Volta a Catalunya 2016: etap 3

Daniel Martin (Etixx-Quick Step) po wspinaczce na La Molina wygrał trzeci odcinek Volta a Catalunya i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Drugi finiszował Hiszpan Alberto Contador (Tinkoff), a trzeci Francuz Romain Bardet (Ag2r La Mondiale).

Martin etap katalońskiego wyścigu wygrał po raz drugi w karierze i na podium przywdział koszulkę lidera imprezy. W klasyfikacji generalnej o 6 sekundy dystansuje Contadora i o 8 sekund Bardeta.

Na górskim odcinku prowadzącym do stacji narciarskiej La Molina ucieczkę dnia sformowali Julian Alaphilippe (Etixx-Quick Step), Koen Bouwman (Team LottoNL - Jumbo), Kevin Reza (FDJ), Alex Howes (Cannondale), Johan Van Zyl (Dimension Data), Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice) oraz Huub Duyn (Team Roompot Oranje Peloton), uzyskując 12 minut przewagi nad prowadzonym przez brytyjską ekipę Sky peletonem.

Siódemka pierwszą górską premię - Alt de Coubet (62,6 km; kat. 1; 10 km; 5,5%) - zdobyła z zapasem 11 minut nad peletonem, z którego odpadł lider wyścigu Nacer Bouhanni (Cofidis).

Przed Alt de Tosses (116,3 km; kat. 1; 6,3 km; 7%) przewaga spadła do 5 minut, a peleton zmniejszył się o Toma Dumoulina (Giant-Alpecin), który wycofał się z rywalizacji. Na czele peletonu znalazły się zespoły Katusha i Movistar, przewagę zmniejszając do 3 minut i 30 sekund. Premię górską wygrał Duyn, a na jego kole utrzymać się zdołał tylko Howes i dwójka rozpoczęła zjazdy w kierunku pierwszej wspinaczki do stacji narciarskiej La Molina (146,9 km; kat. 1; 11,1 km; 4,5%, maks. 8%).

Pozostali uciekinierzy na zjeździe nie zdołali dołączyć i stali się pierwszym celem prowadzonego przez ekipę Sky peletonu. Ten zbliżał się szybko, ale jako pierwszy zmęczonych harcowników minął kontratakujący Pieter Weening (Team Roompot), na ozdobionych zaspami śniegu stokach La Molina zdobywając szybko minutę zapasu. W kontrze błysnęła koszulka Jordiego Simona (VERVA Activejet), ale był to tylko krótki zryw i akcja Hiszpana szybko dobiegła końca.

Weening wytrwale kręcił na czele, zmierzając ku drugiej i finałowej wspinaczce pod La Molina. Peleton prowadzony przez Nicholasa Roche'a kontrolował sytuację, gubiąc po drodze sporą grupę zawodników.

11 kilometrów przed metą do ataku zerwał się Jarlinson Pantano (IAM Cycling), ale odjechać udało się dopiero młodemu Louisowi Vervaeke (Lotto Soudal). Belg na 9 kilometrów do mety dołączył do prowadzącego Holendra, a chwilę później rozpoczął samotną akcję. Tempa wyższego od "niebiańskich" nie utrzymał długo, ale przez kilka kilometrów utrzymywał się na czele w koszulce najlepszego młodzieżowca wyścigu, potwierdzając, że osiągane w kategorii młodzieżowej wyniki nie były dziełem przypadku.

25-osobowy peleton zakończył ofensywę młodziana na 4 kilometry przed metą, a po pokonaniu niewielkiego zjazdu rozpoczął dwukilometrową wspinaczkę na metę. Do ataku jako pierwszy ruszył Wout Poels (Team Sky), ale natychmiast odpowiedział Richie Porte (BMC). Grupka zjechała się, a na ostatnim kilometrze szarżę rozpoczął Daniel Martin (Etixx-Quick Step).

Irlandczyk w swoim stylu świetnie wyczuł możliwości swoje i rywali, na ostrej partii przed kreską dystansując Alberto Contadora (Tinkoff) i odnosząc etapowe zwycięstwo. Różnice na mecie nie były duże - kilka sekund stracili Nairo Quintana (Movistar Team) i Christopher Froome (Team Sky), natomiast z bardzo dobrej strony pokazał się młody Brytyjczyk Hugh Carthy (Caja Rural), zamykając czołową dziesiątkę.

Wyniki 3. etapu Volta a Catalunya 2016 (WT) - Girona - La Molina (172,1 km):

  1 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                     5:00:27
  2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          00:02
  3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
  5 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           00:09
  6 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
  7 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              00:11
  8 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:12
  9 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 10 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     00:18
 11 Rigoberto Uran (Col) Cannondale
 12 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
 13 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 14 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 15 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 16 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 17 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  00:22
 18 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 19 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 20 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 21 Michael Woods (Can) Cannondale
 22 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 23 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 24 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 25 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          00:28
 26 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 27 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 28 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 29 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
 30 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 31 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 32 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 33 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
 34 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         00:40
 35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          00:45
 36 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 37 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 38 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 39 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             01:01
 40 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           01:04
 41 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:06
 42 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  01:19
 43 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         01:21
 44 José Herrada (Spa) Movistar Team                             01:26
 45 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 46 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            01:46
 47 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       01:57
 48 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 49 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               02:00
 50 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     02:02
 51 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           02:48
 52 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                03:24
 53 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               03:51
 54 Nathan Brown (USA) Cannondale                                04:07
 55 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      04:47
 56 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 57 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 58 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 59 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 60 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 61 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 62 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
 63 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 64 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 65 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 66 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          06:28
 67 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
 68 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         07:01
 69 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 70 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       08:13
 71 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 72 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             09:00
 73 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     10:15
 74 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                11:03
 75 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet Team                       11:05
 76 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 77 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 78 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 79 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   11:58
 80 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge
 81 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            12:57
 82 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 83 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
 84 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet Team
 85 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 86 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 87 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 88 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 89 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 90 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 91 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 92 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         13:02
 93 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   13:24
 94 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 95 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    14:16
 96 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     14:34
 97 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           16:35
 98 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               16:45
 99 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
100 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
101 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
102 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
103 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
104 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
105 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
106 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
107 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
108 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
109 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
110 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
111 Marc Soler (Spa) Movistar Team
112 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
113 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
114 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
115 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
116 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
117 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
118 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
119 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        17:23
120 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    17:45
121 Alex Howes (USA) Cannondale                                  17:54
122 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           19:02
123 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           19:54
124 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton                19:58
125 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
126 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet Team
127 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
128 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
129 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
130 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
131 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
132 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
133 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
134 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
135 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
136 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
137 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
138 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
139 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
140 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
141 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
142 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
143 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
144 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
145 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
146 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        21:17
147 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
148 Jérémy Maison (Fra) FDJ
149 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
150 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
151 Benjamin King (USA) Cannondale
152 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
153 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
154 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
155 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
156 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
157 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
158 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
159 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet Team
160 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
161 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet Team
162 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
163 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet Team
164 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
165 Jiri Polnicky (Pol) Verva ActiveJet Team
166 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
167 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
168 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
169 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
170 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
171 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 21:25
172 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  21:27
173 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         23:01
174 Cédric Pineau (Fra) FDJ
175 Kévin Reza (Fra) FDJ
176 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
177 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             23:27
178 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          26:51
DNF Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
DNF Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
DNF Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
DNF Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
DNF Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet Team
DNS Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo
DNS Omar Fraile (Spa) Dimension Data

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                    14:08:18
  2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          00:06
  3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:08
  4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:12
  5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           00:19
  6 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
  7 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              00:21
  8 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:22
  9 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 10 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:28
 11 Rigoberto Uran (Col) Cannondale
 12 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
 13 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 14 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 15 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
 16 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 17 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  00:32
 18 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 19 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 20 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 21 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 22 Michael Woods (Can) Cannondale
 23 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 24 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 25 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              00:38
 26 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 27 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 28 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
 29 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 30 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 31 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 32 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 33 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
 34 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         00:50
 35 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            00:52
 36 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:55
 37 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 38 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 39 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             01:11
 40 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           01:14
 41 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:16
 42 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  01:29
 43 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         01:31
 44 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    01:36
 45 José Herrada (Spa) Movistar Team
 46 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            01:54
 47 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       02:07
 48 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 49 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               02:10
 50 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     02:12
 51 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           02:58
 52 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                03:34
 53 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               04:01
 54 Nathan Brown (USA) Cannondale                                04:17
 55 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      04:57
 56 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 57 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 58 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 59 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 60 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
 61 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 62 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 63 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          06:38
 64 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         07:11
 65 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 66 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       08:23
 67 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 68 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             09:10
 69 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     10:19
 70 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                11:13
 71 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet Team                       11:15
 72 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 73 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 74 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 75 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             11:40
 76 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 77 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 78 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                            12:08
 79 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   12:44
 80 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        13:03
 81 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  13:07
 82 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 83 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 84 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 85 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
 86 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet Team
 87 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 88 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         13:12
 89 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          13:26
 90 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   13:34
 91 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 92 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    14:26
 93 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     14:44
 94 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           16:45
 95 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                            16:51
 96 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         16:55
 97 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 98 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
 99 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
100 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
101 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
102 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
103 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
104 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
105 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
106 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
107 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
108 Marc Soler (Spa) Movistar Team
109 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data                           17:37
110 Alex Howes (USA) Cannondale                                  18:04
111 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           19:12
112 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    19:48
113 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            19:50
114 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
115 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           19:58
116 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       20:04
117 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice              20:08
118 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
119 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
120 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
121 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
122 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            20:51
123 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                            21:27
124 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
125 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
126 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
127 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
128 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
129 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
130 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  21:37
131 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                22:06
132 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         23:08
133 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          23:37
134 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             23:38
135 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
136 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        24:10
137 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  24:14
138 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          24:21
139 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
140 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    24:38
141 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            26:51
142 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton
143 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
144 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet Team
145 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
146 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
147 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
148 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
149 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
150 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
151 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           27:34
152 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
153 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     28:04
154 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  28:07
155 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        28:10
156 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
157 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet Team
158 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
159 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet Team
160 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
161 Jérémy Maison (Fra) FDJ
162 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 28:18
163 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          28:40
164 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          28:44
165 Benjamin King (USA) Cannondale                               28:53
166 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
167 Jiri Polnicky (Pol) Verva ActiveJet Team
168 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       29:36
169 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         29:54
170 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      30:37
171 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           32:22
172 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet Team                        35:20
173 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     35:45
174 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  36:28
175 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                37:04
176 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             37:30
177 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        38:48
178 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          41:46

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: