Tour de Pologne 2016: etap 1

Davide Martinelli (Etixx-Quick Step) wygrał na Placu Teatralnym w Warszawie pierwszy etap 73. Wyścigu Dookoła Polski.

23-letni Włoch na końcowych metrach pokonał kolegę z zespołu Fernando Gavirie oraz Caleba Ewansa (Orica-BikeExchange).

8. miejsce zajął Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Peleton po starcie z Radzymina czekało miejscami wymagające technicznie kryterium w Warszawie – 8 rund po 13,8 km, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie i Placu na Rozdrożu.

Nim kolarze wjechali na pętlę do ucieczki załapali się Jarosław Marycz (CCC Sprandi) Alessandro De Marchi (BMC Racing), Peter Williams (One Pro Cycling), Szymon Rekita (Reprezentacja Polski), Marc Fournier (FDJ) i Jonas Koch (Verva ActiveJet).

Szóstka rozpoczęła rundy z przewagą 3:40. Peleton nie pozwolił już na więcej, praca ekip Etixx-Quick Step i Orica-BikeExchange, sprawiła że 50 kilometrów przed metą harcownikom pozostała w zapasie zaledwie minuta.

Z ucieczki pierwszy odpadł Rekita, następnie De Marchi odskoczył od pozostałych uciekinierów. Włocha doścignięto 16 kilometrów przed kreską. Chwilę rozprężenia wykorzystał Maciej Paterski, który odważnie zaatakował.

Kolarz CCC Sprandi zdobył 15 sekund, ale jego akcja z góry skazana była na niepowodzenie. Na ostatnie 8 kilometrów wjechał cały peleton.

Na Karowej przyspieszył Michał Kwiatkowski. Polak popsuł szyki ekipom sprinterów, ponieważ powstała niewielka grupka, z której na długi finisz porwał się Martinelli. 23-letni Włoch zyskał kilka metrów, dowożąc prowadzenie do mety i odnosząc największy sukces w karierze.

Wyniki 1. etapu Tour de Pologne 2016 (WT), Radzymin – Warszawa (138 km):

  1 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                 3:01:10
  2 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step
  3 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange
  4 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
  5 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  7 Kévin Reza (Fra) FDJ
  8 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 10 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 11 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 12 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 13 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 14 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 15 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 16 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
 17 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 18 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
 19 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 20 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 21 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 22 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 23 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 24 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 25 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 26 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 27 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
 28 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
 29 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 30 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski 
 31 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 32 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 33 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 34 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 35 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 36 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 37 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 38 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 39 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 40 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:09
 41 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 42 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 43 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 44 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
 45 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 46 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 47 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski 
 48 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 49 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 50 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 51 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 52 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 53 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 54 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange
 55 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 56 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
 57 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 58 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 59 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 60 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 61 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 62 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 63 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 64 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 65 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet
 66 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 67 Piotr Konwa (Pol) Reprezentacja Polski 
 68 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 69 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 70 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 71 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
 72 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 73 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 74 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 75 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 76 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 77 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 79 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
 80 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 81 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 82 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 83 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 84 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 85 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 86 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 87 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 88 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
 89 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 90 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 91 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 92 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 93 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 94 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 95 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 96 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 97 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 98 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 99 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
100 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
101 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
102 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
103 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
104 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
105 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
106 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
107 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
108 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
109 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
110 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
111 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
112 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
113 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
114 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
115 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
116 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
117 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
118 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
119 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
120 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
121 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
122 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
123 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
124 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
125 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
126 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
127 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
128 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
129 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
130 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
131 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
132 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
133 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
134 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
135 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
136 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
137 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet
138 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
139 Johan Le Bon (Fra) FDJ
140 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski 
141 Gracjan Szeląg (Pol) Reprezentacja Polski 
142 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski 
143 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data
144 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
145 Dariusz Batek (Pol) Reprezentacja Polski 
146 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet
147 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
148 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
149 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
150 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
151 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
152 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
153 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
154 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
155 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
156 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
157 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
158 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
159 Marc Fournier (Fra) FDJ
160 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
161 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
162 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
163 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
164 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
165 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
166 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
167 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
168 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
169 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
170 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
171 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 00:39
172 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            00:49
173 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              00:50
174 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   01:01
175 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       01:09
176 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
177 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            01:26
178 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
179 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        01:28
180 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
181 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
182 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   00:09
183 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:52
184 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
185 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
186 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                02:03
187 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
188 Yoann Offredo (Fra) FDJ                                      00:09
189 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  02:29
190 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             00:09
191 Szymon Rekita (Pol) Reprezentacja Polski                      02:29
192 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
193 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         02:31
194 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
195 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange
196 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   03:34
197 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           04:28
198 Benat Intxausti (Spa) Team Sky                               06:08
199 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                          06:26
DNF Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                 3:01:00
  2 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                    00:04
  3 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange                          00:06
  4 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       00:10
  5 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  7 Kévin Reza (Fra) FDJ
  8 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 10 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 11 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 12 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 13 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 14 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 15 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 16 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
 17 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 18 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
 19 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 20 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 21 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 22 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 23 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 24 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 25 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 26 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 27 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
 28 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
 29 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 30 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski 
 31 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 32 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 33 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 34 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 35 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 36 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 37 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 38 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 39 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 40 Marc Fournier (Fra) FDJ                                      00:16
 41 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:17
 42 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             00:18
 43 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:19
 44 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 45 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 46 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 47 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
 48 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 49 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 50 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski 
 51 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 52 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 53 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 54 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 55 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 56 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 57 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange
 58 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 59 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
 60 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 61 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 62 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 63 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 64 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 65 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 66 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 67 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 68 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet
 69 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 70 Piotr Konwa (Pol) Reprezentacja Polski 
 71 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 72 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 73 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 74 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
 75 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 76 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 77 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 78 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 79 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 80 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 81 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 82 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
 83 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 84 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 85 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 86 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 87 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 88 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 89 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 90 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 91 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
 92 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 93 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 94 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 95 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 96 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 97 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 98 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 99 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
100 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
101 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
102 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
103 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
104 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
105 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
106 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
107 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
108 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
109 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
110 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
111 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
112 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
113 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
114 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
115 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
116 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
117 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
118 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
119 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
120 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
121 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
122 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
123 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
124 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
125 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
126 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
127 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
128 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
129 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
130 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
131 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
132 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
133 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
134 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
135 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
136 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
137 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
138 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
139 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet
140 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
141 Johan Le Bon (Fra) FDJ
142 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski 
143 Gracjan Szeląg (Pol) Reprezentacja Polski 
144 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski 
145 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data
146 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
147 Dariusz Batek (Pol) Reprezentacja Polski 
148 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
149 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
150 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
151 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
152 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
153 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
154 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
155 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
156 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
157 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
158 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
159 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
160 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
161 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
162 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
163 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
164 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
165 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
166 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
167 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
168 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
169 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
170 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
171 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
172 Yoann Offredo (Fra) FDJ
173 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
174 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 00:49
175 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            00:59
176 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              01:00
177 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   01:11
178 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       01:19
179 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
180 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            01:36
181 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
182 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        01:38
183 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
184 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
185 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   02:02
186 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
187 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
188 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                02:13
189 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
190 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  02:39
191 Szymon Rekita (Pol) Reprezentacja Polski 
192 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
193 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         02:41
194 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
195 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange
196 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   03:44
197 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           04:38
198 Benat Intxausti (Spa) Team Sky                               06:18
199 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                          06:36

banner