Ster ZLM Toer 2015: etap 1

Niemiec Roger Kluge (IAM Cycling) wygrał pierwszy odcinek 29. edycji holenderskiej etapówki Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk.

29-latek na trasie jazdy indywidualnej na czas o długości 6,4 km pokonał o sekundę Holendra Martijna Keizera (Team LottoNL - Jumbo) oraz o dwie sekundy Belga Victora Campenaertsa (TopSport Vlaanderen-Baloise).

8. czas uzyskał Łukasz Wiśniowski (Etixx - Quick-Step).

fot. IAM Cycling

Wyniki prologu Ster ZLM Toer 2015 (2.1), Goes (6,4 km; jazda indywidualna na czas):
  1 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                07:30
  2 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      00:01
  3 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       00:02
  4 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               00:04
  5 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   00:06
  6 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       00:08
  7 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
  8 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   00:09
  9 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      00:10
 10 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 11 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  00:11
 12 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 13 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Alpecin                       00:12
 14 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 15 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 16 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo                       00:13
 17 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot                         00:14
 18 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     00:15
 19 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 20 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 21 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:16
 22 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 23 Bob Schoonbroodt (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental      00:17
 24 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 25 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 26 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 27 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     00:18
 28 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 29 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 30 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 31 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       00:19
 32 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M                              00:20
 33 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 34 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
 35 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
 37 Twan Castelijns (Ned) Babydump Cycling Team
 38 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                00:21
 39 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 40 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:22
 41 Dion Beukeboom (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 42 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       00:23
 43 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 44 Wim Stroetinga (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 45 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 46 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 47 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot                        00:24
 48 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 49 Stefan Poutsma (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 50 Jochem Hoekstra (Ned) Cyclingteam Jo Piels                   00:25
 51 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
 52 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 53 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                     00:26
 54 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
 55 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 56 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 57 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      00:27
 58 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 59 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot                           00:28
 60 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 61 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 62 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team
 63 Jasper Hamelink (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingtea     00:29
 64 Jeff Vermeulen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 65 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            00:30
 66 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 67 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
 68 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling
 69 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 70 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
 71 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 72 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18                            00:31
 73 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 74 Antwan Tolhoek (Ned) Rabobank Development Team
 75 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot
 76 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
 77 Rob Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 78 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 79 Jan Willem van Schip (Ned) Babydump Cycling Team
 80 Daan Meijers (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke             00:32
 81 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 82 Remco te Brake (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
 83 Melvin van Zijl (Ned) Team 3M
 84 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 85 Twan Brusselman (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 86 Oscar Riesebeek (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingtea     00:33
 87 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 88 Joeri Adams (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 89 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 90 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                         00:34
 91 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 92 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 93 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
 94 Jarno Gmelich Meijling (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b
 95 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 96 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                00:35
 97 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
 98 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            00:36
 99 Joey van Rhee (Ned) Cyclingteam Jo Piels
100 Jan Maas (Ned) Rabobank Development Team
101 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
102 Jaap de Man (Ned) Team 3M
103 Tim Merlier (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
104 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         00:37
105 Marc De Maar (Ned) Team Roompot
106 Connor McConvey (Irl) Team 3M
107 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
108 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Con     00:38
109 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
110 Koos Jeroen Kers (Ned) Babydump Cycling Team
111 Tim Ariesen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
112 Lars van de Vall (Ned) Babydump Cycling Team
113 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
114 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
115 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                          00:39
116 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka
117 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
118 Luuc Bugter (Ned) Babydump Cycling Team
119 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         00:40
120 Piotr Havik (Ned) Rabobank Development Team
121 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace C     00:41
122 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo
123 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
124 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                00:42
125 Ronan van Zandbeek (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
126 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
127 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         00:43
128 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
129 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             00:46
130 Matthijs Eversdijk (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
131 Gert-Jan Bosman (Ned) Cyclingteam Jo Piels
132 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          00:47
133 Dennis Bakker (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
134 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
135 Harry Sweering (Ned) Babydump Cycling Team
136 Jim van den Berg (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental      00:48
137 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team
138 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
139 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
140 Martijn Degreve (Bel) Team 3M
141 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M
142 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           00:49
143 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mant
144 Niek Boom (Ned) Babydump Cycling Team                        00:50
145 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Tea
146 Tom De Vriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
147 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert              00:51
148 Mitchell Cornelisse (Ned) Rabobank Development Team          00:54
149 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            00:59
150 Stefan Kreder (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
151 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development Team              01:02
152 Johim Ariesen (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam      01:06
153 Sven van Luijk (Ned) Cyclingteam Jo Piels                    01:09
154 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental T     01:10
155 Wouter Leten (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p     01:18
156 Roy Eefting (Ned) Babydump Cycling Team                      01:52

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: