Volta a Catalunya 2016: etap 1

Nacer Bouhanni z Cofidisu wygrał etap otwierający 96. edycję wyścigu Dookoła Katalonii.

Francuz pokonał po finiszu z peletonu Bena Swifta (Team Sky) i Daryla Impeya (Orica GreenEdge).

20 kilometrów po starcie na czele z przewagą 1:15 znajdowała się trójka kolarzy Luis Mas (Caja Rural), Boris Dron (Wanty) i Cameron Meyer (Dimension Data). 50 kilometrów dalej różnica wzrosła do 5:30. Peleton prowadziły ekipy Cofidis i Sky.

W drugiej części trasy leżała Alt de Coll Formic (120 km; kat. 1; 9,3 km; 5%). Pracę w pościgu przejęła ekipa Movistar, likwidując akcję na zjeździe z przełęczy.

Chwilami padało. Trudne warunki chciał wykorzystać Louis Vervaeke (Lotto Soudal), który zaatakował na Alto del Montseny (136 km; kat. 2; 2,7 km; 6.8%). Odważne zagranie młodego Belga zakończyło się na ostatniej wspinaczce, zlokalizowanej 18,2 km przed kreską – Alt de Collsacreu (154,3 km; kat. 3; 3,3 km; 4,7%).

Team Sky narzucał tempo, co nie zatrzymało zapędów Bjorna Thuraua (Wanty). Niemca 6 kilometrów przed metą wyminął Nicolas Roche. Irlandczyk zyskał nieco przestrzeni, w czym mu pomogła idąca nieznacznie do góry droga, ale peleton nie odpuścił. Etap zakończył się masowym sprintem i przekonywującym zwycięstwem Bouhanniego.

Wyniki 1. etapu Volta a Catalunya 2016 (WT), Calella – Calella (175,8 km):

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            4:28:51
  2 Ben Swift (GBr) Team Sky
  3 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
  4 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  5 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha
  6 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  7 Jordi Simon Casulleras (Spa) Verva ActiveJet
  8 Kévin Reza (Fra) FDJ
  9 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 10 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 11 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 12 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling
 13 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 14 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 15 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 16 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
 17 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 18 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 19 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 20 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 21 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 23 Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling
 24 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 25 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 26 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 27 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 28 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 29 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 30 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 31 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 32 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 33 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 34 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 35 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 36 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step
 37 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 38 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 39 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 40 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 41 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek-Segafredo
 42 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
 43 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff Team
 45 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 46 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
 47 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 48 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 49 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 50 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
 51 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 52 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale Pro Cycling
 53 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling
 54 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 55 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 56 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
 57 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 58 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling
 59 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 60 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 61 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 62 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
 63 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 64 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 65 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 66 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 67 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek-Segafredo
 68 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 69 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 70 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 71 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 72 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 73 Michael Woods (Can) Cannondale Pro Cycling
 74 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 75 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 76 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 77 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 78 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 79 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 80 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 81 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 82 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 83 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 84 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 85 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 86 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 87 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 88 Nathan Brown (USA) Cannondale Pro Cycling
 89 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge
 90 Ruben Plaza Molina (Spa) Orica-GreenEdge
 91 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 92 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 93 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 94 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 95 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 96 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
 97 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 98 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 99 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
100 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre - Merida
101 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
102 Ian Boswell (USA) Team Sky
103 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
104 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
105 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
106 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
107 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
108 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
109 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
110 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
111 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
112 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
113 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
114 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
115 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
116 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
117 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
118 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
119 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team
120 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
121 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
122 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
123 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
124 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
125 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
126 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
127 Marc Soler (Spa) Movistar Team
128 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
129 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
130 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           06:12
131 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
132 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    06:43
133 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
134 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
135 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
136 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
137 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
138 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
139 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
140 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
141 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
142 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
143 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
144 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
145 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
146 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
147 Huub Duyn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
148 Benjamin King (USA) Cannondale Pro Cycling
149 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton
150 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
151 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
152 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team
153 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
154 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
155 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
156 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
157 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
158 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team
159 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
160 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
161 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
162 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
163 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
164 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
165 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
166 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet
167 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
168 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
169 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
170 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
171 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
172 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
173 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
174 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
175 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
176 Cédric Pineau (Fra) FDJ
177 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
178 Jérémy Maison (Fra) FDJ
179 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
180 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             13:53
181 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
182 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
183 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
184 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     15:37
185 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
186 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
187 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
188 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                   22:10
189 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
DNF Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
DNF Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            4:28:41
  2 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     00:04
  3 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                            00:06
  4 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            00:07
  5 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                      00:08
  6 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          00:09
  7 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
  8 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                00:10
  9 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha
 10 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 11 Jordi Simon Casulleras (Spa) Verva ActiveJet
 12 Kévin Reza (Fra) FDJ
 13 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 14 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 15 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 16 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling
 17 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 18 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 19 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 20 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
 21 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 22 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 23 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 24 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 25 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 27 Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling
 28 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 29 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 30 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 31 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 32 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 33 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 34 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 35 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 36 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 37 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 38 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 39 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step
 40 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 41 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 42 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 43 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 44 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek-Segafredo
 45 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
 46 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 47 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff Team
 48 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 49 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
 50 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 51 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 52 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
 53 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 54 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale Pro Cycling
 55 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling
 56 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 57 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 58 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
 59 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 60 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling
 61 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 62 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 63 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 64 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
 65 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 66 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 67 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 68 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 69 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek-Segafredo
 70 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 71 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 72 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 73 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 74 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 75 Michael Woods (Can) Cannondale Pro Cycling
 76 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 77 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 78 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 79 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 80 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 81 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 82 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 83 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 84 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 85 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 86 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 87 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 88 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 89 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 90 Nathan Brown (USA) Cannondale Pro Cycling
 91 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge
 92 Ruben Plaza Molina (Spa) Orica-GreenEdge
 93 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 94 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 95 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 96 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 97 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 98 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
 99 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
100 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
101 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
102 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre - Merida
103 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
104 Ian Boswell (USA) Team Sky
105 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
106 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
107 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
108 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
109 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
110 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
111 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
112 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
113 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
114 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
115 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
116 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
117 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
118 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
119 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
120 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
121 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team
122 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
123 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
124 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
125 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
126 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
127 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
128 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
129 Marc Soler (Spa) Movistar Team
130 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           06:22
131 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
132 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  06:50
133 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       06:51
134 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    06:53
135 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
136 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
137 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
138 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
139 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
140 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
141 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
142 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
143 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
144 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
145 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
146 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
147 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
148 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
149 Huub Duyn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
150 Benjamin King (USA) Cannondale Pro Cycling
151 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton
152 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
153 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
154 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team
155 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
156 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
157 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
158 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
159 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
160 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team
161 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
162 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
163 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
164 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
165 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
166 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
167 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
168 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet
169 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
170 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
171 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
172 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
173 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
174 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
175 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
176 Cédric Pineau (Fra) FDJ
177 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
178 Jérémy Maison (Fra) FDJ
179 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
180 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             14:03
181 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
182 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
183 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
184 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     15:47
185 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
186 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
187 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
188 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                   22:20
189 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: