:13:33
  2 Movistar Team                                                06:20
  3 Team Sky                                                     08:50
  4 Astana Pro Team                                              12:15
  5 AG2R La Mondiale                                             27:23
  6 Tinkoff Team                                                 27:35
  7 Trek-Segafredo                                               43:52
  8 Team Katusha                                                 56:01
  9 Orica-BikeExchange                                           59:47
 10 FDJ                                                       01:01:33
 11 Team Giant-Alpecin                                        01:06:43
 12 IAM Cycling                                               01:18:26
 13 Lampre - Merida                                           01:33:01
 14 Etixx - Quick-Step                                        01:40:50
 15 Bora-Argon 18                                             01:45:03
 16 Team LottoNl-Jumbo                                        02:03:27
 17 Cofidis, Solutions Credits                                02:09:12
 18 Cannondale-Drapac                                         02:15:00
 19 Direct Energie                                            02:26:07
 20 Fortuneo - Vital Concept                                  02:28:00
 21 Dimension Data                                            03:01:56
 22 Lotto Soudal                                              03:27:15

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: