Driedaagse van West-Vlaanderen 2016: etap 1

Dylan Groenewegen (LottoNl-Jumbo) triumfował na mecie pierwszego etapu Driedaagse van West-Vlaanderen.

Holender wyprzedził na finiszu Tosha Van der Sande (Lotto - Soudal) i Baptiste’a Planckaerta (Wallonie - Bruxelles).

Liderem pozostał Szwajcar Tom Bohli (BMC), podobnie jak na 3. miejscu Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step).

Wyniki 1. etapie Driedaagse van West-Vlaanderen 2016 (2.1), Brugge - Harelbeke (176,3 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 3:47:09
  2 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
  3 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
  4 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
  5 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
  6 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
  7 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
  8 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  9 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 10 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 11 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 12 Joeri Stallaert (Bel) Cibel-Cebon
 13 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction
 14 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 16 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 17 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 18 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 19 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 20 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 22 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction
 23 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 24 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 26 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 27 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 28 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 29 David Boucher (Fra) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 30 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling
 31 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 32 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 33 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 34 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 35 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 36 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction
 37 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 38 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling
 39 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 40 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 41 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 42 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 43 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 44 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth
 45 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 46 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
 47 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Yoeri Havik (Ned) Team 3M
 49 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 50 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 51 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 52 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 53 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 54 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
 56 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 57 Frederique Robert (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 58 Bob Schoonbroodt (Ned) Team 3M
 59 Jack Wilson (Irl) An Post-Chainreaction
 60 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 61 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 62 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
 63 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 64 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Cycling Team
 65 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 66 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 67 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 68 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 69 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 70 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 71 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 73 Ryan Mullen (Irl) Cannondale Pro Cycling
 74 Glenn Rotty (Bel) Cibel-Cebon
 75 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 76 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 77 Giacomo Tomio (Ita) Team Roth
 78 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept
 79 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 80 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 81 Alexander Geuens (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 82 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth
 83 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 84 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 85 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 86 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 87 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
 88 Gianni Marchand (Bel) Cibel-Cebon
 89 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 90 Julien Morice (Fra) Direct Energie
 91 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 92 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M
 93 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 94 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 95 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 96 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 97 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 98 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling
 99 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
100 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
101 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
102 Cédric Pineau (Fra) FDJ
103 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
104 Laurent Evrard (Bel) Team 3M
105 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
106 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
107 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction
108 Connor Mcconvey (Irl) An Post-Chainreaction
109 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
110 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
111 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
112 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
113 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    00:16
114 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
115 Jens Geerinck (Bel) Cibel-Cebon
116 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
117 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
118 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
119 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
120 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
121 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
122 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
123 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
124 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
125 Frederic Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
126 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
127 Timothy Stevens (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
128 Martin Kohler (Swi) Team Roth
129 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
130 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
131 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
132 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
133 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
134 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
135 Jelle Goderis (Bel) Team 3M
136 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling
137 Martijn Degreve (Bel) Team 3M
138 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction
139 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
140 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
141 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
142 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
143 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
144 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          00:23
145 Johannes De Paepe (Bel) Cibel-Cebon
146 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
147 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
148 Bjorn De Decker (Bel) Cibel-Cebon
149 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
150 Jerome Kerf (Bel) Team 3M
151 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       04:04
152 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling                             04:22
153 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 04:29
154 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
155 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          06:19
156 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
157 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
158 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               06:55
159 Tim De Troyer (Bel) Veranda's Willems Cycling Team           12:04
160 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale Pro Cycling                 12:26
161 Rodrigo Contreras (Col) Etixx - Quick-Step
162 Calvin Watson (Aus) An Post-Chainreaction
163 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
164 Kenny Goossens (Bel) Cibel-Cebon

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                            3:54:59
  2 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:06
  3 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   00:08
  4 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            00:12
  5 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
  6 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       00:14
  7 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            00:15
  8 Nils Politt (Ger) Team Katusha                               00:17
  9 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        00:18
 10 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
 11 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        00:19
 12 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 13 Ryan Mullen (Irl) Cannondale Pro Cycling
 14 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            00:21
 15 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           00:22
 16 Julien Morice (Fra) Direct Energie                           00:23
 17 David Boucher (Fra) Crelan-Vastgoedservice Continental T     00:24
 18 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     00:25
 19 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling
 20 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             00:26
 21 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 22 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 23 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 24 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 25 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         00:27
 26 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 27 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 28 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 29 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:28
 30 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:29
 31 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling
 32 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:31
 33 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept
 34 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       00:32
 35 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 36 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             00:33
 37 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 38 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           00:34
 39 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 40 Bob Schoonbroodt (Ned) Team 3M
 41 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     00:35
 42 Yoeri Havik (Ned) Team 3M
 43 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 44 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 45 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 46 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team       00:36
 47 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling                  00:37
 48 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 49 Gianni Marchand (Bel) Cibel-Cebon                            00:38
 50 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 51 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      00:39
 52 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 53 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 54 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth
 55 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                             00:40
 56 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction
 57 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 58 Matthias Krizek (Aut) Team Roth                              00:41
 59 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 60 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 61 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 62 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 63 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 64 Yoann Offredo (Fra) FDJ                                      00:42
 65 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 66 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect          00:43
 67 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 68 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
 69 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protec     00:45
 70 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 71 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 72 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 73 Connor Mcconvey (Irl) An Post-Chainreaction                  00:47
 74 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 75 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                00:48
 76 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 77 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling                  00:49
 78 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 79 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Cycling Team
 80 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction                      00:50
 81 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction
 82 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 83 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 84 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 85 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 00:51
 86 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
 87 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 88 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
 90 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 00:52
 91 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 92 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction
 93 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           00:53
 94 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 95 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       00:54
 96 Laurent Evrard (Bel) Team 3M
 97 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            00:55
 98 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
 99 Frederique Robert (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
100 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
101 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
102 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
103 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:56
104 Joeri Stallaert (Bel) Cibel-Cebon
105 Alexander Geuens (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continenta     00:58
106 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
107 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
108 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 00:59
109 Frederic Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
110 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M                                01:01
111 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
112 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
113 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton           01:03
114 Giacomo Tomio (Ita) Team Roth
115 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
116 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     01:04
117 Jerome Kerf (Bel) Team 3M
118 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
119 Martijn Degreve (Bel) Team 3M
120 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
121 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                       01:05
122 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
123 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
124 Glenn Rotty (Bel) Cibel-Cebon
125 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
126 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth                              01:06
127 Timothy Stevens (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
128 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Te     01:07
129 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 01:08
130 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
131 Jelle Goderis (Bel) Team 3M                                  01:09
132 Martin Kohler (Swi) Team Roth
133 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                01:11
134 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
135 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Tea     01:12
136 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect      01:13
137 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                             01:14
138 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   01:15
139 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction
140 Johannes De Paepe (Bel) Cibel-Cebon                          01:25
141 Jens Geerinck (Bel) Cibel-Cebon                              01:26
142 Jack Wilson (Irl) An Post-Chainreaction                      01:28
143 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice Continental Team     01:32
144 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         01:33
145 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     01:42
146 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling                           01:43
147 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:50
148 Bjorn De Decker (Bel) Cibel-Cebon                            01:56
149 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling                       01:58
150 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                02:22
151 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       04:20
152 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 04:52
153 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   04:59
154 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling                             05:15
155 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits               06:59
156 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          07:00
157 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits             07:12
158 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               07:49
159 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   12:41
160 Tim De Troyer (Bel) Veranda's Willems Cycling Team           12:49
161 Rodrigo Contreras (Col) Etixx - Quick-Step
162 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale Pro Cycling                 12:50
163 Calvin Watson (Aus) An Post-Chainreaction                    13:15
164 Kenny Goossens (Bel) Cibel-Cebon                             14:04

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: