Giro d'Italia przyjazny środowisku

Giro d'Italia pozostaje różowy, nabierając przy tym barwy ekologicznej zieleni.

Właściciel wyścigu RCS Sport rozwija projekt "Ride Green", którego celem jest uczynienie "Corsa Rosa" jak najbardziej przyjaznym dla środowiska.

Na trasie tegorocznej edycji, podczas każdego z 18 włoskich etapów wszystkie zebrane śmieci (papier, tektura, tworzywa sztuczne, metal, szkło i odpady organiczne) zostaną poddane recyklingowi, w celu zmniejszenia do minimum pozostawionych odpadów.

"Ride Green" stanowi część większego projektu, którego celem jest uczynienie z Giro d'Italia wyścigu w pełni ekologicznego.

W 2015 roku Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF) wykonał badania wpływu Giro na środowisko. Na podstawie zebranych wyników został opracowany pięcioletni plan, dążący do zminimalizowania negatywnego. Jednym z pierwszych ku temu kroków jest wdrożenie gospodarki odpadami.

"Ride Green" w liczbach:

  • Liczba pojemników na odpadki: 406 (169 w miastach startowych oraz 237 na mecie etapów)
  • Liczba toreb na odpadki: 15600 (z czego 13200 jest półprzezroczystych, aby umożliwić sprawdzenie zawartość oraz 1200 biodegradowalnych na śmieci organiczne)
  • Liczba stacji recyklingu: 77 (37 na starcie etapów i 40 na mecie)
  • Liczba pełnoetatowych pracowników zarządzających projektem: 7 osób
  • Liczba wolontariuszy: 216
  • Liczba biodegradowalnych naczyń: 40000

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: