CCC Sprandi Polkowice rozpoczyna „Flandryjski Tydzień Kolarski”

W czasie rozgrywania Wyścigu dookoła Katalonii, inna „ósemka” CCC Sprandi Polkowice zmierzy się z rywalami w dwóch ciężkich, belgijskich wyścigach - Dwars door Vlaanderen (1.HC) i „worldtourowym” Gandawa - Wevelgem.

W składzie na oba wyścigi znaleźli się Simone Ponzi, Bartłomiej Matysiak, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Tomasz Kiendyś, Eryk Latoń, Grzegorz Stępniak i Josef Cerny.

Kontynuujemy naszą kampanię w Krajach Beneluksu, przygotowującą nas do tych najważniejszych startów w Belgii – czyli Gandawa-Wevelgem i rozgrywanego tydzień później Ronde van Vlaanderen

– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Nasi kolarze zbierają doświadczenie oraz przyzwyczajają się do specyficznego ścigania po wąskich i brukowych drogach. Liczymy, że na te najważniejsze starty będziemy w dobrej dyspozycji. Liderem będzie Simone Ponzi, który co prawda nigdy nie wygrał w Belgii, ale ma w swoim dorobku triumf w holenderskim Energiewacht Dwars door Drenthe.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: